Powiązane leki
(opisy)

Stoperan (Loperamidi hydrochloridum)

Supremin (Butamirati citras)

Acodin 150 Junior (Dexpanthenolum, Dextromethorphani hydrobromidum)

DexaCaps (Dextromethorphani hydrobromidum, Tiliae inflorescentiae extractum siccum, Melissae herbae extractum siccum)

DexaPini (Dextromethorphani hydrobromidum)

ACC Hot Max (Acetylcysteinum)

Carbosal

Carbosal z czarną jagodą

Loperamid WZF (Loperamidi hydrochloridum)

Nifuroksazyd 200 (Nifuroxazidum)

Tagi

pomyslec meczec livia probowac pomagac adres najgorszy biegunka toaleta dolegliwosc

Fora dyskusyjne

Wypróżnianie się - częste i męczące (3)

Częste wypróżnianie (3)

prawie brak wypróżnień (0)

Reumatyzm (0)

Ból głowy (2)

Swiad ciała (0)

Zwapnienia (0)

Coś Dziwnego IBS? (3)

Biegunki,nudności,"nadęty"wielki brzuch,bóle brzucha ! (1)

Wieczny problem z jelitami (0)

miekki i ból brzucha (7)

biegunka+krew (3)

Problemy z brzuchem, jelitami, głową?! (2)

Problem z biegunką (1)

biegunka, śluz krew w stolcu (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » męczące biegunki (IBS)

męczące biegunki (IBS)

Justa, 17-11-2003, 01:14

Od kilku lat odczuwam dolegliwości i objawy ze strony jelit. Stwierdzono u mnie nadwrażliwość jelita grubego, postać biegunkową. Nie wiem jak sobie z tym radzić, żadne leki mi nie pomagają, nie mam już siły dalej żyć z ta choroba, jestem zmęczona psychicznie. co mam robić? czy ktoś tez ma taki problem?Jak sobie z tym radzić?

Re: męczące biegunki (IBS) | DuRom, 17-11-2003, 10:49

Justa wrote :

Od kilku lat odczuwam dolegliwości i objawy ze strony jelit. Stwierdzono u mnie nadwrażliwość jelita grubego, postać biegunkową. Nie wiem jak sobie z tym radzić, żadne leki mi nie pomagają, nie mam już siły dalej żyć z ta choroba, jestem zmęczona psychicznie. co mam robić? czy ktoś tez ma taki problem?Jak sobie z tym radzić?

Uprzedziła mnie :) Też miałem o to zapytać. Może kto ma pomysł jak z tym skutecznie walczyć? Najgorsza jest nagła potrzeba wypróżnienia. Proszę o podpowiedzi. Jak z tym żyć ? ! Pozdrawiam Roman

Re: męczące biegunki (IBS) | Livia, 17-11-2003, 14:37

Może kto ma pomysł jak z tym skutecznie walczyć?
Najgorsza jest nagła potrzeba wypróżnienia. Proszę o podpowiedzi. Jak z tym żyć ? !
Ja z tego powodu prawie przestalam z domu wychodzic... W koncu zaczelam sie faszerowac lekami, ale tez nie zawsze pomagaly. Chyba do tej pory sobie z tym calkowicie nie poradzilam, ale zaczynam miec to "gdzies", bo w koncu ile lat choroba moze rzadzic czlowiekiem? Nadal nie jest mi latwo, ale nabralam juz troche doswiadczen... W razie czego moge sprobowac powiedziec wiecej na privie, lub gg (137346).

Pozdrawiam, Livia

Re: męczące biegunki (IBS) | DuRom, 17-11-2003, 15:34

Livia wrote :
Ja z tego powodu prawie przestalam z domu wychodzic... W koncu zaczelam sie faszerowac lekami, ale tez nie zawsze pomagaly. Chyba do tej pory sobie z tym calkowicie nie poradzilam, ale zaczynam miec to "gdzies", bo w koncu ile lat choroba moze rzadzic czlowiekiem? Nadal nie jest mi latwo, ale nabralam juz troche doswiadczen... W razie czego moge sprobowac powiedziec wiecej na privie, lub gg (137346).

Pozdrawiam, Livia

Dziękuję za odzew. Jeżeli nie możesz podzielic się dowiadczeniami na grupie to może via private. Byłbym wdzięczny bo trochę mam doć ustawicznego rozgldania się za WC. Na GG niestety nie mogę ze względów technicznych. Pozdrawiam Roman

Re: męczące biegunki (IBS) | Justa, 17-11-2003, 17:18

Czesć! Dzięki, że sie odezwaliście! Po raz pierwszy mam z kims kontakt kto ma podobne dolegliwości i rozumie co to znaczy. Jak dla mnie ta choroba to jest koszmar, rzadzi mną. Podobnie jak Roman wiecznie rozgladam sie za WC, nosze przy sobie papier toaletowy, boje sie gdziekolwiek ruszyc poza dom, zanim gdziekolwiek pojade robie wywiad ile jest toalet itp., boje sie jeździc autobusami (a dlaczego? - bo własnie wtedy chce mi sie do toalety...) itp.itd. Po prostu ciagle mysle o tym. Najgorsze dla mnie jest to, że nawet moi najblizsi nie rozumieja tego i maja mnie czasmi dosyc. wynikiem tego jest wiele problemów i kłótni. po kilku latach zrozumiałam, że częsiowo jest to spowodowane moja psychika tzn. czasmi sama to wywołuje mysląc np. że zaraz jak wsiąde do autobusu bedzie mi sie chciało do toalety i tak jest. Zastanawiam sie czy jakas terapia u psychologa mi pomoze. czy ktos z Was juz próbował? Nie mogę wiecznie faszerowac sie tabletkami, które i tak mi nie pomagaja. A poza tym chce normalnie życ :(

p.s. Do Romana: Próbowałam wysłac do Ciebie maila, ale miałam problemy (nie wiem dlaczego). Jesli mozesz napisz do mnie.

