Powiązane leki
(opisy)

Mercaptopurinum (Mercaptopurinum)

Glivec (Imatinib mesilate)

Hydroxyurea medac (Hydroxycarbamidum)

Fludara Oral (Fludarabine phosphate)

TFX (Thymostimulinum)

Tussidex (Dextromethorphani hydrobromidum)

Sal Ems Artificiale

TussiDrill (Dextromethorphani hydrobromidum)

Dexatussin Junior (Dextromethorphani hydrobromidum)

Supremin (Butamirati citras)

Tagi

przeszczepic chemia dawiec bialaczka szpik wyniszczac ostry rokowac wyleczyc konieczny

Fora dyskusyjne

zobacz ostra białaczka mielomonocytowa (2)

zobacz przeszczep szpiku kostnego (0)

zobacz Nawrót białaczki (0)

zobacz Petrol 5 i kapsaicyna (3)

zobacz podwyzszone ldh w białaczce (1)

zobacz Ostra Bialaczka Szpikowa (0)

zobacz Bycie dawcą (1)

zobacz Pytanie o szpik (1)

zobacz Hashimoto a dawstwo organów (1)

zobacz Dawca szpiku kostnego (0)

zobacz Chciałbym zostać dawcą szpiku. Czy waga mnie dyskwalifikuje? (0)

zobacz Chce zostać dawcą (12)

zobacz Dawca szpiku (0)

zobacz Możesz pomóc - Zostań Dawcą Szpiku (20)

zobacz Zostań Dawcą Szpiku Kostnego (13)

bialaczka..

Damian B, 22-08-2003, 22:11

czy ktos z szanownych grupowiczow moze mi napisac pare informacji o bialaczce ostrej (typ jeszcze nie ustalony, wynik dzisiaj po badaniu krwi).. pacjent ma 54 lata, mezczyzna, dolegliwosci zaczely sie ok. 2 tygodniu temu ogolnym oslabieniem, aftami, wysypka.. badania profilaktyczne z marca nic nie wykryly.. tyle ogolnie.. teraz mam pytania. czy chemioterapia jest bardzo wyniszczajaca? czy przeszczep szpiku jest mozliwy od syna? czy przeszczep jest gwarantem wyleczenia z tej choroby? jak wyglada wspolczynnik przezywalnosci?? ile mozna cieszyc sie zyciem?

pozdrawia zalamany :(

Re: bialaczka.. | Slawek, 23-08-2003, 18:53

w Damian B napisał(a):

czy ktos z szanownych grupowiczow moze mi napisac pare informacji o bialaczce ostrej (...) mam pytania.

Nie odpowiem szczegółowo na Twoje pytania. Nie wiem za dobrze jak wygląda sprawa z ostrą białaczką, ja miałem przewlekłą, szpikową. Trochę się jednak w szpitalu napatrzyłem na różne przypadki. Moim skromnym zdaniem, skoro choroba dała znać o sobie niedawno, to rokowania powinny być pomyślne. Chemia niekoniecznie musi być wyniszczająca. Jedni znoszą ją dobrze inni trochę gorzej. Co do przeszczepu - jestem po allogenicznym. Dawcą szpiku była siostra. W Waszym przypadku badania ustalą czy możesz być dawcą. Z tego co wiem, alloprzeszczep gwarantuje wyleczenie, pod warunkiem że się przyjmie i organizm chorego jest na tyle silny i "zdrowy" żeby go przetrzymać. Im wcześniej od rozpoznania zrobi się przeszczep tym lepiej.

Głowa do góry! Nie wolno się załamywać!

Sławek gg:1397619 JID: korowiow [at] chrome.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Encyklopedia zdrowia kobiety Encyklopedia zdrowia kobiety

Angiologia Angiologia

Transplantologia kliniczna Transplantologia kliniczna

Zespół ostrych zaburzeń oddechowych Zespół ostrych zaburzeń oddechowych

Twoje ciało wie jak cię wyleczyć Twoje ciało wie jak cię wyleczyć