Powiązane leki
(opisy)

Meno-complex forte

Faslodex (Fulvestrant)

Klimax

Menoplant soy-a 40 Plus

Menostop Plus

Soja A+E

Anastralan (Anastrozolum)

AnastroLek (Anastrozolum)

Ansyn (Anastrozolum)

Mamostrol (Anastrozolum)

Tagi

niepokoic piers chello kobieta okres barbarella guzek bola powiekszac skontrolowac

Fora dyskusyjne

zobacz niepokojący "guzek" (2)

zobacz Brak okresu po ciąży (6)

zobacz Bóle pod pachą (4)

zobacz powiekszanie piersi (0)

zobacz Powiększenie piersi (1)

zobacz Torbiel (2)

zobacz Brak okresu (1)

zobacz Bóle piersi (9)

zobacz Guzek na piersi. (28)

zobacz guzek w piersi..biała maź jak ser i ból brzucha.. co to jest (3)

zobacz nagla zmiana wielkosci, normalnie tej mneijszej piersi (0)

zobacz Guzek w piersi (6)

zobacz Proszę o interpretację wyników badania usg piersi (1)

zobacz guz piersi (1)

zobacz BIAŁY GUZEK NA SUTKU W CIążY (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » guzki w piersiach

guzki w piersiach

BarBarella, 15-10-2003, 18:08

Ostatnio rozmawiałam z koleżankami na temat profilaktycznego badania piersi. Okazało się, że każda z nas w piersi znajduje bardzo dużo guzków. I żadna z nas nie ma pojęcia czym różnią się "normalne" guzki od "nienormalnych". Jak rozpoznać guzek? Myślę, że lekarze mają doświadczenie, ale jak zwykła kobieta ma je zdobyć. Poczekać aż dostanie guzka? ;) Wyobraziłam sobie sztuczną pierś treningową, w której byłyby oba rodzaje guzków i możnaby na niej poćwiczyć wykrywanie. A tak poważnie to okazuje się, że jest to poważny problem. Kampanie profilaktyczne namawiają kobiety do badań piersi i co z tego, że my te piersi badamy. Zgodnie stwierdziłyśmy, że guzek który by nas zaniepokoił musiałby być bardzo duży. pozdrawiam barbarella

Re: guzki w piersiach | pamana, 15-10-2003, 20:24

Użytkownik "BarBarella" napisał w wiadomości news:fiejb.26324$Lo.456237 [at] news.chello.at...
Ostatnio rozmawiałam z koleżankami na temat profilaktycznego badania
piersi.
Okazało się, że każda z nas w piersi znajduje bardzo dużo guzków.
witam piersi bada się po okresie,każdy guzek który boli,przesuwa się,powiększa jest niepokojący. jesli po okresie jest nadal w piersi nalezy to zgłosic do lekarza. podczas okresu i na tydzien wczesniej piersi puchną ,moga boleć,pojawiają sie torbiele to jest normalne ale po okresie nalezy koniecznie skontrolowac biust jeszcze raz. zreszta jeśli naprawdę czujemy ze cos jest nie tak pójśc do lekarza . pzdr. p.>

Re: guzki w piersiach | C.Jola, 15-10-2003, 22:02

Użytkownik "BarBarella" napisał w wiadomości news:fiejb.26324$Lo.456237 [at] news.chello.at...
Wyobraziłam sobie sztuczną pierś treningową, w której byłyby oba rodzaje guzków i możnaby na niej poćwiczyć wykrywanie.
Swojego czasu można było nabyć w aptekach takie specjalne "sztuczne piersi", na których można ćwiczyć samobadanie. Czy nadal są dostępne - nie wiem :(. Pozdrawiam. -- Jola Nakarm głodne dziecko www.pajacyk.pl

