Powiązane leki
(opisy)

Glucobay (Acarbosum)

Megalia (Megestroli acetas)

Cachexan (Megestroli acetas)

Metanabol (Metandienonum)

Megace (zawiesina doustna) (Megestroli acetas)

Somavert (Pegvisomant)

Genotropin (Somatropinum)

Żelazo Plus (tonik)

Vita-Misie

VitaMiśki

Tagi

torun wzrost rodzic anorexia trawic zwierz gonic anoreksja barak kasztelowicz

Fora dyskusyjne

Leczenie anoreksji (2)

ANOREKSJA TRUDNA SYTUACJA (1)

morfologia krwi (4)

potrzebuje pomocy w odchudzaniu (7)

178cm wzrostu, waga 50kg (1)

Zniekształcenie Ciała? (1)

dziwne uczucie miedzy palcami u rak (4)

Problemy z mostkiem/żebrem (1)

karłowatość (0)

Jestem mały (3)

Czy jeszcze urosnę? (3)

14 lat - wzrost. (0)

opóźniona w rozwoju? (3)

Nadciśnienie w wieku 20 lat (0)

Niski wzrost-153cm. Endokrynolog-Kraków. (6)

ANOREKSJA

gOnia, 21-11-2003, 13:09

MAm problem z moją kloleżanką. Ma ona zaledwie 15 lat i problemy z barakiem łaknienia z przyczyn nerwowych. Za swój cel obrała sobie odchudzanie, lecz moim zdaniem przesadza i to bardzo. Zrobi wszystko dla swojego chłopaka by mu sie spodobać a on praktycznie w ogole nie chce zmienic jej nastawienia. Uważa ze jesli schudnie jeszcze pare kg to nic sie jej nie stanie. Jednak ona zwierza mi sie i twierdzi ze wciaz jest zbyt otyla. Ma 172 wzrostu, a waży zaledwie 45 kg. Obawiam sie, że to dopiero poczatek problemow, a ja juz nie wiem jak jej pomoc. Jak zmienić jej poglądy na ten temat i przmówić jej do rozsądku. Bardzo się o nią martwie.....

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: ANOREKSJA | nonnocere, 21-11-2003, 15:43

gOnia wrote:

MAm problem z moją kloleżanką. Ma ona zaledwie 15 lat i problemy z barakiem łaknienia z przyczyn nerwowych. Za swój cel obrała sobie odchudzanie, lecz moim zdaniem przesadza i to bardzo. Zrobi wszystko dla swojego chłopaka by mu sie spodobać a on praktycznie w ogole nie chce zmienic jej nastawienia. Uważa ze jesli schudnie jeszcze pare kg to nic sie jej nie stanie. Jednak ona zwierza mi sie i twierdzi ze wciaz jest zbyt otyla. Ma 172 wzrostu, a waży zaledwie 45 kg. Obawiam sie, że to dopiero poczatek problemow, a ja juz nie wiem jak jej pomoc. Jak zmienić jej poglądy na ten temat i przmówić jej do rozsądku. Bardzo się o nią martwie.....
W przypadku anoreksji nie da się zbyt łatwo niestety przemówić do rozsądku. To zaburzenie polega między innymi, na błędnych przekonaniach na temat swojej wagii. Inaczej się siebie postrzega, niż to jest w rzeczywistości. Może spróbuj pogadać o Twoich spostrzeżeniach z rodzicami koleżanki, w przypadku osoby niepełnoletniej to oni (czasem niestety) mają decydujący głos. Razem poszukajcie w swoim regione ośrodka, który zajmuję się problemem anoreksjii, aby można było pierw potwierdzić Twoją rozumiem wstępną diagnozę. Jeśli nie masz kontaktu z jej rodzicami, zawsze możesz spróbować przez pedagoga szkolnego/wychowawcę. Wzkaźnik BMI przy wzroście 172 i wadze 45 wygląda już dość niedobrze. Także trzeba działać dość szybko i kategorycznie. Samej Cię może być ciężko, poszukaj kogoś kto się na tym zna i Ci pomoże.

