Powiązane leki
(opisy)

Bactroban (Mupirocinum)

Alantan (maść, krem) (Allantoinum)

Fucidin (krem, maść) (Acidum fusidicum)

Linola (maść, krem) (Fatty acids, unsaturated)

Beta Karoten + Witamina E (Naturell)

Sulfur Dagomed 28 trądzik pospolity

Krem F-18

Nizoral (krem) (Ketoconazolum)

Clotrimazolum (krem) (Clotrimazolum)

Fusacid (Acidum fusidicum)

Tagi

twarz krem csirke solarium nemesis mascic rekawiczka pekac skora dlon

Fora dyskusyjne

zobacz Dziwna choroba skóry dłoni (22)

zobacz zaczerwieniona, sucha skóra rąk (6)

zobacz "Biały Nalot" na dłoniach (1)

zobacz zmiany skórne dłoni i pod pachami (8)

zobacz atopowe zapalenie skóry (8)

zobacz Łuszczy mi się skóra na twarzy (11)

zobacz Suche, pękające dłonie (2)

zobacz sucha pękająca skóra (11)

zobacz pękająca skóra na dłoniach (4)

zobacz Pękająca skóra dłoni (13)

zobacz poparzony słońcem (0)

zobacz zmiany skórne na dłoniach (3)

zobacz Problem z dłońmi-nawracajacy (16)

zobacz łuszczenie skóry na wewnętrznej stronie dłoni (7)

zobacz Szorska sucha wysypka na twarzy (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » pekajaca skora

pekajaca skora

, 22-09-2003, 15:54

Mam 29lat pracyje jako informatyk.

Moj problem zaczal sie dosyc dawno bo od kilku lat gdy zbliza sie zima zaczyna mi pekac skora na palcach, jest sucha, nie elastyczna a rany sie nie goja (skora peka do krwii). Dodatkowo na twazy po pierwszym ochlodzeniu pojawiaja mi sie liszaje. Po wielu,, ... wielu wizytach u dermatologow (duzej czesci w moim miescie niegdys wojewodzkim) po uzywaniu masci robionych, wit. A+D,Bx, E 500 (ta chyba troszke mi pomaga ale czy napewno), sterydow roznego rodzaju, lekow na uspokojenie (jedna z teorii glosila, ze jestem nadpobudliwy i ze potliwosc moich dloni doprowadza do tego stanu) i lekow robionych.... dalej mam ten sam problem i wlasnie zaczynaja sie pojawiac pierwsze symptomy.

Do sedna Czy moze jest wynik brakow mineralow, witamin? Dalczego w wakacje te wszystkie problemy znikaja? Czy moze na to wplywac slabe ukrwienie dloni? P.S. Wszystkie te problemy znikaja w wakacje.

Pozdrawiam

B.Sakowicz

Re: pekajaca skora | kuba, 23-09-2003, 10:03

Może to kwestia nasłonecznienia i potrzebna Ci fototerapia. Jak jest odpowiednia ilość slońca, wszystko jest ok (okres lata), potem dnia coraz mniej, a Ty pewnie siedzisz całe dnie przed PC. Słońce ma coś wspólnego z przyswajaniem witamin A,D,E - wiec całkiem możliwe, że takie s objawy. Możesz sprobować jakiegoś naświetlanie UV, tylko najpierw sprawdź u lekarza, jakie promienie s OK, a jakich należy unikać (kalsyczne solarium to nie to samo!!!!). Poza tym przy fototerapii można brać leki wzacniajce działanie (ale ostroznie, bo sieczke ci z watroby moga zrobić). A jeśli możesz, to w ramach eksperymentu powinieneś w listopadzie na dalekie południe się udac. Jak pomoże, to bedziesz wiedział, że to jednak od słońa (a raczej jego braku). Życze zdrowia PS. Szukaj lekarza, którego będzie interesować znalezienie przyczyny Twego stanu zdrowia. Moze okazac się, ze zim zmieniasz dodatkow diete itd. Więc sam musisz dokladnie przesledzić tryb życia latem i zima i sprawdzić zasadnicze różnice.

Re: pekajaca skora | Csirke, 23-09-2003, 11:42

Witam w klubie.

Po wielu latach ciągania się po dermatologach skapitulowałam i przyjęłam do wiadomości, że "ten typ tak ma". Po prostu przestałam podawać dłoń na powitanie albo robiłam to w rękawiczkach. Pewnego mroźnego dnia wizytowałam z okazji przeziębienia zwykłego internistę, który w czasie tradycyjnego badania zainteresował się moimi dłońmi.

- Pani tak ma cały rok? - Nie, tylko w zimę - No tak, to zmarzlina. - Eeee... że proszę? - Zmarzlina. Coś niczym uczulenie na mróz.

