Powiązane leki
(opisy)

Imovax Polio (Vaccinum poliomyelitidis inactivatum)

Typhim Vi (Vaccinum febris typhoidis polysaccharidicum)

Pneumo 23 (Vaccinum pneumococcale polysaccharidicum)

Stamaril (Vaccinum febris flavae vivum)

Szczepionka durowo-tężcowa TyT (Vaccinum typhosum cum anatoxino tetanico)

Szczepionka PedvaxHIB (Vaccinum haemophili influenzae B)

TD - szczepionka tężcowo-błonicza adsorbowana (Vaccinum diphtheriae et tetani adsorbatum)

Varilrix (Vaccinum varicellae vivum)

Verorab (Vaccinum rabiei ex cellulis ad usum humanum)

Olopeg (Macrogolum)

Tagi

piernix operacja cena atlantis zoltaczka przeprowadzic immunoglobulina szczepionka szczepic eyed

Fora dyskusyjne

zobacz Szczepionka przeciw zoltaczce (5)

zobacz szczepionka przeciw żółtaczce przed zabiegiem (1)

zobacz szczepionka na żółtaczkę (5)

zobacz Badania, szczepienia, wycięcie migdałków przed ciążą (0)

zobacz Jak sprawdzić czy szczepionka jest skuteczna? (5)

zobacz szczepionka przeciw żółtaczce przed zabiegiem (1)

zobacz Szczepienie przeciw żółtaczce (2)

zobacz Dwie szczepionki jednocześnie? (1)

zobacz Rybomunyl a szczepionka przeciwko żółtaczce (4)

zobacz szczepienie przeciwko zółtaczce (21)

zobacz Szczepienia na żóltaczkę (5)

zobacz Szczepionka przeciwko zoltacce (1)

zobacz Szczepionka na WZW typu A i B (0)

zobacz 2 dawki szczepionki przeciw żółtaczce (1)

zobacz szczepionka przeciw żółtaczce przed zabiegiem (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » szczepienie przeciw żółtaczce (szybko) przed operacją)

szczepienie przeciw żółtaczce (szybko) przed operacją)

X-Ray Eyed, 26-11-2003, 13:29

Witam Szanownych Grupowiczów!

słyszałem (od lek.med.), że w sytuacji gdy opercja musi być przeprowadzona natychmiast (np. za dzień, dwa...) można się zaszczepić immunoglobuliną (lub podobnie to się nazywało) i ciach pod nóż... Mam pytanie, czy ktoś mógłby to potwierdzić, ew. podać cenę takiej szczepionki... Może żona będzie potrzebowała cos takiego:-(

Pozdrawiam serdecznie, X-Ray Eyed

Re: szczepienie przeciw żółtaczce (szybko) przed operacją) | Piernix, 26-11-2003, 18:55

Użytkownik "X-Ray Eyed" napisał w wiadomości news:bq1v4n$fkf$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

słyszałem (od lek.med.), że w sytuacji gdy opercja musi być przeprowadzona natychmiast (np. za dzień, dwa...) można się zaszczepić immunoglobuliną
(lub
podobnie to się nazywało) i ciach pod nóż... Mam pytanie, czy ktoś mógłby to potwierdzić, ew. podać cenę takiej szczepionki... Może żona będzie potrzebowała cos takiego:-(
Mojej córce zrobili w szpitalu i nic nie płaciłam. Jeśli są jakieś koszty to najlepiej zapytać np. w przychodni w gabinecie zabiegowym.

pozdrawiam

Piernix

Re: szczepienie przeciw żółtaczce (szybk | Piotr Kasztelowicz, 26-11-2003, 23:01

On Wed, 26 Nov 2003, X-Ray Eyed wrote:

słyszałem (od lek.med.), że w sytuacji gdy opercja musi być przeprowadzona natychmiast (np. za dzień, dwa...) można się zaszczepić immunoglobuliną (lub
chyba nie ale mozna zastosowac przyspieszony protokol szczepienia - szczegoly powinni znac specjalisci chorob zakaznych

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Re: szczepienie przeciw żółtaczce (szybko) przed operacją) | pestifer, 27-11-2003, 13:48

Użytkownik "X-Ray Eyed" napisał w wiadomości news:bq1v4n$fkf$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...

słyszałem (od lek.med.), że w sytuacji gdy opercja musi być przeprowadzona natychmiast (np. za dzień, dwa...) można się zaszczepić immunoglobuliną
(lub
podobnie to się nazywało) i ciach pod nóż... Mam pytanie, czy ktoś mógłby to potwierdzić, ew. podać cenę takiej szczepionki... Może żona będzie potrzebowała cos takiego:-(
nie mozna sie szczepic immunoglobulina sprzecznosc pojec

Re: szczepienie przeciw żółtaczce (szybko) przed operacją) | Piernix, 27-11-2003, 20:07

Użytkownik "pestifer" napisał w wiadomości news:bq4kou$9aj$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
przeprowadzona
(lub

nie mozna sie szczepic immunoglobulina sprzecznosc pojec
Fakt, córka dostała zaraz jak ją urodziłam, ja mam żółtaczkę wszczepienną znaczy ta typu B. A swoja drogą da się wykodować taka żółtaczkę?

pozdrawiam Piernix

Re: szczepienie przeciw żółtaczce (szybko) przed operacją) | pestifer, 29-11-2003, 00:17

Użytkownik "Piernix" napisał w wiadomości news:bq5b1d$psi$1 [at] news.onet.pl...
Użytkownik "pestifer" napisał w wiadomości news:bq4kou$9aj$1 [at] atlantis.news.tpi.pl... przeprowadzona
immunoglobuliną
Fakt, córka dostała zaraz jak ją urodziłam, ja mam żółtaczkę wszczepienną znaczy ta typu B. A swoja drogą da się wykodować taka żółtaczkę?
zrobic co?

Re: szczepienie przeciw żółtaczce (szybko) przed operacją) | cosmo, 03-12-2003, 12:12

(lub

Pozdrawiam serdecznie, X-Ray Eyed
Są gotowe przeciwciała na wzw typ b w aptekach na zamówienie.Ochrona przed żółtaczką przez kilka dni podawane do mięśniowo.Cena 365 zł dawka dala dorosłych i 250 zł dawka dla dzieci.Potem i tak należy przyjąc normalną szczepionkę na wzw typ b.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wakcynologia praktyczna (wyd. II) Wakcynologia praktyczna (wyd. II)

Cud przemiany. Z 30 - lecia ruchu Anonimowych Alkoholików w Polsce Cud przemiany. Z 30 - lecia ruchu Anonimowych Alkoholików w Polsce

Czy wiesz co jesz? Poradnik konsumenta Czy wiesz co jesz? Poradnik konsumenta

Rak szyjki macicy Rak szyjki macicy

W sidłach anoreksji W sidłach anoreksji