powodzenia i głowa do góry :) Dacie radę :)
Pozdrawiam, Madzia

Re: ANOREKSJA | nonnocere, 21-11-2003, 15:43

gOnia wrote:

W przypadku anoreksji nie da się zbyt łatwo niestety przemówić do rozsądku. To zaburzenie polega między innymi, na błędnych przekonaniach na temat swojej wagii. Inaczej się siebie postrzega, niż to jest w rzeczywistości. Może spróbuj pogadać o Twoich spostrzeżeniach z rodzicami koleżanki, w przypadku osoby niepełnoletniej to oni (czasem niestety) mają decydujący głos. Razem poszukajcie w swoim regione ośrodka, który zajmuję się problemem anoreksjii, aby można było pierw potwierdzić Twoją rozumiem wstępną diagnozę. Jeśli nie masz kontaktu z jej rodzicami, zawsze możesz spróbować przez pedagoga szkolnego/wychowawcę. Wzkaźnik BMI przy wzroście 172 i wadze 45 wygląda już dość niedobrze. Także trzeba działać dość szybko i kategorycznie. Samej Cię może być ciężko, poszukaj kogoś kto się na tym zna i Ci pomoże.

powodzenia i głowa do góry :) Dacie radę :)
Pozdrawiam, Madzia

Re: ANOREKSJA | agatka, 21-11-2003, 17:41

MAm problem z moją kloleżanką. Ma ona zaledwie 15 lat i problemy z
barakiem
łaknienia z przyczyn nerwowych. Za swój cel obrała sobie odchudzanie, lecz
moim
zdaniem przesadza i to bardzo. Zrobi wszystko dla swojego chłopaka by mu
sie
spodobać a on praktycznie w ogole nie chce zmienic jej nastawienia. Uważa
ze
jesli schudnie jeszcze pare kg to nic sie jej nie stanie. Jednak ona
zwierza mi
sie i twierdzi ze wciaz jest zbyt otyla. Ma 172 wzrostu, a waży zaledwie
45 kg.
Obawiam sie, że to dopiero poczatek problemow, a ja juz nie wiem jak jej
pomoc.
Jak zmienić jej poglądy na ten temat i przmówić jej do rozsądku. Bardzo
się o
nią martwie.....

Przez 6 lat miałam anoreksję. Przy tym samaym wzroście (1,72) ważyłam nawet 39 kg. To był koszmar i zrobiłam sobie wiele nieodwracalnych już krzywd. Nie łatwo jest z tego wyjść bo trudno o dobtego lekarza - ja po wielu nieudanych próbach w końcu walczyłam sama - z pomocą rodziców. Najważniejsze jest żeby dziewczyna miała oparcie w bliskich i... żeby zrozumiała że jest chora. Gotowych recept nie ma. To jest cholernie beznadziejne... jakbyś chciała coś więcej wiedzieć to sprawdź stronę: www.anoreksja.org

albo pisz do mnie na priva pozdr agatka

Re: ANOREKSJA | e-mail, 21-11-2003, 22:47

Jesc!!! Wiem, ze sa zaburzernia trawienia i wstret proponuje przetarete pokarmy - latwiejsze trawienie , Swierze powietrze i spacerki. etc Ja chorowalme na nerwice i sie otarlo o anorksje, wspolczuje. Acha osobiscie podobaja mi sie dziewczyny okragle z pupciami i innymi czesciami ciala uwypuklonymi, jest za co zlapac.To jej prosze mowic, zaden chlopak nie polozy sie na dziewczyniue koscistej , zadna prezyjemnosc.

Pzdr

Użytkownik "gOnia" napisał w wiadomości news:0300.00000615.3fbe006f [at] newsgate.onet.pl...
barakiem
moim
sie
ze
zwierza mi
45 kg.
pomoc.
się o
nią martwie.....

Re: ANOREKSJA | e-mail, 21-11-2003, 22:47

Jesc!!! Wiem, ze sa zaburzernia trawienia i wstret proponuje przetarete pokarmy - latwiejsze trawienie , Swierze powietrze i spacerki. etc Ja chorowalme na nerwice i sie otarlo o anorksje, wspolczuje. Acha osobiscie podobaja mi sie dziewczyny okragle z pupciami i innymi czesciami ciala uwypuklonymi, jest za co zlapac.To jej prosze mowic, zaden chlopak nie polozy sie na dziewczyniue koscistej , zadna prezyjemnosc.

