Powiązane leki
(opisy)

Naclof (Diclofenacum natricum)

Fotil (Pilocarpini hydrochloridum, Timololum)

Fotil Forte (Pilocarpini hydrochloridum, Timololum)

Tropicamidum (Tropicamidum)

Zdrovit Vizik

Oftipan (Acidum polyacrylicum)

Alcaine (Proxymetacaini hydrochloridum)

Dicloabak (Diclofenacum natricum)

Sulfacetamidum (Sulfacetamidum natricum)

Tobrosopt (Tobramycinum)

Tagi

oczny pozdrwaim galka widzenie okulista meta blysk plama powtorny casus

Fora dyskusyjne

zobacz Blyski przed oczami (3)

zobacz Ciemne "muszki" przed oczami (4)

zobacz Problem z oczami (1)

zobacz Błyski w lewym oku (3)

zobacz Męty w oku (1)

zobacz ból w okolicy oka (1)

zobacz Czy potrzebne jest skierowanie do okulisty? (2)

zobacz Krople na obniżenie ciśnienia w gałce ocznej. (5)

zobacz narosty na gałkach ocznych (0)

zobacz Dziwne przeźroczyste plamy (9)

zobacz bol oka przy patrzeniu mocno w lewo itp, co jest przyczyna? (1)

zobacz Męty (1)

zobacz ból oczu przy zasypianiu. dlaczego? (1)

zobacz szara plama w polu widzenia - oko (5)

zobacz szara okragla plama w polu widzenia (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » problem z oczami

problem z oczami

tragarz, 15-11-2003, 21:11

Mam takie objawy: przy skrecie oka w kierunku nosa pojawiaja mi sie jakies czarne duze plamy.Gdy dotkne oka one mi znikaja. Dotakowo na bialym tle widze jakies blyski. Czesto mam takze mroczki przed oczyma i blyski w ciemnym pomieszczeniu. Raz zdazylo mi sie ze widizlem w oku zyzgazki i biale swiatlo. Czy wie moze ktos co to moze byc? Okulista mowi ze oczy mam zdrowe a jednak bardzo sie mecze z tymi wszystkimi plamami i blyskami. Pozdrwaim Wojciech

Re: problem z oczami | [pl]kris79, 16-11-2003, 12:27

On Sat, 15 Nov 2003 19:11:49 +0100, tragarz wrote:

A miałeś badane pole widzenia (najlepiej na komputerowym perymetrze statycznym)? To badanie jednoznacznie potwierdzi, czy masz ubytki w polu widzenia (czarne plamy), a potem będzie można szukać ich przyczyny. Jeżeli nie ma żadnych zmian w oczach, może warto by było odwiedzić neurologa (zaburzenia widzenia mogą być związane z uszkodzeniem nerwów wzrokowych, a nie tylko z uszkodzeniem samych gałek ocznych).

Pozdrowienia

--- Join SETI [at] Home - check setiathome.berkeley.edu ---

Re: problem z oczami | agatka, 16-11-2003, 13:25

tu już ostatnio było trochę o mętach w ciele szkilstym i one chyba mogą powodować podobne objawy i w groźnej wersji mogą skończyć się naderwaniem lub pęknieciem siatkówki, o ile dobrze zrozumiałam. Takie błyski w ciemnościach (przy przechodzeniu z jasnego) to ja tez mam i na razie czekam co z tym będzie dalej. Najlepiej jak Ci coś poradzi nasze guru Casus albo jego wice- Robert, bo przynajmniej się naprawdę znają na rzeczy. pozdr agatka Użytkownik "tragarz" napisał w wiadomości news:bp5qal$liu$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Mam takie objawy: przy skrecie oka w kierunku nosa pojawiaja mi sie jakies czarne duze plamy.Gdy dotkne oka one mi znikaja. Dotakowo na bialym tle widze jakies blyski. Czesto mam takze mroczki przed oczyma i blyski w ciemnym pomieszczeniu. Raz zdazylo mi sie ze widizlem w oku zyzgazki i
biale
swiatlo. Czy wie moze ktos co to moze byc? Okulista mowi ze oczy mam
zdrowe
a jednak bardzo sie mecze z tymi wszystkimi plamami i blyskami. Pozdrwaim Wojciech

Re: problem z oczami | casus, 16-11-2003, 13:50

1. pociagania siatkowki przy ruchach okiem - stad blyski, zygzaki - koniecznie dokladne zbadanie dna oka 2. mety w ciele szklistym 3. zaburzenia krazenia 4. skoki zarowno cisnienia w galce ocznej jak rowniez tetniczego 5. brak odpoczynku narzadu wzroku 6. inne przyczyny, ktore moze na razie nie warto wymieniac

proponuje powtorna kosultacje u okulisty i dokladne badania

casus spec. ch. oczu

Re: problem z oczami | tragarz, 16-11-2003, 14:21

Użytkownik "casus" napisał w wiadomości news:bp7kq6$ivv$1 [at] inews.gazeta.pl...

6. inne przyczyny, ktore moze na razie nie warto wymieniac

A jakie to przyczyny? Cos niepokojacego skroo o tym nie piszesz? Pozdrwaim Wojciech

Re: problem z oczami | casus, 16-11-2003, 14:33

A jakie to przyczyny? Cos niepokojacego skroo o tym nie piszesz? Pozdrwaim Wojciech

tak, lub nie. Ale nie widze sensu wymieniac, bo zajeloby to duzo miejsca i czasu. Ponadto gdybanie w tym momencie nie jest na miejscu. Ten pkt. 6 jest zdecydowanie rzadszy, ale z punktu widzenia lekarza nie mozna go pominac. Dlatego sugeruje powtorne badanie specjalistyczne.

casus

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia

Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu

Stany nagłe w okulistyce Stany nagłe w okulistyce

Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia

Lepszy wzrok bez okularów metodą Batesa Lepszy wzrok bez okularów metodą Batesa