Powiązane leki
(opisy)

R- 1 krople na stany zapalne

Phytolacca Dagomed 24 bóle gardła, chrypka

Alcepalan (Allium cepa, Heparinum)

Aloe compose

Argentum Complexe Nr 98

Aspirin przeciw migrenowym bólom głowy (Acidum acetylsalicylicum)

Bryonia Dagomed 37 bóle barku i szyjne

Coffecorn forte (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Coffecorn mite (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Derhotill (Camphorum, Eucalypti oleum, Mentholum, Terebinthinae oleum, Thymolum)

Tagi

macica cesarski zmienic botgcg odczuwac blizna bola bolec ciac przyjaciolka

Fora dyskusyjne

zobacz BLIZNA PO CESARCE (1)

zobacz Cesarskie cięcie a infekcja macicy (0)

zobacz Polip na szyjce macicy w ciąży (1)

zobacz krwawienie po cesarskim cięciu - pytanie do eksperta (0)

zobacz Tyłozgięcie szyjki macicy (1)

zobacz tyłozgięcie szyjki macicy (0)

zobacz Po cięciu cesarskim (21)

zobacz TORBIEL NA SZYSZYNCE A PORÓD (18)

zobacz Zrosty po cc (4)

zobacz Wysilkowe nietrzymanie moczu a cc (0)

zobacz Cesarski cięcie metodą Misgav Ladach (0)

zobacz Wodogłowie normotensyjne wskazaniem do cięcia cesarskiego? (1)

zobacz Gronkowiec po cesarskim cięciu (1)

zobacz Jakie są szanse na normalną, donoszoną ciażę? (2)

zobacz po cesarskim cięciu (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » po cesarskim cieciu

po cesarskim cieciu

iza b., 12-11-2003, 17:32

Zapewne moj post bedzie bardzo chaotyczny i mało konkretny, gdyz problem został mi "zlecony" przez Przyjaciółke. Kobieta, bardzo wysportowana, ciaza prawidłowa. Niestety brzuch zupełnie sie nie obnizył i poród musiał nastapic przez cesarskie ciecie. A odbyło sie to wszystko w lipcu tego roku. Czy jest mozliwym, by do tej chwili cos tam sie w brzuchu nie pogoiło??? Przyjaciółka nadal odczuwa ból, ma uczucie ciagniecia. Prowadzacy ginekolog stwierdził, ze badac jej nie bedzie, póki sie nie zagoi. Ją boli i goic sie nie chce. Co biedaczyna ma poczac? czekac? Zrobic jakies badania? Czy moze zmienic lekarza? Oczekuje jasnych (tak bym mogła to przekazac przyjaciólce) odpowiedzi.

pozdrawiam iza, ktora nie była w ciązy

Re: po cesarskim cieciu | Qwax, 12-11-2003, 17:59

Użytkownik "iza b." napisał w wiadomości news:botgcg$kcf$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Zapewne moj post bedzie bardzo chaotyczny i mało konkretny, gdyz problem został mi "zlecony" przez
Przyjaciółke.
Kobieta, bardzo wysportowana, ciaza prawidłowa. Niestety brzuch zupełnie sie nie obnizył i poród musiał nastapic przez cesarskie ciecie. A odbyło sie to wszystko w lipcu tego roku. Czy jest mozliwym, by do tej chwili cos tam sie w brzuchu nie pogoiło??? Przyjaciółka nadal odczuwa ból, ma uczucie ciagniecia. Prowadzacy ginekolog stwierdził, ze badac jej nie bedzie, póki sie nie zagoi. Ją boli i goic sie nie chce. Co
biedaczyna
ma poczac? czekac? Zrobic jakies badania? Czy moze zmienic lekarza? Oczekuje jasnych (tak bym mogła to przekazac przyjaciólce) odpowiedzi.

Nie byłem co prawda w ciąży ale:

- bywa że po cesarce boli i przez parę lat - jeżeli się nie goi to zmienić lekarza (i to jak najszybciej) i zrobić badania (może być wszystko od zapaprania gronkowcami po zaszycie brudnej ścierki)

Pozdrawiam Qwax

Re: po cesarskim cieciu | IWONA, 12-11-2003, 18:45

Witam ! Ja miałam cesarkę pod koniec czerwca tego roku , długo dochodziłam do siebie , ale juz jest ok . Jezeli boli Ją blizna to chyba jest w porządku , podobno mozna ją czuć nawet podczas zmiany pogody . Nie mogę tego potwierdzić , słyszłam tez takie opinie , ze blizna mozna czuć bliznę nawet przez 1-2 lata . Tego tez nie mogę potwierdzic , ja juz nic nie czuję w okolicy blizny .Gorzej jest , jezeli rana się nie zablizniła , juz dawno powinna . Generalnie zasięgnełabym opinii innego lekarza lub nawet zrobiła usg u dobrego ! specjalisty . Poza tym nie rozumiem postawy lekarza Twojej przyjaciółki , ale niestety o dobrego i zapobiegliwego lekarza jest trudno . Jak to nie będzie Jej badał dopóki nie przestanie bolec ???? Coś chyba jest przyczyną bólu i trzeba to sprawdzić ! Pozdrawiam Iwona Jakbyście miały jeszcze jakieś pytania , to poproszę na grupę lub na priva . Użytkownik "iza b." napisał w wiadomości news:botgcg$kcf$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Zapewne moj post bedzie bardzo chaotyczny i mało konkretny, gdyz problem został mi "zlecony" przez Przyjaciółke. Kobieta, bardzo wysportowana, ciaza prawidłowa. Niestety brzuch zupełnie sie nie obnizył i poród musiał nastapic przez cesarskie ciecie. A odbyło sie to wszystko- 2 w lipcu tego roku. Czy jest mozliwym, by do tej chwili cos tam sie w brzuchu nie pogoiło??? Przyjaciółka nadal odczuwa ból, ma uczucie ciagniecia. Prowadzacy ginekolog stwierdził, ze badac jej nie bedzie, póki sie nie zagoi. Ją boli i goic sie nie chce. Co biedaczyna ma poczac? czekac? Zrobic jakies badania? Czy moze zmienic lekarza? Oczekuje jasnych (tak bym mogła to przekazac przyjaciólce) odpowiedzi.

Re: po cesarskim cieciu | wojus, 12-11-2003, 18:57

Zapewne moj post bedzie bardzo chaotyczny i mało konkretny, gdyz problem został mi "zlecony" przez Przyjaciółke. Kobieta, bardzo wysportowana, ciaza prawidłowa. Niestety brzuch zupełnie sie nie obnizył i poród musiał nastapic przez cesarskie ciecie. A odbyło sie to wszystko w lipcu tego roku. Czy jest mozliwym, by do tej chwili cos tam sie w brzuchu nie pogoiło??? Przyjaciółka nadal odczuwa ból, ma uczucie ciagniecia. Prowadzacy ginekolog stwierdził, ze badac jej nie bedzie, póki sie nie zagoi. Ją boli i goic sie nie chce. Co biedaczyna ma poczac? czekac? Zrobic jakies badania? Czy moze zmienic lekarza?
hej

ja jestem po cesarce i jedyne co moge powiedzieć, to że po takim czasie od urodzenia rana powinna się zagoić gdybyś mogła dokładniej opisać, co to znaczy, ze sie goi może maożnabyłoby lepiej doradzić

w każdym razie mnie zszycie nie bolało, po 6 tyg. nawet nie wiedziałam, że miałam cięcie rana mnie nie bolała jeżeli się rana źle goi - polecam stosować np. tointex (maść na bliznowce) niech koleżanka unika na razie ćwiczeń no i koniecznie się uda do lekarza, może to problem źle gojącego sie cięcia na macicy

pozdrawiam

-- --------------------------------------------------------------- Paulina i Ola 18.06.2003 sus.univ.szczecin.pl/~wojus

Re: po cesarskim cieciu | Newsy, 19-11-2003, 17:33

witaj, mam 27 l i w lipcu tego roku 2 ciecie za soba. ciecie z komplikacjami - dla ratowania zycia usunieto dodatkowo trzon macicy. co do bolu i ciagniecia 1. na zewnatrz w okolicach ciecia do linii pepka skora bedzie odretwiala i jak "cudza" ok. 1 rok po zabiegu - poprzerywane "nerwy", 2. bol wewnatrz nie powinien wystepowac chyba ze jakis partacz robil to ciecie i sa duze zrosty, 3. na blizne polecam contractubex - rewelacja- 4. o ile bylo to 1 ciecie to skora powroci do normy, w drugim moze ale nie musi - inny sposób ciecia na samej macicy, 5. mozna tez odczuwac a raczej nie odczuwac parcia na pecherz, ale to tez sie ureguluje. 6. radze zmienic ginekologa bo bez badania palpacyjnego i usg dopochwowego nie mozna stwierdzic czy sa zrosty i czy wszystko juz ok. Użytkownik "iza b." napisał w wiadomości news:botgcg$kcf$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Zapewne moj post bedzie bardzo chaotyczny i mało konkretny, gdyz problem został mi "zlecony" przez Przyjaciółke. Kobieta, bardzo wysportowana, ciaza prawidłowa. Niestety brzuch zupełnie sie nie obnizył i poród musiał nastapic przez cesarskie ciecie. A odbyło sie to wszystko w lipcu tego roku. Czy jest mozliwym, by do tej chwili cos tam sie w brzuchu nie pogoiło??? Przyjaciółka nadal odczuwa ból, ma uczucie ciagniecia. Prowadzacy ginekolog stwierdził, ze badac jej nie bedzie, póki sie nie zagoi. Ją boli i goic sie nie chce. Co biedaczyna ma poczac? czekac? Zrobic jakies badania? Czy moze zmienic lekarza? Oczekuje jasnych (tak bym mogła to przekazac przyjaciólce) odpowiedzi.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Rak szyjki macicy Rak szyjki macicy

Atlas cytopatologii szyjki macicy Atlas cytopatologii szyjki macicy

Rak szyjki macicy. Profilaktyka, diagnostyka i leczenie Rak szyjki macicy. Profilaktyka, diagnostyka i leczenie

14 kroków zdrowego człowieka 14 kroków zdrowego człowieka

Czy grubo w tym wyglądam? Czy grubo w tym wyglądam?