Pzdr

Użytkownik "gOnia" napisał w wiadomości news:0300.00000615.3fbe006f [at] newsgate.onet.pl...
barakiem
moim
sie
ze
zwierza mi
45 kg.
pomoc.
się o
nią martwie.....

Re: ANOREKSJA | Piotr Kasztelowicz, 22-11-2003, 01:09

On Fri, 21 Nov 2003, e-mail wrote:

Wiem, ze sa zaburzernia trawienia i wstret proponuje przetarete pokarmy - latwiejsze trawienie ,
chyba nie, anoreksja to nie choroba wynikajaca z problemow z trawieniem

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Re: ANOREKSJA | Piotr Kasztelowicz, 22-11-2003, 01:09

Wiem, ze sa zaburzernia trawienia i wstret proponuje przetarete pokarmy - latwiejsze trawienie ,

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Re: ANOREKSJA | Maciej Jędrzejko, 22-11-2003, 09:24

Anorexia to ciężka i śmiertelna w skrajnych przypadkach choroba psychiatryczna, która wyniszcza zarówno organizmjak i osobowość dlatego niezaleznie w jakim mieście mieszkasz (z róznych powowdów im dalej tym czasem lepiej...) - proponuję kontakt z sosnowieckim Górnośląskim Centrum Pediatrii - Oddział Psychiatrii Wieku Rozwojowego - to moim zdaniem jeden z najlepszych w Polsce ośrodków które specjalizują sie w leczeniu anorexi i bulimii (zaburzeń jedzenia ogólnie rzecz biorąc ale nie tylko - leżą tam pacjenci w wieki 4-25 rż z wszelkimi zaburzeniami psychicznymi, ale ośrodek specjalizuje sie w zaburzeniach jedzenia) Tam własnie odbywałem staż podyplomowy i byłem pod ogromnym wrażeniem metod leczenia i ich spektakularnych najczęsciej efektów.

Numer telefonu znajdziesz w internecie albo pod 913. Ordynatorem jest Pani dr Małgorzata Janas-Kozik (wybitny naukowiec i znakomity praktyk, nazwisko znane w całym psychiatrycznym świecie, wystarczy zapytać google...) Termin oczekiwania na przyjęcie do oddziału liczy sie w miesiącach... to o czymś swiadczy. NIe mniej najpierw należy umówić się na wizyte w poradni (oczywiście Fundusz refunduje wiec jest to bezpłatne)

Zwracam uwagię że o ile leczenie jest prowadzone intensywnie i onsekwentnie - trwa około 2 lat z tego około 3-4 miesiecy w szpitalu nastepnie rok intensywnej (1x w tygodniu)psychoterapii i kolejnych kilka miesięcy mniej scisłego kontaktu z psychologiem.

Chylę czoła przed osobami które same poradziły sobie z tym problemem - bo to naprawde niełatwe i możliwe wyłącznie przy potężnym wsparciu najbliższych. Problem polega na tym ze nawet najbardziej kochający najbliższi najczęściej nie rozumieja anorexii i jej nie akceptują... wydaje im sie ze anorexia to fanaberie nastolatki a to nie tak... ci którzy otarli sie o anorexie wiedzą o czym mówie...Anorexia to najczęściej OBJAW choroby... przyczyn należy szukać najczęściej w rodzinie... a nierzedko w traumatycznych i wypartych przezyciach typu gwałt uliczny, molestowanie seksualne...itd problem jest naprawde głęboki. I wbrew obiegowym opiniom lalki BARBIE i SUPERMODELKI są tylko iskrą... do rozwoju problemu a zasadniczy problem nawet jesli chora przedstawia go inaczej tkwi najczęściej zupełnie gdzie indziej..

Anorexia zmienia myslenie o sobie - mówienie NO JEDZ, JAK TY WYGLĄDASZ!, JESTES CHUDA JAK KOŚCIOTRUP!! WEŹ SIE W GARSC!!! - bez sensownie zaplanowanego leczenia psychiatrycznego wyłącznie pogłębia! problem.

