Tagi

sklad kwasek czajnik napic wypic kwasic odkamieniacza rarunku woda torebka

Fora dyskusyjne

zobacz Biegunka po ketonalu? (4)

zobacz Wyniki krwi (1)

zobacz Aleric (tabletki) - skład (4)

zobacz Czy to zatrucie? (7)

zobacz Kontakt z Woda Popowodziową!Ratunku co robić (0)

zobacz Pomóżcie (0)

zobacz Prosze o pomoc (1)

zobacz Pulmicort (6)

zobacz cierpi na chorobę wiencową (0)

zobacz Co to za choroba i do jakiego specjslisty zwrócic sie o pomo (0)

zobacz Węzły -problemy? (3)

zobacz Oblanie ciecza dloni. (3)

zobacz Jak to jest z tym masłem? (24)

zobacz Mononukleoza (0)

zobacz Straszne pragnienie (37)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » RARUNKU! Wlasnie napilem sie odkamieniacza do czajnikow!

RARUNKU! Wlasnie napilem sie odkamieniacza do czajnikow!

Longinus, 31-10-2003, 18:39

Zona zostawila czajnik z odkamieniaczem i wyszla z domu a ja to zagotowalem, zrobilem sobie herbate i zdazylem wypic dwa lyki zanim mnie wykrecilo bo miala straszliwie kwasny smak!

Stalo sie to 2 godziny temu i na razie nie czuje sie jakos wyjatkowo zle, ale mam pytanie: CO WCHODZI W SKLAD TEGO ODKAMIENIACZA? CZY NIE MA TAM JAKIS KANCIROGENOW ALBO METALI CIEZKICH?

Bo jesli to tylko prosty nieorganiczny kwas, to w takim malym stezeniu chyba nie powinien zaszkodzic?

Z uszanowaniem dla wszystkich: Longinus

Re: RARUNKU! Wlasnie napilem sie odkamieniacza do czajnikow! | a, 31-10-2003, 19:29

CO WCHODZI W SKLAD TEGO ODKAMIENIACZA? CZY NIE MA TAM JAKIS KANCIROGENOW ALBO METALI CIEZKICH?

Bo jesli to tylko prosty nieorganiczny kwas, to w takim malym stezeniu
chyba
nie powinien zaszkodzic?
A nie ma torebki - w koszu na śmieci - tam będzie skład. A metali ciężkich nie powinien mieć skoro idzie do czajnika.

Maciej

Re: RARUNKU! Wlasnie napilem sie odkamieniacza do czajnikow! | Longinus, 31-10-2003, 20:13

"a" wrote in news:9_wob.76814$vL1.975136 [at] news.chello.at:

A nie ma torebki - w koszu na śmieci - tam będzie skład.
A guzik! Na torebce niczego nie napisano!

Produkt o wdziecznej nazwie "Dragon" ktory wypuscila jakas firemka z Dobrzynia Nad Wisla...

Longinus

Re: RARUNKU! Wlasnie napilem sie odkamieniacza do czajnikow! | Robert, 31-10-2003, 20:54

9_wob.76814$vL1.975136 [at] news.chello.at, a :
A nie ma torebki - w koszu na śmieci - tam będzie skład. A metali ciężkich nie powinien mieć skoro idzie do czajnika.
W niektorych preparatach (nie wiem, czy we wszystkich) jest to kwas cytrynowy. Ja uzywam w tym celu spozywczego kwasku cytrynowego, bowiem jest tanszy od "odkamieniaczy">

Co do szkodliwosci nie wypowiadam sie. W kazdym razie na pewno nie zaszkodzi spozyc duzo wody na wszelki wypadek.

Robert User in front of [at] is fake, actual user is: mkarta

Re: RARUNKU! Wlasnie napilem sie odkamieniacza do czajnikow! | STranger, 31-10-2003, 21:53

Użytkownik "Longinus" napisał w wiadomości news:Xns9425C3440E0C6lngnspdpta [at] 193.219.28.2...

Produkt o wdziecznej nazwie "Dragon" ktory wypuscila jakas firemka z Dobrzynia Nad Wisla...
Bez paniki, zdarzyło mi sie wypić kiedyś 3 duże łyki herbaty na takim odkamieniaczu i poza chwilowymi torsjami wymiotnymi z powodu obrzydliwie kwasnego smaku nic mi sie nie stało. :) Na torebce było info, ze tam wchodza w skład kwasy jakieś. Jakie nie pamiętam już. Ogólnie to nie może być ani trochę trujące bo takie przypadki jak nasza pomyłka sie często zdarzają. :) Aha, po przeczytaniu składu chemicznego tego drogiego odkamieniacza postanowiłem zawsze uzywac 2 torebek kwasku cytrynowego. Efekt odkamieniania ten sam, oszczędzone pieniądze i zachowane pełne bezpieczeństwo w razie wypicia.

pozdrawiam STranger www.folding.prv.pl

Re: RARUNKU! Wlasnie napilem sie odkamieniacza do czajnikow! | Grzegorz Szyszlo, 03-11-2003, 12:42

a wrote:
chyba

na odkamieniaczach zwykle nie ma skladu. generalnie najlepiej po wypicu czegos takiego zwymiotowac. ale jak to byly 2 male lyki. zwykle w odkamieniaczu jest kwasek cytrynowy, czasem tez detergenty. tak ze da sie to przezyc. warto wypic duuuuuuuuuuuuuuuuzo wody, zeby rozcienczyc kwas.

znik.

Re: RARUNKU! Wlasnie napilem sie odkamieniacza do czajnikow! | Grzegorz Szyszlo, 03-11-2003, 12:43

Robert wrote:

W niektorych preparatach (nie wiem, czy we wszystkich) jest to kwas cytrynowy. Ja uzywam w tym celu spozywczego kwasku cytrynowego, bowiem jest tanszy od "odkamieniaczy"
ja tam wole uzyc octu, lub sody oczyszczonej. po prostu kwasek dobrze wyzera nikiel z grzalki.

znik.

Re: RARUNKU! Wlasnie napilem sie odkamieniacza do czajnikow! | Grzegorz Szyszlo, 03-11-2003, 12:45

STranger wrote:

Aha, po przeczytaniu składu chemicznego tego drogiego odkamieniacza postanowiłem zawsze uzywac 2 torebek kwasku cytrynowego. Efekt odkamieniania ten sam, oszczędzone pieniądze i zachowane pełne bezpieczeństwo w razie wypicia.
zwlaszcza cytrynian niklu jest zdrowy :)))))))))))) nie bez powodu czajnik po odkamienieniu nalezy wygotowac.

znik.

Re: RARUNKU! Wlasnie napilem sie odkamieniacza do czajnikow! | smart ass, 05-11-2003, 17:22

Użytkownik "Grzegorz Szyszlo" napisał w wiadomości news:bo57qs$sj5$1 [at] news.lublin.pl...
tak ze da sie to przezyc. warto wypic duuuuuuuuuuuuuuuuzo wody, zeby rozcienczyc kwas.
Co z zasadą "pamiętaj chemiku młody, wlewaj zawsze kwas do wody" ? może lepiej niech wypije mleko? Longinus w ogóle żyje jeszcze po tym wszystkim??

Re: RARUNKU! Wlasnie napilem sie odkamieniacza do czajnikow! | Robert Pyzel, 06-11-2003, 15:06

W news:bob13s$rm6$1 [at] news.onet.pl tako rzecze smart ass

Co z zasadą "pamiętaj chemiku młody, wlewaj zawsze kwas do wody" ? może lepiej niech wypije mleko?
Kwas do wody wlewa się, gdyż często jest to proces egzotermiczny i jeśli pryśnie, to lepiej żeby mieszaniną do której dodajesz kwasu, niż czystym kwasem do którego dodajesz wody. Ale w żołądku to mu nie będzie pryskać, a odkamieniacz nie jest zbyt stężony. Mleka nie, to stare pomysły były (mleko, białko itp) woda tylko.

"Ćwiczenie Tai Chi jest doskonałym treningiem szybkości. Mający 90 lat mistrzowie Tai Chi, poruszają się równie szybko jak młodzi początkujący. Robert Pyzel r p y z e l [at] g a z e t a . p l (usuń BEZSPAMU z adresu)

Re: RARUNKU! Wlasnie napilem sie odkamieniacza do czajnikow! | Grzegorz Szyszlo, 06-11-2003, 17:03

smart ass wrote:
Użytkownik "Grzegorz Szyszlo" napisał w wiadomości news:bo57qs$sj5$1 [at] news.lublin.pl...

Co z zasadą "pamiętaj chemiku młody, wlewaj zawsze kwas do wody" ?
iiii... tam :)

zapamietaj se zawczasu, wlewaj zawsze wode do kwasu :) (najlepiej stezonego)

może lepiej niech wypije mleko? Longinus w ogóle żyje jeszcze po tym wszystkim??
nie odzywa sie. trudno powiedziec. ale wiem o pewnej sytuacji, jak gosciu lyknal sobie stezony srodek do dezynfekcji szpitalnej. przezyl.

znik.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Tabele składu i wartości odżywczej żywności Tabele składu i wartości odżywczej żywności

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody

Bądź zdrów. Naturalne metody samoleczenia Bądź zdrów. Naturalne metody samoleczenia

Woda i jej lecznicza siła. Wykorzystanie uzdrawiającej mocy wody i jej energetyzacja Woda i jej lecznicza siła. Wykorzystanie uzdrawiającej mocy wody i jej energetyzacja

Woda, mydło i zdrowy rozsądek Woda, mydło i zdrowy rozsądek