Powiązane leki
(opisy)

Poltram retard (Tramadoli hydrochloridum)

Buflox Retard (Buflomedili hydrochloridum)

Revial Retard

Disophrol Retard (Dexbrompheniramini maleas, Pseudoephedrini sulfas)

Dilzem retard (Diltiazemi hydrochloridum)

Dicloberl Retard (Diclofenacum)

Pentilin Retard (Pentoxifyllinum)

Dartelin Retard (Pentoxifyllinum)

Pentohexal retard (Pentoxifyllinum)

Finlepsin retard (Carbamazepinum)

Tagi

kami moczowy retard nifuratio sprowadzac wycofac ania sprzedaz farmacja furagina

Fora dyskusyjne

leki przeciwymiotne (1)

Pulmicort (2)

Urovaxom - kiedy następne szczepienie? (7)

Dziwne uplawy i swiad (3)

Nawracające infekcje układu moczowego (12)

ból pochwy przy bardzo czestym oddawaniu moczu (7)

przeziębienie a pęcherz moczowy (2)

Zapalenie dróg moczowych czy Młodziencza Prostata (10)

FURAGINUM vs CIPRONEX (3)

zapalenie pecherza (3)

Za małe ząbki (2)

Pobudzanie wzrostu. (7)

Farmacja (1)

pytanie (0)

padaczka (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Nifuratio Retard

Nifuratio Retard

Anna Kędziorek, 23-09-2003, 09:14

Witam Grupowiczów :-) Na grupie pl.sci.farmacja i w archiwum niestety nie znalazłam tego, czego szukam, pomyślałam więc, że zapytam tutaj. Proszę o informację na temat leku firmy Ratiopharm - Nifuratio Retard (nitrofurantoinum). Lek ten został wycofany ze sprzedaży w Polsce. Chciałabym się dowiedzieć czy wycofano go w ogóle czy tylko u nas i jak wygląda ewentualne sprowadzanie tego leku na przykłąd z Niemiec. Czy sprowadzać mogę go przez aptekę czy na własną rękę? Jestem osobą po urazie rdzenia kręgowego, z pęcherzem neurogennym, narażona jestem na infekcje dróg moczowych (E.Coli). Furagin niestety nie działa. Dziekuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Ania

Re: Nifuratio Retard | Kami, 24-09-2003, 01:16

-Original Message- From: Anna Kędziorek [mailto:aniaaina [at] spamowi.stanowcze.nie.gazeta.pl] Posted At: Tuesday, September 23, 2003 9:15 AM Posted To: medycyna Conversation: Nifuratio Retard Subject: Nifuratio Retard
Proszę o informację na temat leku firmy Ratiopharm - Nifuratio Retard (nitrofurantoinum). Lek ten został wycofany ze sprzedaży w Polsce.
Wycofany?! Kupowałam to kilka tygodni temu! Podobnie jak Tobie - Furagin mi nie pomaga, a miewam zapalenia dróg moczowych (podobno 'taka moja uroda'). Bardzo by mnie ta wiadomość zmartwiła :-(

-- Kami ____________________________ kami [at] plsocseks.net ICQ: 81442231 - GG# 436414

Re: Nifuratio Retard | CanoE, 24-09-2003, 02:49

wycofany?? bralam go wprawdzie rok temu po operacji.. ale nie wydaje mi sie zeby ten lek mozna bylo wycofac hmm

Re: Nifuratio Retard | Justyna, 28-09-2003, 13:26

leku firmy Ratiopharm - Nifuratio Retard (nitrofurantoinum). Lek ten został wycofany ze sprzedaży w Polsce.
Wycofany?! Kupowałam to kilka tygodni temu!

tak. wycofany, a właściwie, zakazany przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego: www.farmacja.wroc...a/gora.html

Re: Nifuratio Retard | Robert, 28-09-2003, 13:38

bl69kj$if4$1 [at] inews.gazeta.pl, Justyna :
Wycofany?! Kupowałam to kilka tygodni temu!

tak. wycofany, a właściwie, zakazany przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego: www.farmacja.wroc...a/gora.html
Pozwol, ze poprawie link: www.farmacja.wroc...003zw9.html

Robert User in front of [at] is fake, actual user is: mkarta

Re: Nifuratio Retard | Anna Kędziorek, 29-09-2003, 00:45

Robert wrote:

Pozwol, ze poprawie link: www.farmacja.wroc...003zw9.html
Bardzo dziękuję za tę informację, niestety dalej nie rozumiem, dlaczego został wycofany bo symbol normy nic mi nie mówi :-( Zdążyłam dowiedzieć się jednak, że na przykład w Niemczech lek jest nadal w sprzedaży. Polskie przedstawicielstwo Ratiopharmy nie raczyło odpowiedzieć na móje e-maile, a na numery podane na ich stronie ciężko się coś dodzwonić; na tej samej stronie Nifuratio dalej jest w ofercie i nie ma wzmianki nawet co do wycofania go. A ja ciągle jesem w kropce, bo nie znalazlam jeszcze leku tak skutecznego jak Nifuratio. Pozdrawiam Ania

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Farmakognozja farmacja galenowa i aptekarstwo w renesansowych zielnikach polskich Farmakognozja farmacja galenowa i aptekarstwo w renesansowych zielnikach polskich

Chemia leków. Podręcznik dla studentów farmacji i farmaceutów Chemia leków. Podręcznik dla studentów farmacji i farmaceutów

Farmacja stosowana. Podręcznik dla studentów farmacji. Wydanie 4 Farmacja stosowana. Podręcznik dla studentów farmacji. Wydanie 4

Choroby nerek i pęcherza Choroby nerek i pęcherza

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw