Powiązane leki
(opisy)

Arnisol (Aesculus hippocastanum, Arnica montana)

Escalar (Aesculus hippocastanum, Arnica montana, Calendula officinalis)

Heparin- Hasco (Heparinum natricum)

Hirudoid (Heparinoid)

Lioton 1000 (Heparinum natricum)

Lioven MAX (Heparinum natricum)

Arnica-Heel S (maść)

Maść arnikowa

Maść borowinowa

Dip Hot Rozgrzewający

Tagi

paznokiec krwiak przestac qwax zginac stluc pecherz sabinka palec mascic

Fora dyskusyjne

zobacz Opuchlizna palca wskazującego (2)

zobacz Pęknięcie/stłuczenie/obrzęk/krwiak (3)

zobacz Stłuczenie uda + krwiak (2)

zobacz Ból palca - utrzymujący się ból (1)

zobacz siny paznokiec opuchniety palec (7)

zobacz mocne stłuczenie palca, przykry zapach (0)

zobacz Prawdopodobnie stłuczony palec... (1)

zobacz stłuczony paznokieć dużego palca (5)

zobacz Paznokieć i wielki problem (1)

zobacz problem po wrośniętym paznokciu (0)

zobacz Problem po wrośniętym paznokciu (1)

zobacz Zaniedbany wrośnięty paznokieć (8)

zobacz Zwykłe stłuczenie (1)

zobacz skad ten ból ? (0)

zobacz wybity palec (nie można zginać?) (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » stluczony palec

stluczony palec

Sabinka, 12-11-2003, 16:39

Udezylam sie mocno w palec, mlotkiem. Boli dosc mocno. Stluczony jest tylko czubek palca, nie caly paznokiec. Pod nim w sinym pecherzu zebrala sie krew, kawalek pecherza wystaje spod paznokcia. Co z tym powinnam zrobic? Czy pecherz powinnam przekuc?

Pozdrawiam, Sabina (z adresu usun co trzeba)

www.pajacyk.pl

Re: stluczony palec | Qwax, 12-11-2003, 17:12

Uzytkownik "Sabinka" napisal w wiadomosci news:botgmd.3vvnbc9.1 [at] sa.re...
Udezylam sie mocno w palec, mlotkiem. Boli dosc mocno.
Stluczony jest
tylko czubek palca, nie caly paznokiec. Pod nim w sinym
pecherzu
zebrala sie krew, kawalek pecherza wystaje spod paznokcia. Co z tym powinnam zrobic? Czy pecherz powinnam przekuc?

Nic! a na pewno nie przekluwac! Jak nie zacznie znikac lub nie przestanie bolec (lub np. zacznie zlazic paznokiec) to do lekarza - ale ja bym go omijal jak dlugo by sie dalo - nie lubie zrywania paznokci a Ci sadysci to uwielbiaja ;-))))

Pozdrawiam Qwax

Re: stluczony palec | medicon, 12-11-2003, 18:00

Użytkownik "Qwax" napisał w wiadomoci news:5158-1068646400 [at] 213.17.138.62...
Uzytkownik "Sabinka" napisal w wiadomosci news:botgmd.3vvnbc9.1 [at] sa.re... Stluczony jest pecherzu
Mozesz wymoczyc w Rivanolu, Altacecie, sodzie oczyszczanej... powinno wystarczyc. Pecherz pozostaw do wchloniecia samoistnego. z

Re: stluczony palec | Sabinka, 12-11-2003, 21:18

On Wed, 12 Nov 2003 15:12:43 +0100, "Qwax" wrote:

Nic! a na pewno nie przekluwac! Jak nie zacznie znikac lub nie przestanie bolec (lub np. zacznie zlazic paznokiec) to do lekarza - ale ja bym go omijal jak dlugo by sie dalo - nie lubie zrywania paznokci a Ci sadysci to uwielbiaja ;-))))
No wlasnie postraszono mnie tym a mi paznokiec pewnie nie zejdzie skoro tylko czubek uszkodzony. Thx,

www.pajacyk.pl

Re: stluczony palec | Sabinka, 12-11-2003, 21:23

On Wed, 12 Nov 2003 16:00:18 +0100, "medicon" wrote:

