Powiązane leki
(opisy)

Linola (dodatek do kąpieli leczniczej) (Fatty acids, unsaturated, Paraffin)

Tagi

gimnastyka sens wykonywac krioterapia kapiel wirowy rehabilitant megnetoterapie odciazyc magneto

Fora dyskusyjne

zobacz Wypuklina krazna modelujacego (4)

zobacz niezrośnięty obojczyk (1)

zobacz Drętwienie małego palca lewej ręki. (6)

zobacz Choroby tarczycy a kości (1)

zobacz drożność jajowodów (0)

zobacz Przepuklina odcinka krzyżowo-lędzwiowego l5/s1 (0)

zobacz Pięta (3)

zobacz W dalszym ciągu Uszkodzona Ręka (1)

zobacz Naderwane więzadło rzepki (1)

zobacz uraz stawu skokowego (1)

zobacz Uszkodzona łękotka-jak najlepiej odciążyć nogę (2)

zobacz ALAT 111,10 (3)

zobacz krioterapia a solarium (0)

zobacz Pasy Faradyczne (0)

zobacz zwichnięcie ręki (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » jakie zabiegi rehabilitacyjne

jakie zabiegi rehabilitacyjne

Docia, 12-12-2003, 14:05

witam, proszę pomóźcie bo specjalistą nie jestem, a ci którzy się za takich podają mają sprzeczne zdania, co spowodowało już u mnie totalny mętlik w głowie :(

jestem po artroskopii kolana związanej z przerostem błony maziówki i uszkodzeniami chrząstki rzepki.

Ortopeda zalecił: gimnastykę w odciążeniu, krioterapię, megnetoterapię i jonoforezę z Fastum.

Lekarz rehabilitant: gimnastykę w odciążeniu, krioterapię, megnetoterapię i kompiele wirowe.

a rehabilitanci którzy mają to wykonywać mówią że magneto, kąpiel wirowa i krioteriapia w tym samym dniu są bez sensu. Zabiegi proponują wykonywać dwa razy w tygodniu (to mnie zdziwiło najbardziej).

Tak na mój malutki rozumek to jeszcze mogłabym sie zgodzić co do tego że krio z magneto i kąpielami wirowymi moga się wykluczać (choć nie znam ich działania) ale już zabiegi 2 x w tygodniu chyba mijają się z celem.

Sama już nie wim, co o tym sądzicie, jaka powinna być kolejność i zastosowanie? Bo coś czuję że zamiast się zrehabilitować mogę sobie tylko zaszkodzić. Help.

pozdrawiam Dorota

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Gimnastyka diabetyka. Cukrzyca a wysiłek fizyczny Gimnastyka diabetyka. Cukrzyca a wysiłek fizyczny

Wyjść z mroku. Co robić, gdy życie straciło sens? Wyjść z mroku. Co robić, gdy życie straciło sens?

Modlitwy światła Modlitwy światła

Nadaj życiu sens czyli jak kształtować własną przyszłość dzień po dniu Nadaj życiu sens czyli jak kształtować własną przyszłość dzień po dniu

Terapia dźwiękiem. Jak osiągnąć zdrowie poprzez muzykę i śpiew Terapia dźwiękiem. Jak osiągnąć zdrowie poprzez muzykę i śpiew