No i już było jasne, czemu nie dało się wyleczyć - bo dłonie były stale wystawione na działanie niekorzystnego czynnika - zimna. Pan doktor stwierdził, że leczenie jest bardzo długotrwałe i zazwyczaj daje mierne efekty, dlatego zaleca się głównie terapię zachowawczą: - ciepłe do przesady rękawiczki od wczesnej jesieni - częste kremowanie lapek zwyklym kremem - unikanie bardzo zimnych i cieplych strumieni wody

Przykro mi :-(

Csirke

Ps. Możesz popytać w sklepach z chińskimi ziołami o krem leczący zmiany skórne - charakterystyczne opakowanie biało-czerwone z wydrukowanymi na nim kilkoma chińskimi krzaczkami (zapach lekko miętowy). Dostałam od teściowej na zasadzie "nie zaszkodzi, a może pomoże" i faktycznie bardzo ładnie złagodził przykre objawy, przede wszystkim zapobiegając pękaniu głebszych warstw skóry.

Re: pekajaca skora | , 23-09-2003, 14:02

Witam

Z tym wyjazde to jest całkiem możliwe bo chyba tylko wtedy urlop dostanę :))

Dzieki - poszukam czegoś.

Pozdrawiam

Re: pekajaca skora | , 23-09-2003, 14:28

Myślałem że tylko ja się męczę. Najbardziej zawsze męczyła mnie niewiedza. Dzieki chociaż wiem czego szukać. A może próbowałaś opalanie w solarium czy to przynosi jakies efekty (moze małą lampę tylko nadłonie!)

Pozdrawiam B.S.

Użytkownik "Csirke" napisał w wiadomości news:bkotim$13q$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Witam w klubie.

Po wielu latach ciągania się po dermatologach skapitulowałam i przyjęłam
do
wiadomości, że "ten typ tak ma". Po prostu przestałam podawać dłoń na powitanie albo robiłam to w rękawiczkach. Pewnego mroźnego dnia
wizytowałam
z okazji przeziębienia zwykłego internistę, który w czasie tradycyjnego badania zainteresował się moimi dłońmi.

- Pani tak ma cały rok? - Nie, tylko w zimę - No tak, to zmarzlina. - Eeee... że proszę? - Zmarzlina. Coś niczym uczulenie na mróz.

No i już było jasne, czemu nie dało się wyleczyć - bo dłonie były stale wystawione na działanie niekorzystnego czynnika - zimna. Pan doktor stwierdził, że leczenie jest bardzo długotrwałe i zazwyczaj daje mierne efekty, dlatego zaleca się głównie terapię zachowawczą: - ciepłe do przesady rękawiczki od wczesnej jesieni - częste kremowanie lapek zwyklym kremem - unikanie bardzo zimnych i cieplych strumieni wody

Przykro mi :-(

Csirke

Ps. Możesz popytać w sklepach z chińskimi ziołami o krem leczący zmiany skórne - charakterystyczne opakowanie biało-czerwone z wydrukowanymi na
nim
kilkoma chińskimi krzaczkami (zapach lekko miętowy). Dostałam od teściowej na zasadzie "nie zaszkodzi, a może pomoże" i faktycznie bardzo ładnie złagodził przykre objawy, przede wszystkim zapobiegając pękaniu głebszych warstw skóry.

Re: pekajaca skora | Csirke, 23-09-2003, 16:19

A może próbowałaś opalanie w solarium czy to przynosi jakies efekty (moze małą lampę tylko nadłonie!)
Prawdę pisząc - na solarium nie próbowałam. Wystawiałam natomiast łapki na zimowe słońce w górach i wystawianie to miało dokładnie ten sam efekt, co mydła siarkowe, maści witaminowe konfiguracji wszelakich, maści sterydowe (pełen przekrój), maści oxycortowe i cała reszta mazideł pieczołowicie przygotowywanych przez panią magister z apteki.

Csirke z pierwszymi symptomami, które pojawiły się tydzień temu między palcem wskazującym i środkowym prawej dłoni

Re: pekajaca skora | , 23-09-2003, 16:57

Właśnie zamierzałem w tą jesień zacząć profilaktycznie chodzić do solarium - może pomoże! (a jak nie to może morze pomoże)

Dzieki!! Pozdrawiam B.S.

Użytkownik "Csirke" napisał w wiadomości news:bkpdpu$ar6$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

Prawdę pisząc - na solarium nie próbowałam. Wystawiałam natomiast łapki na zimowe słońce w górach i wystawianie to
miało
dokładnie ten sam efekt, co mydła siarkowe, maści witaminowe konfiguracji wszelakich, maści sterydowe (pełen przekrój), maści oxycortowe i cała
reszta
mazideł pieczołowicie przygotowywanych przez panią magister z apteki.

