Powiązane leki
(opisy)

Activelle (Estradiolum hemihydratum, Norethisteroni acetas)

Angeliq (Drospirenonum, Estradiolum)

Divina (Estradioli valeras, Medroxyprogesteroni acetas)

Duphaston (Dydrogesteronum)

Estalis (Estradiolum, Norethisteroni acetas)

Estrapatch (Estradiolum)

Fem 7 (Estradiolum)

Femoston 2 (10)

Femoston mite (Estradiolum, Dydrogesteronum)

Indivina (Estradioli valeras, Medroxyprogesteroni acetas)

Tagi

zobaczyc jajnik torbiel dziecko zona terapia usunac cysta hormonalny operacja

Fora dyskusyjne

zobacz ciąża po przebytych operacjach z powodu wady zrośniętego odb (0)

zobacz Torbiel a dieta? (1)

zobacz jajniki (0)

zobacz dziwne wałki guzki w prawej piersi (0)

zobacz BÓL po laparoskopowym usunięciu Torbieli (0)

zobacz torbiele na jajnikach (13)

zobacz Torbiel jajnika (1)

zobacz Po operacji usuniecia torbiela z jajnika prawego (3)

zobacz Kołatanie serca! (11)

zobacz ból prawego jajnika (3)

zobacz Co to jest terapia hormonalna i na czy ona polega? (6)

zobacz cysta a ciaza (8)

zobacz Torbiel Beckera u dzieci (9)

zobacz torbiel na jajniku (1)

zobacz Torbiel, cysta, przeszczep kości (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Torbiel jajnika ....

Torbiel jajnika ....

skynet, 02-10-2003, 00:03

Witam,

Moja żona jest właśnie po badaniu i lekarz stwierdził, że konieczne będzie usunięcie torbiela razem z jajnikiem. Żona jest przerażona , ja z resztą też. Historia jest taka: 3 miesiące temu podczas badania lekarz odkrył tą cystę miała 4,5 cm z wodnistą zawartością. Z tego co się dowiedzieliśmy dolegliwość dość powszechna. Lekarz zalecił leki hormonalne i kolejne badanie po 3 miesiącach. Jakieś 2 tygodnie od rozpoczęcia przyjmowania leków żona zdecydowala się na kolejne badanie, które wykazło ze torbiel ma juz 3 cm wiec zdawało sie że leki pomogły. No ale po 3 miesiącach okazało się ze nie. To ostatnie badanie wykazało 6 cm cystę o gęstej zawartości do usuniecia chirurgicznego niestety razem z jajnikiem. Wg lekarza drugi jajnik jest zupełnie zdrowy więc jest nadzieja ze bedziemy mogli miec dzieci. Mam pytanie czy któraś z Pań przeszła coś podobnego? Czy jest sie czego bać? Czy jest szansa na to ze bedziemy mogli miec dzieci ? Z gory dziekuje za wszelkie informacje....Pozdrawiam... NN

Re: Torbiel jajnika .... | Mila, 02-10-2003, 20:20

Witam! Niedawno miałam usuwaną torbiel jajnika która miała ok 5 cm średnicy.W moim przypadku nie było konieczne usunięcie jajnika i wydaje mi się, że decyzja o jego usunięciu powinna zapadać dopiero w trakcie operacji, gdy lekarz zobaczy "na żywo" jak się sytuacja przedstawia.Czy konsultowaliście sprawę z innym lekarzem?Może warto się wybrać gdzieś indziej i zobaczyć co powie? Jeśli jednak konieczne okaże się usunięcie jajnika, to nie martwcie się na zapas. Wiele kobiet z jednym jajnikiem rodzi dzieci i Wam na pewno też się uda. Pozdrawiam

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Torbiel jajnika .... | Iwon(k)a, 02-10-2003, 22:04

"Mila" wrote in message news:3dd0.00000d50.3f7c6c57 [at] newsgate.onet.pl...
Witam! Niedawno miałam usuwaną torbiel jajnika która miała ok 5 cm średnicy.W moim przypadku nie było konieczne usunięcie jajnika i wydaje mi się, że decyzja o jego usunięciu powinna zapadać dopiero w trakcie operacji, gdy lekarz zobaczy "na żywo" jak się sytuacja przedstawia.Czy konsultowaliście sprawę z innym lekarzem?Może warto się wybrać gdzieś indziej i zobaczyć co powie? Jeśli jednak konieczne okaże się usunięcie jajnika, to nie martwcie się na zapas. Wiele kobiet z jednym jajnikiem rodzi dzieci i Wam na pewno też się uda.
a moge wiedziec jakie mialas objawy cysty?

iwon(k)a

Re: Torbiel jajnika .... | skynet, 03-10-2003, 01:53

Właśnie mamy umowioną wizytę u drugiego lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg. Mam nadzieje , że bedzie miał dla nas nieco lepsze wieści. Dzieki za słowa otuchy.... Pozdrawiam... NN

Re: Torbiel jajnika .... | Natalia, 04-10-2003, 21:03

Użytkownik "skynet" napisał w wiadomości news:3f7b329b$0$10722$ba620e4c [at] reader2.news.skynet.be...
Witam,

Moja żona jest właśnie po badaniu i lekarz stwierdził, że konieczne będzie usunięcie torbiela razem z jajnikiem. Żona jest przerażona , ja z resztą też. Historia jest taka: 3 miesiące temu podczas badania lekarz odkrył tą cystę miała 4,5 cm z wodnistą zawartością. Z tego co się dowiedzieliśmy dolegliwość dość powszechna. Lekarz zalecił leki hormonalne i kolejne badanie po 3 miesiącach. Jakieś 2 tygodnie od rozpoczęcia przyjmowania
leków
żona zdecydowala się na kolejne badanie, które wykazło ze torbiel ma juz 3 cm wiec zdawało sie że leki pomogły. No ale po 3 miesiącach okazało się ze nie. To ostatnie badanie wykazało 6 cm cystę o gęstej zawartości do usuniecia chirurgicznego niestety razem z jajnikiem. Wg lekarza drugi jajnik jest zupełnie zdrowy więc jest nadzieja ze bedziemy mogli miec dzieci. Mam pytanie czy któraś z Pań przeszła coś podobnego? Czy jest sie
czego
bać? Czy jest szansa na to ze bedziemy mogli miec dzieci ? Z gory dziekuje za wszelkie informacje....Pozdrawiam... NN

z mojego doświadczenia wynika, że operacja to naprawdę ostateczność mnie straszono toką operacją kilka razy dwa razy już prawie leżałam na stole :) ale zawsze prosiłam jeszcze o terapię hormonalną i po tej terapii torbiel znikała, albo znacznie się zmniejszała raz nawet byłabym już pozbawiona raz na zawsze jajnika ale odmówiłam zgody na operację i po miesiącu kuracji torbiel znacznie się zmniejszyła a tak niewiele brakowało i byłoby po jajniku to tyle, jesli chodzi o moje doświadczenia natomiast inną rzeczą jest, że jestem świadoma że ta torbiel bedzie wracać, i że trzeba nauczyć się z tym żyć

N

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami

Mamo, Tato, patrzcie ja rosnę Mamo, Tato, patrzcie ja rosnę

Menopauza bez leków Menopauza bez leków

Równowaga hormonalna Równowaga hormonalna

Nowotwory i torbiele nerek Nowotwory i torbiele nerek