Powiązane leki
(opisy)

Tagi

nosicielstwo wykonac wymazac patyczek odbyt potrzebny pojemniczek sanepid nabrac sjejczka

Fora dyskusyjne

zobacz Na czym polegają badania sanepidowskie? (5)

zobacz czarne nitki/punkty na skórze (7)

zobacz Biocenoza i posiew z pochwy (2)

zobacz Wymaz z odbytu do książeczki zdrowia. (1)

zobacz gronkowiec? (2)

zobacz szczepienia a staphylococcus aureus mssa (15)

zobacz Wymaz z gardła i z migdałów (0)

zobacz Hbs+ (0)

zobacz pękanie odbytu (1)

zobacz Hemoroidy i szczelina odbytu (1)

zobacz problemy z odbytem (2)

zobacz zapalenie zatok (0)

zobacz s. aureus - czym leczyc? (2)

zobacz Wymaz gardła - wyniki (3)

zobacz dziwny problem (15)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » wymaz z odbytu

wymaz z odbytu

Nikodem Dyzma, 23-11-2003, 21:45

halo!

jak prawidlowo wykonac wymaz z odbytu? mowie o wymazie potrzebnym do badania na nosicielstwo w sanepidzie nik

Re: wymaz z odbytu | Kometa, 24-11-2003, 13:26

jak prawidlowo wykonac wymaz z odbytu? mowie o wymazie potrzebnym do badania na nosicielstwo w sanepidzie
A ten wymaz nie powinien byc wykonany na miejscu przez wykfalifikowana osobe ?

Re: wymaz z odbytu | Nikodem Dyzma, 24-11-2003, 15:52

w zasadzie to nie wiem ale sprawa juz nie jest aktualna nik

Re: wymaz z odbytu | Cage, 26-11-2003, 11:07

Jak widac nie, skoro na miejscu dostaje sie do domu pojemniczek z patyczkiem w srodku... Jak ja robilem to instrukcje dostalem takie, aby na cokolwiek sie zdefekowac, patyczkiem nabrac troche, do pojemniczka i juz...

Re: wymaz z odbytu | Kometa, 26-11-2003, 18:56

Jak widac nie, skoro na miejscu dostaje sie do domu pojemniczek z
patyczkiem
w srodku... Jak ja robilem to instrukcje dostalem takie, aby na cokolwiek sie zdefekowac, patyczkiem nabrac troche, do pojemniczka i juz...
No co innego nabrac kal patyczkiem a co innego wymaz z odbytu....Sprobuj pochylic sie, wypiac posladki, wlozyc do odbytu specjalny patyczek (do odpowiedniej glebokosci) i zrobic wymaz...Nie jest latwo :))) Dlatego czesto robi to inna osoba..Np. w sanepidzie u mnie w miescie...

Re: wymaz z odbytu | Cage, 27-11-2003, 23:49

No co innego nabrac kal patyczkiem a co innego wymaz z odbytu....Sprobuj pochylic sie, wypiac posladki, wlozyc do odbytu specjalny patyczek (do odpowiedniej glebokosci) i zrobic wymaz...Nie jest latwo :))) Dlatego
czesto
robi to inna osoba..Np. w sanepidzie u mnie w miescie...
Ble :) Widac inne badanie... u mnie na naosicielstwo wystarczylo pobrac probke kalu... samemu... bo w sumie jesli juz to w klae beda jakie sjejczka pasozytow albo co... bo to w sanepidzie sprawdzaja

Re: wymaz z odbytu | Kometa, 28-11-2003, 17:00

Ble :) Widac inne badanie... u mnie na naosicielstwo wystarczylo pobrac probke kalu... samemu... bo w sumie jesli juz to w klae beda jakie
sjejczka
pasozytow albo co... bo to w sanepidzie sprawdzaja
Badanie to samo zapewne...Nosicielstwo Salmonella/Shigella na potrzeby ksiazeczki zdrowia potrzebnej np. w gastronomii.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Choroby odbytu, odbytnicy i jelita grubego Choroby odbytu, odbytnicy i jelita grubego

Sekrety toalety - choroby jelita grubego i odbytu Sekrety toalety - choroby jelita grubego i odbytu

ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy

Sprawność fizyczna ogólna. Testy Sprawność fizyczna ogólna. Testy

Szczupłe uda płaski brzuch Szczupłe uda płaski brzuch