Csirke z pierwszymi symptomami, które pojawiły się tydzień temu między palcem wskazującym i środkowym prawej dłoni

Re: pekajaca skora | iwonek12, 23-09-2003, 22:10

Użytkownik "Csirke" napisał w wiadomości news:bkotim$13q$1 [at] nemesis.news.tpi.pl... [..]
Ps. Możesz popytać w sklepach z chińskimi ziołami o krem leczący zmiany skórne - charakterystyczne opakowanie biało-czerwone z wydrukowanymi na
nim
kilkoma chińskimi krzaczkami (zapach lekko miętowy). Dostałam od teściowej na zasadzie "nie zaszkodzi, a może pomoże" i faktycznie bardzo ładnie złagodził przykre objawy, przede wszystkim zapobiegając pękaniu głebszych warstw skóry.
Jeśli chodzi tu o krem 999 - to polecam ostrożność - ma w składzie sterydy.

Iwona

Re: pekajaca skora | iwonek12, 23-09-2003, 22:21

Użytkownik napisał w wiadomości news:bkoji7$8od$1 [at] news.onet.pl...

Moj problem zaczal sie dosyc dawno bo od kilku lat gdy zbliza sie zima zaczyna mi pekac skora na palcach, jest sucha, nie elastyczna a rany sie nie goja (skora peka do krwii). Dodatkowo na twazy po pierwszym ochlodzeniu pojawiaja mi sie liszaje. Po wielu,, ... wielu wizytach u dermatologow (duzej czesci w moim miescie niegdys wojewodzkim) po uzywaniu masci robionych, wit. A+D, x, E 500 (ta chyba troszke mi pomaga ale czy
napewno),

[...]

Nie noś wełnianych rękawiczek, nie myj rąk (i twarzy) mydłem tylko jednym z płynów:Balneum Hermal (Plus jeśli odczuwasz świąd), Hascosan, Oilatum, Dermed. Na www.pik-net.pl/ikowal/azs/ - podstrona "skóra atopowa" wymieniłam środki pielęgnacyjne, które mogą Ci się przydać.

Iwona

Re: pekajaca skora | , 24-09-2003, 10:07

Witam

Twarzy staram sie w ogóle nie myć żadnymi chemikaliami. A jak posmaruje twarz kremem to reakcja zwylke jest jedna - szybkie mycie twarzy. Przejrzałem tą stronę jest tam troszkę środków, które trzeba będzie potestować - Dzieki Pozdrawiam B.S.

Użytkownik "iwonek12" napisał w wiadomości news:bkq31f$lof$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Użytkownik napisał w wiadomości news:bkoji7$8od$1 [at] news.onet.pl...
pierwszym
napewno),

[...]

Nie noś wełnianych rękawiczek, nie myj rąk (i twarzy) mydłem tylko jednym
z
płynów:Balneum Hermal (Plus jeśli odczuwasz świąd), Hascosan, Oilatum, Dermed. Na www.pik-net.pl/ikowal/azs/ - podstrona "skóra atopowa" wymieniłam środki pielęgnacyjne, które mogą Ci się przydać.

Iwona

Re: pekajaca skora | Piotr W., 26-09-2003, 22:40

Moj problem zaczal sie dosyc dawno bo od kilku lat gdy zbliza sie zima zaczyna mi pekac skora na palcach, jest sucha, nie elastyczna a rany sie nie goja (skora peka do krwii). Dodatkowo na twazy po pierwszym ochlodzeniu pojawiaja mi sie liszaje. Po wielu,, ... wielu wizytach u dermatologow (duzej czesci w moim miescie niegdys wojewodzkim) po uzywaniu masci robionych, wit. A+D,Bx, E 500 (ta chyba troszke mi pomaga ale czy napewno), sterydow roznego rodzaju, lekow na uspokojenie (jedna z teorii glosila, ze jestem nadpobudliwy i ze potliwosc moich dloni doprowadza do tego stanu) i lekow robionych.... dalej mam ten sam problem i wlasnie zaczynaja sie pojawiac pierwsze symptomy.

Do sedna Czy moze jest wynik brakow mineralow, witamin? Dalczego w wakacje te wszystkie problemy znikaja? Czy moze na to wplywac slabe ukrwienie dloni? P.S. Wszystkie te problemy znikaja w wakacje.

Pozdrawiam

B.Sakowicz

hmm. , mozliwe ze to jest cos co odpowiada atopowemu zapaleniu skury - tyle ze slabo wyrazonemu, uczulony moze jestes na cos w pracy, moze toner, moze plastik klawiatury a w wakacje slonce lagodzi objawy a do komputera masz mniejszy dostep ( chyba ze wozisz go ze sobą )

Pw

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Reiki: energia z własnej dłoni. samouzdrawianie, doświadczenia, zastosowanie specjalne Reiki: energia z własnej dłoni. samouzdrawianie, doświadczenia, zastosowanie specjalne

Wszystko o ziołach Wszystko o ziołach

Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy

Czym jest depresja Czym jest depresja

Delikatny masaż dziecka Delikatny masaż dziecka