Mozesz wymoczyc w Rivanolu, Altacecie, sodzie oczyszczanej... powinno wystarczyc. Pecherz pozostaw do wchloniecia samoistnego.
Sode to mam, co daje moczenie w niej? Czy jesli mam masc i tabletki na krwiaki to stosowac to? Thx,

www.pajacyk.pl

Re: stluczony palec | Robert, 12-11-2003, 21:31

bou1ao.3vvi20p.1 [at] sa.re, Sabinka :

Czy jesli mam masc i tabletki na krwiaki to stosowac to?
Zalezy co to za masc i tabletki. "na krwiaki" to zbyt ogolne okreslenie.

Robert User in front of [at] is fake, actual user is: mkarta

Re: stluczony palec | Sabinka, 13-11-2003, 01:32

On Wed, 12 Nov 2003 19:31:17 +0100, "Robert" wrote:

Zalezy co to za masc i tabletki. "na krwiaki" to zbyt ogolne okreslenie.
Najwyrazniej latwo ulegam placebo bo ta homeopatyczna masc bardzo szybko mi pomogla - przestalam odczuwac pod paznokciem cisnienie, prawie przestal bolec (gdy nie pisze na klawiaturze ;) ), polowa tego co bylo czarne zrobilo sie rozowe. I bez problemu zginam palec, ktory byl dosc mocno opuchniety i nie zginal sie latwo. Teraz jeszcze wezme sobie placebo pod jezyk i do rana moze nie bedzie sladu... ;)))

www.pajacyk.pl

Re: stluczony palec | Robert, 13-11-2003, 01:47

boufut.3vvemj9.1 [at] sa.re, Sabinka :
Najwyrazniej latwo ulegam placebo bo ta homeopatyczna masc bardzo szybko mi pomogla - przestalam odczuwac pod paznokciem cisnienie, prawie przestal bolec (gdy nie pisze na klawiaturze ;) ), polowa tego co bylo czarne zrobilo sie rozowe. I bez problemu zginam palec, ktory byl dosc mocno opuchniety i nie zginal sie latwo. Teraz jeszcze wezme sobie placebo pod jezyk i do rana moze nie bedzie sladu... ;)))
No to swietnie :)

Zapytaj sie jeszcze tego internisty, aby zajrzal do tej ksiazki co sobie ja pozyczaja z ta druga pania doktor co drugi dzien ;), czy jest lek homeopatyczny w profilaktyce urazow, bo cos za duzo Ci sie ich zdarza.

Robert User in front of [at] is fake, actual user is: mkarta

Re: stluczony palec | Sabinka, 15-11-2003, 13:35

On Wed, 12 Nov 2003 23:47:37 +0100, "Robert" wrote:

No to swietnie :)
Znalazlam cos dla Ciebie ;) :

- W jaki sposób więc przekonać ludzi, że homeopatia działa?

- Najprostszym sposobem jest uderzenie pacjenta np. w rękę, a następnie posmarowanie tego miejsca maścią Traumeel S. Siniak się nie pojawi.

(www.koty.pl/home/...show=homeop)

:)

Traumel to ta masc, po ktorej stan mojego palca wyraznie sie poprawil, dzisiaj po raz pierszy od walniecia mlotkiem w palec pisze na klawiaturze uzywajac tego palca i nie odczuwajac zadnego bolu. A krwiak wyglada jak brod pod paznokciem ;)

Zapytaj sie jeszcze tego internisty, aby zajrzal do tej ksiazki co sobie ja pozyczaja z ta druga pania doktor co drugi dzien ;), czy jest lek homeopatyczny w profilaktyce urazow, bo cos za duzo Ci sie ich zdarza.
No tak. Ale ja lekarstwo dla siebie chyba znam, chyba jeszcze bardziej naturalne od homeopatii - wysypianie sie. Nie dosypiam i pozniej chodze jak pijana. Tylko jak sie zmusic do pojscia spac o 21:00...

www.pajacyk.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wszystko o ziołach Wszystko o ziołach

Masaż punktowy i inne metody refleksoterapii Masaż punktowy i inne metody refleksoterapii

Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny

Choroby nerek i pęcherza Choroby nerek i pęcherza

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów