Powiązane leki
(opisy)

Tagi

bjfpbl noga lydka swedzic aspirynka wieczor skora alergia rajstopy wieczorny

Fora dyskusyjne

zobacz Zbity mięsień łydki (1)

zobacz Stosowanie tabletek na alergię z Flucofast. (0)

zobacz Żylaki dolnych kończyn. (5)

zobacz białe plamki/kropki w okolicach stóp i łydek (3)

zobacz Milukante a Metypred (15)

zobacz Alergia na powiekach (8)

zobacz Testy alergiczne -swędzenie skóry (7)

zobacz Alergia, nie alergia? (1)

zobacz Czy to alergia czy coś innego? (3)

zobacz Alergia na tłuste włosy i prążki na rękach i stopach (1)

zobacz alergia na kiwi!!! (1)

zobacz Swędząca skór (4)

zobacz Podrażniona skóra ? (0)

zobacz problem z powiekami (5)

zobacz swędząca skóra (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » wieczorne swędzenie nóg

wieczorne swędzenie nóg

justyna , 07-09-2003, 19:19

moją mamę codziennie wieczorem swędzą nogi (gł.łydki). myślałam, ze ma to związek np. z alergenami w pościeli lub podraznieniem od chloru np. po wieczornej kąpieli, ale swędzenie dopada ją również gdy do późna zostaje wieczorem w biurze...a moze jest jakiś związek między rytmem dobowym a swedzeniem? skóra wygląda normalnie. jak sądzicie, co to może być (lekarz dał zyrtec na alergię, ale to nie daje efektów).

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: wieczorne swędzenie nóg | Bursztynka, 07-09-2003, 22:40

moja mam tez tak kiedys miala o ile paietam teraz tez jej sie zdarza to chyba bylo uczulenie od rajstop!!!

-- --- - -> B *^* U *^* R *^* S *^* Z *^* T *^* Y *^* N *^* K *^* A

Re: wieczorne swędzenie nóg | ozetec, 08-09-2003, 21:17

Użytkownik "justyna " napisał w wiadomości news:bjfpbl$3lh$1 [at] inews.gazeta.pl...
moją mamę codziennie wieczorem swędzą nogi (gł.łydki). myślałam, ze ma to związek np. z alergenami w pościeli lub podraznieniem od chloru np. po wieczornej kąpieli, ale swędzenie dopada ją również gdy do późna zostaje wieczorem w biurze...a moze jest jakiś związek między rytmem dobowym a swedzeniem? skóra wygląda normalnie. jak sądzicie, co to może być (lekarz dał zyrtec na alergię, ale to nie
daje
efektów).
grzyb?

ps. do dermatologa idz, nie tego co zawsze poradz się paru lekarzy jeśli lek od jednego nie daje efektu.

Re: wieczorne swędzenie nóg | Mrowka, 11-09-2003, 16:44

Użytkownik "justyna " napisał w wiadomości news:bjfpbl$3lh$1 [at] inews.gazeta.pl...
moją mamę codziennie wieczorem swędzą nogi (gł.łydki). myślałam, ze ma to związek np. z alergenami w pościeli lub podraznieniem od chloru np. po wieczornej kąpieli, ale swędzenie dopada ją również gdy do późna zostaje wieczorem w biurze...a moze jest jakiś związek między rytmem dobowym a swedzeniem? skóra wygląda normalnie.
Mam to samo.Tylko latem gdy bie nosze rajstop,spodni mam spokoj.Od jesieni zaczyna sie od nowa swedzenie :/

Pozdrawiam.Magda

Re: wieczorne swędzenie nóg | aspirynka , 11-09-2003, 22:13

Hej! łydki mogą swędzieć rownież kiedy pojawiaja sie zylaki albo sa ku nim predyspozycje, wtedy najlepiej wieczorem zastosowac jakis chłodzacy zel lub zel uszczelniajacy naczynka krwionosne przeciw zylakom

aspirynka

PS mnie tez zima jak nosze rajstopy pod spodnie tez swedza nogi ale pod kolanami,wnioskuje ze to z powodu lycry w rajstopach pozdrawiam aspirynka

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: wieczorne swędzenie nóg | Limeryk, 12-09-2003, 15:24

Dnia Thu, 11 Sep 2003 20:13:37 +0000 (UTC), aspirynka oznajmił/a/ publicznie na pl.sci.medycyna co następuje:

mnie tez zima jak nosze rajstopy pod spodnie tez swedza nogi ale pod kolanami,wnioskuje ze to z powodu lycry w rajstopach
Ja też tak reaguje na lycre :-( . A co swędzenia łydek, to może skóra jest po prostu wysuszona?

Pozdrawia Limeryk........................................ Połowa tego, co piszemy jest szkodliwa, druga połowa jest niepotrzebna............................................. /Tristan Bernard/........................................

Re: wieczorne swędzenie nóg | Justyna, 13-09-2003, 16:51

A co swędzenia łydek, to może skóra jest po prostu wysuszona?

chyba jednak nie. nawilżanie nie przynosi ulgi. poza tym dziwne by było, gdyby skóra była wysuszona tylko wieczorami.

Re: wieczorne swędzenie nóg | BarBarella, 22-09-2003, 18:02

Użytkownik "Justyna" napisał w wiadomości news:bkn26v$2uq$4 [at] inews.gazeta.pl...

znów wracam do tego tematu. jak sądzicie, czy to może być skutek stresu? niedawno przeczytałam, że przyczyną świądu może być wzrost poziomu kortyzolu- hormonu stresu. czy po stresującym dniu ten kortyzol może się "skumulować" lub coś w tym stylu i wywoływać swędzenie ciała (okazuje sie, ze to nie tylko nogi, ale również np. plecy i ramiona)?

inne tropy (pewnie ślepe) to cukrzyca i problemy z wątrobą (wyślę mamę na badania) - co o tym myślicie?

Może być. W moim przypadku, gdy denerwuję się wytwarza mi się adrenalina, która powoduje lepsze ukrwienie skóry. A wtedy alergeny (w moim przypadku najpewniej odchody roztoczy - są przecież wszędzie) mają lepszy kontakt z krwią i dochodzi do swędzenia i wysypek. Ale nie wiem, czy bez alergii można mieć taki objaw. pozdr barbarella

Re: wieczorne swędzenie nóg | Justyna, 22-09-2003, 18:47

moją mamę codziennie wieczorem swędzą nogi (gł.łydki). myślałam, ze ma to związek np. z alergenami w pościeli lub podraznieniem od chloru np. po wieczornej kąpieli, ale swędzenie dopada ją również gdy do późna zostaje wieczorem w biurze...a moze jest jakiś związek między rytmem dobowym a swedzeniem? skóra wygląda normalnie. jak sądzicie, co to może być (lekarz dał zyrtec na alergię, ale to nie
daje
efektów).

znów wracam do tego tematu. jak sądzicie, czy to może być skutek stresu? niedawno przeczytałam, że przyczyną świądu może być wzrost poziomu kortyzolu- hormonu stresu. czy po stresującym dniu ten kortyzol może się "skumulować" lub coś w tym stylu i wywoływać swędzenie ciała (okazuje sie, ze to nie tylko nogi, ale również np. plecy i ramiona)?

inne tropy (pewnie ślepe) to cukrzyca i problemy z wątrobą (wyślę mamę na badania) - co o tym myślicie?

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Delikatny masaż dziecka Delikatny masaż dziecka

Jak radzić sobie z chorobami skórnymi Jak radzić sobie z chorobami skórnymi

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów

Wodne oczyszczanie organizmu Wodne oczyszczanie organizmu

Zadbana skóra Zadbana skóra