Tagi

nowotwor baza operacja histopatologia mediastinoskopia potrzeba pilny chlonny tkanka priv

Fora dyskusyjne

zobacz GUZ szyi (2)

zobacz Rak pierwotniak (3)

zobacz nowotwór sromu (7)

zobacz łuszczyca jakie leki? (3)

zobacz ziarniniak naczyniowy (1)

zobacz Opiłek w oku. (1)

zobacz potrzebny DOBRY lekarz od przerzutów (1)

zobacz Moj tato ma guz na nerce 3x2CM (2)

zobacz Rozpoznanie (2)

zobacz Ból lewego jądra- nowotwór? (0)

zobacz prosze pilnie nie wiem czy rak (1)

zobacz Pytanie dotyczące raka płuca pilne!! (2)

zobacz Geny a nowotwór (1)

zobacz odrastanie trzeciego migdałka (1)

zobacz cellulae carcinomatosae (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » histopatologia na bazie mediastinoskopii

histopatologia na bazie mediastinoskopii

ramon, 09-09-2003, 23:07

Witam,

mam bardzo wazne i pilne pytanie.

Bardzo bliska mi osoba podejrzewana jest o nowotwor pluca umiejscowiony w sposob uniemozliwiajacy pobranie tkanki do analiz za pomoca bronchoskopii/biopsji. Byc moze ta atypowa tkanka ma charakter nowotworowy, byc moze jest to inne podloze, dotychczasowe badania nie daly jednoznacznej odpowiedzi. W przypadku ewentualnego nowotworu wazne jest ustalenie jego charakteru.

W ciagu kilku najblizszych dni bedzie miala miejsce operacja, ktorej pierwszym etapem bedzie mediastionoskopia (wziernikowanie srodpiersia). Pobrana zostanie probka z wezlow chlonnych i natychmiastowa analiza da odpowiedz co do charakteru atypowej tkanki oraz potrzeby kontynuacji operacji i resekcji (nie bedzie prowadzona w przypadku stwierdzenia nowotworu drobnokomorkowego).

Moje pytanie: skoro mediastinoskopia juz sama w sobie jest inwazyjna czy nie lepiej zamiast niej od razu operacyjnie dotrzec bezposrednio do podejrzanego obszaru (torakoskopia, torakotomia?) i zbadac te tkanke? Wtedy odpowiedz co do jej charakteru byla by 100% pewna. Czy badanie probki z wezlow chlonnych (przy niewystarczajacych danych z innych badan) pozwoli z _calkowita pewnoscia_ stwierdzic jaki jest charakter tych zmian??

Skoro w gre wchodzi operacja - wolalbym uniknac jakiejkolwiek pomylki w diagnozie...

Bede bardzo wdzieczny za _wszelkie_ informacje na ten temat, a takze na temat opisywanych operacji (priv). Wszelkie. Jesli potrzeba dodatkowych informacji - prosze o kontakt na priv. Sprawa jest dla mnie BARDZO WAZNA I BARDZO PILNA - operacja jeszcze w tym tygodniu.

Z gory bardzo dziekuje za pomoc ramon

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: histopatologia na bazie mediastinoskopii | hoot, 10-09-2003, 17:25

czy ktos moze pomoc? to dla mnie bardzo wazne. i pilne. dziekuje ramon

Re: histopatologia na bazie mediastinoskopii | Krzysztof (Suzuki Nakai), 11-09-2003, 10:53

czy ktos moze pomoc? to dla mnie bardzo wazne. i pilne.
IMHO nikt Ci nie odpowiada bo trudno coś doradzić na podstawie opowiedzianej historii. Trzeba znać przypadek. IMHO lepiej podyskutować z lekarzem prowadzącym niż z p.s.m.

Krzysiek, EBP każdy trudny problem ma proste błędne rozwiązanie

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Antyrak. Nowy styl życia Antyrak. Nowy styl życia

Atlas histopatologii Atlas histopatologii

Współczesne operacje wojskowe Współczesne operacje wojskowe

Dieta kształtująca sylwetkę Dieta kształtująca sylwetkę

Pytania do chirurga plastycznego Pytania do chirurga plastycznego