Powiązane leki
(opisy)

Eltroxin (Levothyroxinum natricum)

Euthyrox N (Levothyroxinum natricum)

Thyreoidea Compositum

Celestone (Betamethasonum)

Letrox (Levothyroxinum natricum)

Ferrum-Homaccord

Homeodose 20

Hydrocortisonum (tabletki) (Hydrocortisonum)

Climaxol

Glukozamina 500 Plus Forte

Tagi

noga zrezygnowac temperatura tarczyca niedoczynnosc zimny konczyna reka cisnienie troszke

Fora dyskusyjne

zobacz Czerwona twarz, sine ręce (5)

zobacz dreszcze i lodowate ręce (3)

zobacz POLINEUROPATIA (3)

zobacz Wysokie cisnienie i jeszcze wiekszy puls (3)

zobacz zimne ręce (6)

zobacz nadczynność tarczycy (5)

zobacz Pekniecie torebki stawowej przysłaniajace złamanie kosci??? (5)

zobacz sztywnienie kończyn i twarzy (7)

zobacz drętwienie kończyn (3)

zobacz zimne ręce i stopy (5)

zobacz zimne i trzęsące się ręce , wysokie ciśnienie (2)

zobacz Zaburzenia krążenia (10)

zobacz Problemy z sercem (3)

zobacz niedoczynność tarczycy przyczyną dziwnego zgrubienia ? (22)

zobacz niska temperatura ciala (17)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » zimne rece i nogi

zimne rece i nogi

Ralfi, 16-09-2003, 22:13

witam uzytkownikow od jakiegos czasu zauwazylem, ze mam zimne rece i nogi, niezaleznie od temperatury otoczenia. nawet na plazy nad morzem czarnym odczuwalem zimno w konczyny pomimo 30 stopniowego upalu. najbardziej jest nieprzyjemne podczas chlodniejszych dni. rano gdy jade samochodem musze miec wlaczone ogrzewanie, troszke pomaga, ale dlonie sa niewie cieplejsze, inni pasazerowie odczuwaja straszny upal w pojezdzie, gdy dla mnie taka temperatura staje sie optymalna. nie pale papierosow. jestem osoba troche nerwowa. cisnienie w miare normalne, badania naczyn wloskowatych w normie. dodam ze od dziecka miewalem silne krwotoki z nosa, ktore ciezko bylo zatamowac. teraz zdarza sie rzadziej, szczegolnie przy przesileniach. jest to dla mnie duzy problem. a lekarze ,u ktorych sie badalem nic nieprawidlowego nie stwierdzili. prosze o porade pozdrawiam rafal

Re: zimne rece i nogi | kada, 16-09-2003, 20:28

witam uzytkownikow od jakiegos czasu zauwazylem, ze mam zimne rece i nogi, niezaleznie od temperatury otoczenia.

Witaj w klubie. Żegluj w kierunku niedoczynności tarczycy. Endokrynolog i badanie TSH, ewentualnie przeciwciała antytarczycowe. Tak czy owak musisz mieć albo dużo czasu i cierpliwości ( zapisy na kilka miesięcy naprzód w NFZ ) albo szykuj kasę. Pozdrawiam.

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Odp: zimne rece i nogi | Orlando, 16-09-2003, 21:30

Problemy z krążeniem. Czy masz niskie ciśnienie?

Re: zimne rece i nogi | BarBarella, 17-09-2003, 10:42

Stres powoduje że kończyny są zimne i pocą się. To może być jedna z przyczyn.

Oczywiście jest też problem krążeniowy.

Możesz sprawdzić niedoczynność tarczycy, TSH może Ci zbadać lekarz I kontaktu i na ogół po tym badaniu widać, czy wszystko jest w porządku. Niedoczynność tarczycy ma jeszcze dużo innych objawów (suchość skóry), senność.

Za mało pijesz? Spróbuj pić więcej.

Poobserwuj swój organizm. Czy te zimne kończyny są od nie dawna, czy już długo (czy zawsze byłeś zmarzluchem).

Opowiedź o tym lekarzowi I kontaktu.

pozdrawiam barbarella (nie jestem lekarzem)

Re: zimne rece i nogi | amelia, 17-09-2003, 21:19

Rowniez ja od pamietam mialam i mam nadal zawsze zimne rece i stopy, marzne nawet w lecie i kazdy, kto dotknie moich dloni, mowi, ze sa zimne jak lod...robilam kilkakrotnie rozne badania na poziom hormonow tarczycy, cisnienie mam troszke wysokie, ale nie do leczenia, mowilam takze kilku lekarzom o moim problemie, ale nikogo to nie zainteresowalo ze wzgledu na moja "mlodosc", coz pozostaje jedynie marznac dalej, amelia

Odp: zimne rece i nogi | mrowka, 20-09-2003, 22:54

Ja mam tak samo - zimne ręce i stopy. Lekarz rodzinny oczywiście powiedział, że dopóki nie boli, nic nie będzie robił. Byłam u lekarki, która zajmuje się chińską medycyną naturalną. Musiałam zrezygnować z wegetarianizmu, dostałam leki na trawienie (homeopatyczne), kazała mi masować codziennie palce i moczyć stopy w wodzie z imbirem i jeszcze pare innych rzeczy. Powiedziała, ze da się do wyleczyć w ok. pół roku, bo jestem młoda i jeszcze nie jest za późno. Tylko ze taka wizyta troche kosztuje (myśle, ze na takie leczenie trzeba mieć ok. 1 000 zł.), trzeba przestzregać dziwnej troche skomplikowanej diety i te masaze, które też zabierają czas. Po jakimś czasie po prostu zrezygnowałam....... Pozdrawiam mrowka

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą 77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą

Czy grubo w tym wyglądam? Czy grubo w tym wyglądam?

Chcę mieć zdrową tarczycę Chcę mieć zdrową tarczycę

Jak radzić sobie z chorobami tarczycy Jak radzić sobie z chorobami tarczycy

Leczenie chorób tarczycy Leczenie chorób tarczycy