Powiązane leki
(opisy)

Fenistil na Rany

Causticum compositum (krople)

Flammacerium (Sulfadiazinum, Cerii nitras)

Bepanthen Plus (Chlorhexidini hydrochloridum, Dexpanthenolum)

Argosulfan (Sulfathiazolum natricum)

Aquacel

Fibrolan (Deoxyrybonucleaosum, Fibrinolysinum)

PantenPlus

Flamozil

Septalan (Allantoinum, Tripaflavinum)

Tagi

oparzyc sielski hydrocortisonum goic krzysiek ropa kasztelowicz wrzod oparzenie masc

Fora dyskusyjne

oparzona ręka olejem (1)

Oparzenie palca drugiego stopnia (6)

Oparzenie (11)

bąbel jak po oparzeniu (3)

swędząca skóra po oparzeniach co robić (1)

Oparzenie od tłumika (4)

Oparzenia II stopnia (53)

Oparzenie stopy (3)

oparzenie dłoni (3)

Oparzenie IIA u rocznego dziecka - 45 godzin temu (1)

Oparzenie słoneczne (4)

oparzenie dziecka (1)

Zmiany skórne na nodze podobne do oparzeń (7)

Poparzenie dosyc głebokie (10)

Rana po oparzeniu (3)

Oparzenie...

Krzysiek Sielski, 22-09-2003, 15:39

Witam,

Sprawa wygląda następująco. Niedawno (a konkretniej wczoraj) oparzyłem się dość mocno żarem od papierosa, dziś rano zauważyłem że w miejscu oparzenia zrobił się jakby wrzód(?) wypełniony ropą który w trakcie dnia się o coś przeciął i teraz cały czas ropa sączy się na zewnątrz. Czy można to posmarować jakąś maścią (mam m.in. Hydrocortisonum 0.5%) żeby się szybciej zaczęło goić?? I drugie pytanie : czy nosić to pod plasterkiem czy nie?

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Krzysiek Sielski

Re: Oparzenie... | Justyna, 22-09-2003, 18:40

posmarować jakąś maścią (mam m.in. Hydrocortisonum 0.5%)
nie smaruj wrzodu z ropą maścią sterydową! kup coś odkażajacego,np. rywanol

Re: Oparzenie... | Krzysiek Sielski, 22-09-2003, 18:58

nie smaruj wrzodu z ropą maścią sterydową! kup coś odkażajacego,np. rywanol
Tak też myślałem, ten Hydrocortisonum to tylko przykład był tego co znalazłem w apteczce :))

Pozdrowienia,

Krzysiek Sielski

Re: Oparzenie... | A B, 23-09-2003, 10:18

Witam! Na oparzenia znakomity aloes, to taka roslinka podobna do kaktusa. Urwij lisc, oplucz zimna woda, rozetnij i wyciagnij to zielone ze srodka. mozesz lekko zawinc ale tylko po to zeby nie spadlo, po kilku godz zmiana opatrunku. pomaga w gojeniu, wchlaniaja sie bable. UWAGA sa ludzie uczuleni na aloesa- sok

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Oparzenie... | Piotr Kasztelowicz, 23-09-2003, 15:33

On Mon, 22 Sep 2003, Krzysiek Sielski wrote:

posmarować jakąś maścią (mam m.in. Hydrocortisonum 0.5%) żeby się szybciej zaczęło goić?? I drugie pytanie : czy nosić to pod plasterkiem czy nie?
chyba Hydrokortyzon nie jest tutaj srodkiem, ktory moglby przyspieszyc gojenie - ale musialby sie wypowiedziec specjalista dermatolog lub chirurg zajmujacy sie oparzeniami

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Re: Oparzenie... | ela, 23-09-2003, 15:48

Polecam Argosulfan lub Dermazin maści specjalne na oparzenia. Stosować zgdonie z ulotką ela

Re: Oparzenie... | Justyna, 23-09-2003, 17:13

Użytkownik "ela" napisał w wiadomości news:bkpbuf$6t4$1 [at] inews.gazeta.pl...
Polecam Argosulfan lub Dermazin maści specjalne na oparzenia. Stosować zgdonie z ulotką
raczej zgodnie z zaleceniem lekarza, bo to leki na receptę.

Re: Oparzenie... | ela, 24-09-2003, 00:27

Mnie się udało nabyć bez recepty stąd moja porada. Ale, jak widać, wszystko zależy od apteki. ela

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Leczenie odleżyn i ran przewlekłych Leczenie odleżyn i ran przewlekłych

Wczesne leczenie oparzeń Wczesne leczenie oparzeń