Użytkownik "DuRom" napisał w wiadomości news:bpaip3$c1i$1 [at] inews.gazeta.pl...
Livia wrote :

Dziękuję za odzew. Jeżeli nie możesz podzielic się dowiadczeniami na grupie to może via private. Byłbym wdzięczny bo trochę mam doć ustawicznego rozgldania się za WC. Na GG niestety nie mogę ze względów technicznych. Pozdrawiam Roman

Re: męczące biegunki (IBS) | , 17-11-2003, 18:45

Witam. Polecam forum w portalu gazeta.pl forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=13008 Wiele ciekawych porad, sugestii, linki do stron o chorobie (dolegliwościach, jak niektórzy mówią. IBS dokucza mi od 14 lat, więc mam sporo doświadczeń i przetestowanych medykamentów oraz sposobów żywienia. Jeżeli mógłbym być pomocny - zapraszam na prv. pozdro pavulon

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: męczące biegunki (IBS) | Livia, 18-11-2003, 03:50

Jak dla mnie ta choroba to jest koszmar, rzadzi mną. Podobnie jak Roman wiecznie rozgladam sie za WC, nosze przy sobie papier toaletowy, boje sie gdziekolwiek ruszyc poza dom, zanim gdziekolwiek pojade robie wywiad ile jest toalet itp., boje sie jeździc autobusami (a dlaczego? - bo własnie wtedy chce mi sie do toalety...) itp.itd. Po prostu ciagle mysle o tym. Najgorsze dla mnie jest to, że nawet moi najblizsi nie rozumieja tego i maja mnie czasmi dosyc. wynikiem tego jest wiele problemów i kłótni. po kilku latach zrozumiałam, że częsiowo jest to spowodowane moja psychika tzn. czasmi sama to wywołuje mysląc np. że zaraz jak wsiąde do autobusu bedzie mi sie chciało do toalety i tak jest. Nie mogę wiecznie faszerowac sie tabletkami, które i tak mi nie pomagaja.
A
poza tym chce normalnie życ :(
Skad ja to wszystko znam.... :/ Tak jakbys opisywala mnie... Ale to w sumie dobrze wiedziec, ze jest jeszcze troche ludzi, ktorzy to rozumieja. Pozdrawiam,

Livia

Re: męczące biegunki (IBS) | Livia, 18-11-2003, 03:51

Wiecie co? Chyba powinnismy zalozyc grupe dyskusyjna dotyczaca IBS :) Jak widac jest nas troche...

Livia

Re: męczące biegunki (IBS) | DuRom, 18-11-2003, 09:59

Justa wrote :
Jak dla mnie ta choroba to jest koszmar, rzadzi mną. Podobnie jak Roman wiecznie rozgladam sie za WC, nosze przy sobie papier toaletowy, boje sie gdziekolwiek ruszyc poza dom, zanim gdziekolwiek pojade robie wywiad ile jest toalet itp., boje sie jeździc autobusami (a dlaczego? - bo własnie wtedy chce mi sie do toalety...) itp.itd.
To tak jakbym czytał swój pamiętnik. Niestety.

Po prostu ciagle mysle o tym. Najgorsze dla mnie jest to, że nawet moi najblizsi nie rozumieja tego i maja mnie czasmi dosyc. wynikiem tego jest wiele problemów i kłótni.
To tez sk znam. Już nawet żonie nie wspominam o zmianie menu. Gotuje super ale nie chcę aby odebrała to jako zwalanie winy na ni.
po kilku latach zrozumiałam, że częsiowo jest to spowodowane moja psychika tzn. czasmi sama to wywołuje mysląc np. że zaraz jak wsiąde do autobusu bedzie mi sie chciało do toalety i tak jest.
Cos w tym jednak musi być. Jestem pewien że w jakim stopniu to sami powodujemy ale niestety nie potrafię się od tego uwolnić.

p.s. Do Romana: Próbowałam wysłac do Ciebie maila, ale miałam problemy (nie wiem dlaczego). Jesli mozesz napisz do mnie.
adres w naglówku jest antyspamowy. Usuń "_nospam" z adresu :) Pozdrawiam Roman

Re: męczące biegunki (IBS) | DuRom, 18-11-2003, 15:13

pavulon wrote :

Witam. Polecam forum w portalu gazeta.pl forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=13008 Wiele ciekawych porad, sugestii, linki do stron o chorobie (dolegliwościach, jak niektórzy mówią. IBS dokucza mi od 14 lat, więc mam sporo doświadczeń i przetestowanych medykamentów oraz sposobów żywienia. Jeżeli mógłbym być pomocny - zapraszam na prv. pozdro pavulon
Dziękuję za informacje o forum. dobry pomysł wymiany dowiadczeń. Polecam innym borykajcym się z IBS. Pozdrawiam Roman ----- przy odpowiedzi usuń _nospam z adresu e-mail

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Alergie. Pytania i odpowiedzi Alergie. Pytania i odpowiedzi

Zespół jelita drażliwego Zespół jelita drażliwego

Codzienność bez bólu Codzienność bez bólu

Sekrety toalety - choroby jelita grubego i odbytu Sekrety toalety - choroby jelita grubego i odbytu

Wyglądaj świetnie każdego dnia Wyglądaj świetnie każdego dnia