Powiązane leki
(opisy)

Soventol (Bamipini lactas)

Crotamiton (Crotamitonum)

Novoscabin (Benzylis benzoas)

Aknemycin (Erythromycinum)

Tanno Hermal Lotio

Balsolan (Balsamum peruvianum)

Vitrum Sun

Aloes Live Piękno

Tetralysal (Lymecyclinum)

Infectoscab (Permethrinum)

Tagi

podejrzewac swierzbic skorza wizyta krosta swiad pracie drapac skora swedzic

Fora dyskusyjne

Swędzenie ciała, krosty (świerzb?) (1)

swędzenie (5)

Nietypowy świerzb - w uszach, we włosach, koło nosa i brwi (3)

jestem zrozpaczony (2)

Swędzenie stóp i dłoni. (5)

Ospa (43)

Bąbelki na penisie (0)

Bąble na skórze (3)

Swędzenie i .... (0)

Swędzenie (5)

pecherzyki wypelnione plynem na dloni (7)

To nie był świerzb, ale od tego się zaczęło. (0)

Świerzb (0)

Swędzące krosty (2)

Zaczerwienienie skóry po wysiłku (0)

Świerzb ?

Unique, 26-10-2003, 22:25

Witam

Czy ktos z szanownych grupowiczow mial moze nieprzyjemnosc odczucia na wlasnej skorze dolegliwosci tej choroby?

Pytam bo od kilku dni zgodnie z zaleceniem lekarza smaruje sie roznymi srodkami:Jacutin(4 noce), masc siarkowa(3 noce) oraz Crotamitonem(czasami w ciagu dnia) i jak do tej pory nie odczuwam poprawy, czy tak to jest z ta choroba?

Swedzenie zaczelo sie jakies 2 tygodnie przed wizyta u lekarza, na skorze nie bylo sladu czegokolwiek, tydzien pozniej pojawilo sie kilka wykwitow(wygladalo to jak krosty, tyle ze nie wypelnione ropa) na podbrzuszu i skorze pracia. Podczas wizyty u lekarza mialem okolo 10 takich krost rozsypanych po podburzu i 20 na skorze pracia, poza tym wiecej na ciele krost nie bylo.

Obecie (tydzien po wizycie u lekarza)nowych krost nie przybywa, ale stare sa wciaz widoczne i nadal strasznie swedzi mnie cala skora tzn, mam jakby pokrzywke na lewym i prawym boku, na klatce piersiowej i obu przedramieniach. Swiad nasila sie wieczorem i budzi mnie kazdej nocy pomimo tego ze dodatkowo lykam Virlix (silny lek przeciwhistaminowy).

Czy takie objawy sa normalne, a jesli tak to jak dlugo trwa walka z ta choroba i jak dlugo utrzymuje sie swiad skory?

Z gory dziekuje za pomoc

Konrad

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Świerzb ? | Mrowka, 27-10-2003, 00:45

Użytkownik " Unique" napisał w wiadomości news:bnhe53$n35$1 [at] inews.gazeta.pl...

Czy ktos z szanownych grupowiczow mial moze nieprzyjemnosc odczucia na wlasnej skorze dolegliwosci tej choroby?
Mnie kiedys lekarze podejrzewali o to ze mam swierzb.Smarowalam sie jakimis mazidlami,cala rodzinke tez,do tego codziennie zmienialam posciel,ubranie,gotowalam wszystko,prasowalam i wywalalam na trzy tygodnie na balkon.Strasznie meczaca choroba.Dzisiaj mysle ze to nie byl swierzb bo tylko ja sie drapalam.Podejrzewam ze jestem uczulona na chlor,mam strasznie wysuszona skore i drapie sie :-) Tyle ze o wiele mniej niz wtedy.W tamtym czasie nie moglam spac cala noc,ciagle sie drapalam,mialam rany.Cos okropnego :/

Obecie (tydzien po wizycie u lekarza)nowych krost nie przybywa, ale stare
sa
wciaz widoczne i nadal strasznie swedzi mnie cala skora tzn, mam jakby pokrzywke na lewym i
prawym
boku, na klatce piersiowej i obu przedramieniach. Swiad nasila sie wieczorem i budzi mnie kazdej nocy pomimo tego ze dodatkowo lykam Virlix (silny lek przeciwhistaminowy).
Mi zostaly blizny.

Czy takie objawy sa normalne, a jesli tak to jak dlugo trwa walka z ta choroba i jak dlugo utrzymuje sie swiad skory?
Ja wlaczylam dwa-trzy miesiace. Znajomy -tylko ze u niego cala rodzina sie drapala takze klika miesiecy.Juz sie wydawalo ze jest ok,a za moment zaczynali sie drapac.

Magda

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wolę umrzeć niż przytyć Wolę umrzeć niż przytyć

1001 sposobów na młodość 1001 sposobów na młodość

ABC mikroelementów ABC mikroelementów

Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży

Objawy chorobowe A-Z. poradnik rodzinny Objawy chorobowe A-Z. poradnik rodzinny