Re: guzki w piersiach | Joanna Duszczyńska, 16-10-2003, 01:58

Użytkownik "pamana" napisał w wiadomości news:bmjscs$2vq$1 [at] absinth.dialog.net.pl...
piersi bada się po okresie,każdy guzek który boli,przesuwa się,powiększa jest niepokojący.
Powiększa się i owszem to jest niepokojące. Jednak jak boli, to nie rak, na dodatek z takim bolącym to się biegnie do lekarza, bo boli. Niepokojące jest to co nie boli, bo właśnie dlatego się to zaniedbuje. Nie boli, a teraz jest i wcześniej (miesiąc wcześniej) nie było to trzeba to skontrolować. Jeśli coś było i nagle się powiększa to też. Rak piersi jest właśnie dlatego późnowykrywalny, że nie daje dolegliwości bólowych. Tak zostałam wyszkolona przez mojego ginekologa.

Re: guzki w piersiach | BarBarella, 17-10-2003, 00:19

Użytkownik "pamana" napisał w wiadomości news:bmjscs$2vq$1 [at] absinth.dialog.net.pl...
piersi bada się po okresie,każdy guzek który boli,przesuwa się,powiększa jest niepokojący.
Okazuje się, że może poza bólem (choć i to się zdarza) wszystkie te guzki nam się takie wydają. Jeśli chodzi o powiększanie to jak można pamiętać wielkość każdego z nich jak jest ich po kilkanaście w każdej piersi?

jesli po okresie jest nadal w piersi nalezy to zgłosic do lekarza. podczas okresu i na tydzien wczesniej piersi puchną ,moga boleć,pojawiają sie torbiele to jest normalne ale po okresie nalezy koniecznie
skontrolowac
biust jeszcze raz.
Wiem że podczas i przed okresem piersi się nie bada. :)

zreszta jeśli naprawdę czujemy ze cos jest nie tak pójśc do lekarza .
Czyli co czujemy? :(

Re: guzki w piersiach | Joanna Duszczyńska, 17-10-2003, 15:46

Użytkownik "BarBarella" napisał w wiadomości news:dQEjb.42752$Lo.802998 [at] news.chello.at...
Czyli co czujemy? :(

Choćby niepokój... Przecież i tak zdrowa kobieta powinna chodzić co pół roku do ginekologa, więc co za problem przy kolejnej wizycie z nim o tym porozmawiać?

Re: guzki w piersiach | BarBarella, 17-10-2003, 15:54

Użytkownik "C.Jola" napisał w wiadomości news:bmk22v$kql$1 [at] news.onet.pl...
Swojego czasu można było nabyć w aptekach takie specjalne "sztuczne
piersi",
na których można ćwiczyć samobadanie. Czy nadal są dostępne - nie wiem :(.
O! pozdrawiam barbarella

Re: guzki w piersiach | La Luna, 18-10-2003, 22:39

Pamiętnego dnia Wed, 15 Oct 2003 16:08:43 GMT, "BarBarella" wystukał/a złowieszcze słowa:

Okazało się, że każda z nas w piersi znajduje bardzo dużo guzków.
??? Ja nie mam zadnych.

Wyobraziłam sobie sztuczną pierś treningową, w której byłyby oba rodzaje guzków i możnaby na niej poćwiczyć wykrywanie.
W aptekach mozna kupic tzw. fantomy piersi - wlasnie do nauki wykrywania w piersi guzkow. No chyba ze juz to wycofano ze sprzedazy.

Pozdrawiam Agnieszka Mockałło www.zwierzeta.cisza.pl/ Odpisujac na priv, usun "wytnij_to" z adresu

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Encyklopedia zdrowia kobiety Encyklopedia zdrowia kobiety

Poradnik karmiącej matki Poradnik karmiącej matki

Chcę karmić piersią Chcę karmić piersią

Menopauza bez leków Menopauza bez leków

Montignac dla kobiet. Jak schudnąć i utrzymać wagę za pomocą indeksu glikemicznego Montignac dla kobiet. Jak schudnąć i utrzymać wagę za pomocą indeksu glikemicznego