Powiązane leki
(opisy)

Hepar compositum N

Artecholin (Achillea millefolium, Artemisia abrotanum, Chelidonium majus, Mentha piperita, Silybum marianum, Taraxacum officinale)

No-Spa (ampułki) (Drotaverini hydrochloridum)

Dicoman

Apo-Clodin (Ticlopidini hydrochloridum)

Astaxin

Darob (Sotaloli hydrochloridum)

Intraglobin F (Immunoglobulinum humanum normale ad usum intravenosum)

Nefro Protect

Prenatal DHA

Tagi

brzuch ryzyko wyciac bezpieczny zolciowy szpital dodatkowy babcia zabieg woreczek

Fora dyskusyjne

zobacz zabieg wycięcia woreczka żółciowego (3)

zobacz Czy wyciąć woreczek żółciowy? (5)

zobacz Ból pępka po operacji woreczka żółciowego (0)

zobacz woreczek żółciowy? (2)

zobacz Nadmierna ilość żółci w żolądku (3)

zobacz Dwie śledziony - czy to niebezpieczne? (1)

zobacz KAMIENICA ŻÓŁCIOWA (0)

zobacz ból po lewej stronie (2)

zobacz Kamienie w woreczku żółciowym - metody usunięcia? (6)

zobacz Polip woreczka żółciowego (0)

zobacz kamienie w woreczku żółciowym (5)

zobacz Kamienie w woreczku żółciowym (0)

zobacz Zapalenie woreczka żółciowego. (20)

zobacz dren po usunięciu woreczka żółciowego (0)

zobacz brak woreczka żółciowego w parze z hipotoniocznym żołądkiem (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » wyciecie woreczka zolciowego - bezpieczne?

wyciecie woreczka zolciowego - bezpieczne?

Piotr Prominski, 27-10-2003, 21:05

Mam pytanie jak w temacie. Moja babcia lezy wlasnie w szpitalu i oczekuje na wyciecie woreczka zolciowego. Czy ten zabieg moze byc pod jakims wzgledem niebezpieczny dla zdrowia badz zycia? Dodam ze babcia ma juz ponad 70 lat i problemy z sercem (niestety nie wiem dokladnie jakie).

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: wyciecie woreczka zolciowego - bezpieczne? | Joanna Kostrom, 28-10-2003, 09:22

Mam pytanie jak w temacie. Moja babcia lezy wlasnie w szpitalu i oczekuje
na
wyciecie woreczka zolciowego. Czy ten zabieg moze byc pod jakims wzgledem niebezpieczny dla zdrowia badz zycia? Dodam ze babcia ma juz ponad 70 lat
i
problemy z sercem (niestety nie wiem dokladnie jakie).
Wydaje mi sie ze ryzyko jest przy kazdym zabiegu. Moja mama miala usuwany woreczek w zeszlym roku (69 lat) i miala to robione metoda laparoskopowa. Po 2 dniach wyszla do domu i czula sie bardzo dobrze. W tym wieku podobno lepiej nie ciac calego brzucha tylko zastosowac laparoskop- ale to zalezy od konkretnego przypadku i decyduje lekarz. Na pewno bedzie OK !! :-)

Re: wyciecie woreczka zolciowego - bezpieczne? | SzM, 29-10-2003, 17:20

Mam pytanie jak w temacie. Moja babcia lezy wlasnie w szpitalu i oczekuje
na
wyciecie woreczka zolciowego. Czy ten zabieg moze byc pod jakims wzgledem niebezpieczny dla zdrowia badz zycia? Dodam ze babcia ma juz ponad 70 lat
i
problemy z sercem (niestety nie wiem dokladnie jakie).
Po tak lakonicznych informacjach raczej nie można wyrokować o ryzyku powikłań. Wszystko zależy czy laparoskopia czy z otwarciem brzucha, od właściwego przygotowania chorej do zabiegu zarówno przez chirurgów jak i anestezjologa, od zaawansowania chorób i czynników dodatkowych, od przebiegu zabiegu. Spróbuj zapytać lekarzy o ich punkt widzenia. Każdy zabieg, a nawet sam pobyt w szpitalu może być niebezpieczny dla życia - na całe szczęście sporadycznie... (i bynajmniej nie myślę tu o "błędach w sztuce" a la TVN Uwaga)

Powodzenia! SzM

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wszystko o cukrzycy. Przewodnik pacjenta Wszystko o cukrzycy. Przewodnik pacjenta

Domowe uzdrowisko Domowe uzdrowisko

Medycyna wewnętrzna. Repetytorium dla studentów i lekarzy Medycyna wewnętrzna. Repetytorium dla studentów i lekarzy

Kamica żółciowa Kamica żółciowa

APC Brzuch APC Brzuch