Pozdrawiam lek med Maciej Jędrzejko

Re: ANOREKSJA | e-mail, 22-11-2003, 12:23

hmmmm,

wydaje mi sie, ze przy oslabieniu organizmu w wyniku brak , malej ilosci porzywienia -> sa problemy z trawieniem. Ale nie jestem znawca, wiem jaK ro bylo w moim przypadku w nerwicy gdzei chudlem po tabletkach 2 kg dziennie. Niestety lekarze przepisuja i pozniej sa skutki. pzdr.

Uzytkownik "Piotr Kasztelowicz" napisal w wiadomosci news:Pine.GSO.4.50.0311212309100.6457-100000 [at] dorota.am.torun.pl...

pokarmy -

P.

Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Re: ANOREKSJA | Piotr Kasztelowicz, 22-11-2003, 15:09

On Sat, 22 Nov 2003, Maciej Jędrzejko wrote:

Anorexia to ciężka i śmiertelna w skrajnych przypadkach choroba psychiatryczna, która wyniszcza zarówno organizmjak i osobowość dlatego niezaleznie w jakim mieście mieszkasz (z róznych powowdów im dalej tym czasem lepiej...) - proponuję kontakt z sosnowieckim Górnośląskim Centrum Pediatrii - Oddział Psychiatrii Wieku Rozwojowego - to moim zdaniem jeden z najlepszych w Polsce ośrodków które specjalizują sie w leczeniu anorexi i bulimii (zaburzeń jedzenia ogólnie rzecz biorąc ale nie tylko - leżą tam
calkowicie sie zgadzam leczenie powinno byc tylko w specjalistycznych osrodkach i to im szybciej tym lepiej - drugim wartym polecenia osrodkiem zajmujacym sie takze tym zagadnieniem naukowo jest Klinika Psychiatrii Dzieciecej i Wieku Rozwojowego AM w Poznaniu (ul Szpitalna)

Odp: ANOREKSJA | PiotrMx, 22-11-2003, 18:02

Użytkownik Piotr Kasztelowicz w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:Pine.GSO.4.50.0311221308010.8975-100000 [at] dorota.am.torun.pl...
On Sat, 22 Nov 2003, Maciej Jędrzejko wrote:

Centrum
jeden z
i
calkowicie sie zgadzam leczenie powinno byc tylko w specjalistycznych osrodkach i to im szybciej tym lepiej - drugim wartym polecenia osrodkiem zajmujacym sie takze tym zagadnieniem naukowo jest Klinika Psychiatrii Dzieciecej i Wieku Rozwojowego AM w Poznaniu (ul Szpitalna)

ew Szpital w Zagórzu k/Warszawy

Piotr Maksymowicz

Re: ANOREKSJA | satelita, 26-11-2003, 00:50

barakiem
moim
sie
ze
zwierza mi
45 kg.
pomoc.
się o
nią martwie.....
Taak, czy ona myśli, że jej obiekt uczuć to pies i poleci na kości... Najlepiej niech przemyśli to podejście i potraktuje go jak chłopaka, jest zbyt młoda, aby niszczyć swoje zdrowie dla mżonek, to niestety dotyczy to obu stron, nie warto poświęcać się dla zdobycia względów jednego/nej wybrańca/ki lecz rozejrzeć się za innym potencjalnym, a konkurencja czyni cuda... ST

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Anoreksja - bulimia - otyłość. Przewodnik dla rodziców Anoreksja - bulimia - otyłość. Przewodnik dla rodziców

Cukrzyca typu II. Zawróć proces chorobowy w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie Cukrzyca typu II. Zawróć proces chorobowy w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie

Ziołowe nalewki i likiery Ziołowe nalewki i likiery

Autoterapia w najczęściej występujących schorzeniach Autoterapia w najczęściej występujących schorzeniach

Mantry i leczenie dźwiękiem. Jak korzystać z mocy samouzdrawiania Mantry i leczenie dźwiękiem. Jak korzystać z mocy samouzdrawiania