Powiązane leki
(opisy)

Prolia (Denosumab)

Alendrogen (Acidum alendronicum)

Ostolek (Acidum alendronicum)

Norifaz (Risedronatum natricum)

Risendros 35 (Risedronatum natricum)

Fluossen (Natrii fluoridum)

Evista (Raloxifeni hydrochloridum)

Fosamax (Acidum alendronicum)

Alendran (Acidum alendronicum)

Bio-Calcium + D3

Tagi

udowy zlamac uraz noga zrosnac ortopeda kosc rygiel pytac chodzic

Fora dyskusyjne

zobacz złamanie kości bocznej piszczela (7)

zobacz endoproteza (5)

zobacz Złamanie kości skroniowej prawej (0)

zobacz Połamane nogi (1)

zobacz Złamanie obu kości przedramienia (2)

zobacz PĘKNIĘTA KOŚĆ SRÓDSTOPIA (3)

zobacz Złamanie wyrostka rylcowatego kosci łokciowej (1)

zobacz Moja beznadzieja czyli walka z lekarzem i MSSA (5)

zobacz Wieloodłamowe złamanie trzonu kości udowej lewej (3)

zobacz problemy z nogami (kość udowa/kolano) (1)

zobacz Złamanie kości udowej (0)

zobacz kiedy stane na nogę po złamaniu? Pomocy zaraz rok szkolny. (0)

zobacz ZŁAMANA KOŚĆ PISZCZELOWA U NASADY STAWU SKOKOWEGO (14)

zobacz Niezrośnięta kość łódkowata (0)

zobacz Coś przeskoczyło w kolanie podczas meczu (11)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » złamana kość udowa, POMOCY!!!

złamana kość udowa, POMOCY!!!

Michał Pawlak, 13-10-2003, 13:55

Witam.

Czy jest ktoś na grupie kto mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań? Moi lekarze są wyjątkowo oszczędni w słowach a ja już załamałem się totalnie i chciałbym z kimś pogadać normalnie i szczerze.Dokładnie pół roku temu w wyniku wypadku samochodowego doznałem złamania trzonu kości udowej. Wpakowano mi w noge kawał druta i 3 poprzeczne rygle z czego już jeden usunięto w czerwcu. Od tamtej pory cały czas chodzę o kulach najpierw z dwiema a juz gdzieś od dwu miesięcy z jedną. Niestety pech chciał że jakieś dwa tygodnie temu złamał sie dolny rygiel. Pod koniec poździernika wracam do szpitala na zabieg usunięcia złamanego rygla i podanie szpiku do kości.Z tego co udało mi się cudem wyciągnąć od lekarza kość nie zrasta się najlepiej tzn. wolno. Chciałbym wiedziec ile ten cały koszmar jeszcze potrwa? Kiedy będe mógł znowu normalnie chodzić? Czy jest na grupie ktoś kto miał podobny przypadek z kim mógłbym pogadać? Może jest jakiś lekarz ortopeda ,któremu mógłbym zadać kilka pytań? A może znacie na teranie wawy jakąś poradnie ortopedyczna do której warto by sie wybrać?

Pomocy!!!!

Michał mpawlak [at] polbox.com

PS. Mam 27 lat. Może to ważne.

Re: złamana kość udowa, POMOCY!!! | L_A_, 13-10-2003, 16:47

Chciałbym wiedziec ile ten cały koszmar jeszcze potrwa? Kiedy będe mógł znowu normalnie chodzić?
Nie mam dla ciebie gotowych odpowiedzi, ale moze chociaz wespre cie duchowo. Wiem jak sie czujesz, bo tez doznalem zlamania trzonu kosci udowej 8 miesiecy temu. Zastosowano takie samo zespolenie. Wprawdzie rygle sa cale, ale z powodu braku zrostu mialem miec reoperacje po 6 miesiacach. Nie mialem, a po 7 okazalo sie jednak, ze widac bardzo powolny zrost i lekarze postanowili zostawic jak jest i poczekac. Chodze teraz z jedna kula dla asekuracji, po mieszkaniu bez kul, ale dosc wyraznie kuleje. Noga po urazie jest znacznie slabsza i generalnie musze bardzo uwazac.

Czy jest na grupie ktoś kto miał podobny przypadek z kim mógłbym pogadać? Może jest jakiś lekarz ortopeda ,któremu mógłbym zadać kilka pytań? A może znacie na teranie wawy jakąś poradnie ortopedyczna do której warto
by
sie wybrać?
Niestety, co do specjalistow, to znam tylko ortopedow z terenu Wroclawia. Mam identyczne wrazenie, ze ciezko cos od nich wyciagnac. Mowia malo, a jak sie pyta, to robia sie niecierpliwi. Na pytanie ile zrasta sie kosc udowa mowili od 20 tygodni w przypadku najprostszych urazow do roku a nawet wiecej. Ja oczywiscie na poczatku zakladalem, ze to bedzie ok. 5 miesiecy, a teraz uciesze sie, jak zrosnie sie do konca roku.

Kryzys przechodzilem jak ty, wlasnie po szesciu miesiacach. Potem okazalo sie, ze z takim urazem mozna sobie na calkiem wiele pozwolic. W ubieglym miesiacu bylem na zaglach, a teraz chodze na basen, mimo ze do drabinki podchodze o kuli. Ale przeciez to tylko kosc i w koncu sie musi zrosnac.

Trzymam kciuki,

A_

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku

Następstwa uszkodzeń urazowych chrząstek wzrostowych i nasad kości długich Następstwa uszkodzeń urazowych chrząstek wzrostowych i nasad kości długich

Bóle kręgosłupa w pytaniach i odpowiedziach Bóle kręgosłupa w pytaniach i odpowiedziach

Przepukliny pachwinowe i udowe u dorosłych Przepukliny pachwinowe i udowe u dorosłych

Osteoporoza Osteoporoza