Powiązane leki
(opisy)

R- 1 krople na stany zapalne

Phytolacca Dagomed 24 bóle gardła, chrypka

Aloe compose

Argentum Complexe Nr 98

Aspirin przeciw migrenowym bólom głowy (Acidum acetylsalicylicum)

Bryonia Dagomed 37 bóle barku i szyjne

Coffecorn forte (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Coffecorn mite (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Derhotill (Camphorum, Eucalypti oleum, Mentholum, Terebinthinae oleum, Thymolum)

Olbas Oil

Tagi

bola zlamac trening zebro chirurg pekniety registered torun trenowac dawny

Fora dyskusyjne

zobacz złamanie 5 kości śródstopia (1)

zobacz złamany stłuczony palec? (zdjęcie) (2)

zobacz Złamanie/ Pęknięcie żebra (0)

zobacz żebro - dziwny przypadek (1)

zobacz Chirurg dziecięcy (0)

zobacz Złamanie paliczka palca małego (3)

zobacz Ból kolan (0)

zobacz Ostry ból jąder. (6)

zobacz Bóle piszczeli (10)

zobacz Ból stopy (6)

zobacz Problemy z mostkiem/żebrem (1)

zobacz Lansoprazole i Kreatyna ? (5)

zobacz dziwny ból kurczowy - PILNE !! (4)

zobacz Splot słoneczny (1)

zobacz Skrzypienie/"szuranie" wsyztskich stawów. (8)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » pekniete zebro?

pekniete zebro?

tomek, 22-10-2003, 21:11

Witam, Trenuje aikido i na jednym z treningow cos mi sie przytrafilo, zaczelo sie od bolu z tylu pod prawym plucem tak jakbym mial potluczone zebro...po przerwie w treningach(tygodniowej) na samym poczatku rozgrzewki zaczelo sie od nowa, ale do tego stopnia ze przez 2 dni mialem straszne bole jak probowalem sie poruszyc...czulem jakis taki ciezar w tym miejscu...Teraz boli juz troche mniej ale jak nacisne sobie zebro blizej strony brzucha to bol jest dosc mocny i z tylu pojawil mi sie tam jakies zgrubienie chyba na kosci....co to moze byc? czy to zebro bylo pekniete i sie zle zroslo? Do jakiego lekarza sie udac?

Pozdro, Tomek

-- / Best Regards, / rageous [at] interia.pl / registered user of ICQ#31360528 and GG#911354 / registered user of Linux#272972

Re: pekniete zebro? | Piotr Kasztelowicz, 22-10-2003, 22:47

On Wed, 22 Oct 2003, tomek wrote:

kosci....co to moze byc? czy to zebro bylo pekniete i sie zle zroslo? Do jakiego lekarza sie udac?
na poczatek do chirurga - potem, po zbadaniu i rtg klatki piersiowej ewentualnie przekaze do dalszych specjalistow. Zlamanie jednego zebra jesli nie ma innych powiklan na ogol leczy sie zachowawczo - obserwuje ale treningi AIKDO musialbys przerwac

aligato to sairas (czy jak tam sie mowi)

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Re: pekniete zebro? | jakub, 22-10-2003, 22:55

zabawne... miałem to samo wiele lat temu po ostrym treningu goju ryu... i dopiero niedawno się dowiedziałem przy okazji zdjęcia rtg (z zupełnie innego powodu, oczywiście) że dwa żebra miałem nadłamane i nieco krzywo zrośnięte... Więc można to zignorować, ale nie radzę. Miałem więcej szczęścia niz rozumu, a konsekwencje dalszych treningów mogły być BARDZO poważne. Więc lepiej uważaj co robisz (nie przesadzaj zwłaszcza z aktywnością ruchową), i wybierz się do dobrego chirurga. Możliwie szybko.

Kuba

Re: pekniete zebro? | La Luna, 22-10-2003, 23:28

Pamiętnego dnia Wed, 22 Oct 2003 19:11:17 +0200, "tomek" wystukał/a złowieszcze słowa:

Trenuje aikido i na jednym z treningow cos mi sie przytrafilo, zaczelo sie od bolu z tylu pod prawym plucem tak jakbym mial potluczone zebro...
Od jak dawna trenujesz? Jesli juz sporo czasu - to powinienes wiedziec czy zdarzyla sie sytuacja w ktorej mogles sobie zebro zlamac. Bo akurat Aikodo prowadzone przez dobrego (!!!) trenera to taka sztuka walki w ktorej przy odpowiednim wytrenowaniu i srodkach bezpieczenstwa trudno cos sobie zlamac :) A nawet jesli do tego dochodzi - to przewaznie trudno jest przeoczyc ten moment :)

Jesli jednak zle upadles - lub upadles na cos - to jak najbardziej moglo dojsc do uszkodzenia zebra. A juz szczegolnie gdy trenujesz od niedawna - zanim czlowiek nauczy sie odruchowego bezpiecznego upadku - kazdy pad grozi niestety kontuzjami.

Tak czy owak - jak najszybciej zrob sobie zdjecie RTG i pokaz je lekarzowi.

Pozdrawiam Agnieszka Mockałło - jakis czas temu trenujaca dosyc wyczynowo Aikido - rowniez w plenerze. www.zwierzeta.cisza.pl/ Odpisujac na priv, usun "wytnij_to" z adresu

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Widzę bez okularów Widzę bez okularów

Osteoporoza Osteoporoza

Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku

Co radzi lekarz.Osteoporoza Co radzi lekarz.Osteoporoza

Pytania do chirurga plastycznego Pytania do chirurga plastycznego