Powiązane leki
(opisy)

Mitoxantrone (Mitoxantronum)

Sesja (tabletki musujące)

Endoxan (Cyclophosphamidum)

Sesja

Lastet (roztwór do wstrzykiwań) (Etoposidum)

Anty-Nicotin

Lastet (kapsułki) (Etoposidum)

Gamma Anty D (Immunoglobulinum humanum anty RhD)

Gamma anty HBs (Hepatitis B immunoglobulin)

Zeel T (tabletki)

Tagi

kasztelowicz zlosliwy wyleczyc chloniak anta tabletka sesja torun lymphoma rozpoznac

Fora dyskusyjne

zobacz Chłoniak nieziarniczy rozlany z duzych komorek B (0)

zobacz nowotwor zlosliwy (0)

zobacz Ozdrowieńcy onkologiczni (1)

zobacz Kleszcz (5)

zobacz raka złośliwego jelita grubego (6)

zobacz Mam wyniki badan-chlonniak (1)

zobacz Problemy z pamięcią (0)

zobacz czy ktos wiec co to za bol glowy? (4)

zobacz Amertil i Lecytyna (4)

zobacz JAK ROZPOZNAĆ CIĄŻE PRZY ANTY (1)

zobacz Pierwszy raz (13)

zobacz Laryngolog TORUŃ (0)

zobacz Chirurg dziecięcy (0)

zobacz nadczynność tarczycy (5)

zobacz Analiza wyników (12)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Chłoniak złośliwy

Chłoniak złośliwy

Anty, 15-12-2003, 00:47

Niedawno zdiagnozowano u kogoś mi bliskiego nowotwór - chłoniak złośliwy. Ale nie rozmawia się na ten temat u mnie w rodzinie - temat tabu można by rzec. Mam więc pytanie: czy są jakieś leki, szanse na wyleczenie, cokolwiek co dawałoby nadzieję... W styczniu odbędą się badania rodzeństwa chorującego na zgodność szpiku kostnego (?), również już jesteśmy po sesji radio i chemii. Przepraszam, że piszę pewnie niepoprawnie, ale nie znam się na tym i wiem tyle co uda mi się przypadkiem usłyszeć - bardzo mi zależy żeby dowiedzieć się czegoś więcej nie tyle o samej chorobie, ale o leczeniu i możliwie wyleczeniu... Z góry dziękuję Pozdr. Anty

Re: Chłoniak złośliwy | thraxx, 15-12-2003, 03:19

Wiesz.. dużo zależy od tego jaki to chłoniak. Czy wywodzi się z linii komórek T, czy B? w jakim jest stadium itd. Musiałbyś napisać coś więcej. Wiem, ze to może być trudne, ale spróbuj dowiedzieć się czegoś więcej od lekarza prowadzącego. pozdrawiam.

Re: Chłoniak złośliwy | Piotr Kasztelowicz, 15-12-2003, 10:17

On Sun, 14 Dec 2003, Anty wrote:

Niedawno zdiagnozowano u kogoś mi bliskiego nowotwór - chłoniak złośliwy. Ale nie rozmawia się na ten temat u mnie w rodzinie - temat tabu można by rzec. Mam więc pytanie: czy są jakieś leki, szanse na wyleczenie, cokolwiek co dawałoby nadzieję...
to zalezy jaki to chloniak

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Re: Chłoniak złośliwy | Anty, 15-12-2003, 20:14

Użytkownik "thraxx" napisał w wiadomości news:oprz64jhqos2sjo3 [at] news.tpi.pl...
Wiesz.. dużo zależy od tego jaki to chłoniak. Czy wywodzi się z linii komórek T, czy B? w jakim jest stadium itd. Musiałbyś napisać coś więcej.
Dobrze, udało mi się znaleźć coś takiego: "Rozpoznanie kliniczne: 07.05.2001 - Lymphadenitis chronica non-specyfica. 19.07.2001 - Lymphoma malignum lymphocytica. (...) Rozpoznanie histopatologiczne: Ocena preparatów histologicznych i dokrojonych z bloku parafinowego nr 37506 wykazała rozlany rozrost limfocytów B (CD 20+, CD 3 (-) nieliczne rozproszone) z dodatnimi odczynami CD 5 i CD 43, CD 10 ujemny (-). Całość obrazów odpowiada rozpoznaniu: Small B-cell lymphocytic lymphoma (CLL?) (wg REAL)."

Co się zaś tyczy stadium, to jest mi trudno to określić - tzn. już jakiś czas temu _znacznie_ powiększyły się węzły chłonne, szczególnie jest to widoczne w okolicach szyi. Jednakże od ok. 3 tygodni po zastosowaniu leków: - Leukeran (Chlorambucilum) 2 mg - 3 tabletki rano - Milurit Allopurinolum 300 mg - 1 tabletka - Encorton Prednisonum 20 mg - 1 tabletka rano, 1 tabletka wieczorem - Ranigast - 1 tabletka rano, 1 tabletka wieczorem widoczne jest pomniejszenie "opuchlizn". Dodatkowo jesteśmy już po sesjach radioterapii i naświetlania - to było już kilka miesięcy temu, może nawet rok.

Czy to mówi już coś więcej ? - mam nadzieję, że tak. Pozdr. Anty

Re: Chłoniak złośliwy | Piotr Kasztelowicz, 15-12-2003, 21:26

On Mon, 15 Dec 2003, Anty wrote:

Ocena preparatów histologicznych i dokrojonych z bloku parafinowego nr 37506 wykazała rozlany rozrost limfocytów B (CD 20+, CD 3 (-) nieliczne rozproszone) z dodatnimi odczynami CD 5 i CD 43, CD 10 ujemny (-). Całość obrazów odpowiada rozpoznaniu: Small B-cell lymphocytic lymphoma (CLL?) (wg REAL)."
rokowanie zalezy od stopnia zlosliwosci chloniaka i zaawansowania choroby - czyli umownie mowiac masy guza chloniakowego oraz odpowiedzi na leczenie. W pierwszym przypadku wydaje sie, z chloniak ten nie nalezy do grupy o najwiekszej zlosliwosci (choc powinien wypowiedziec sie hematolog, poniewaz podzialy chloniakow czesto sie zmieniaja i ja niestety jestem glownie na etapie podzialu kilonskiego) co do dwoch nastepnych punktow musisz zapytac lekarzy leczacych

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Re: Chłoniak złośliwy | Anty, 15-12-2003, 23:00

Użytkownik "Piotr Kasztelowicz" napisał w wiadomości news:Pine.GSO.4.50.0312151923431.5137-100000 [at] dorota.am.torun.pl...
rokowanie zalezy od stopnia zlosliwosci chloniaka i zaawansowania choroby - czyli umownie mowiac masy guza chloniakowego oraz odpowiedzi na leczenie. W pierwszym przypadku wydaje sie, z chloniak ten nie nalezy do grupy o najwiekszej zlosliwosci (choc powinien wypowiedziec sie hematolog, poniewaz podzialy chloniakow czesto sie zmieniaja i ja niestety jestem glownie na etapie podzialu kilonskiego) co do dwoch nastepnych punktow musisz zapytac lekarzy leczacych
Inaczej - czy jest jakakolwiek szansa na wyleczenie? A jak tak, to co nią jest?

Pozdr. Anty

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Anatomia stretchingu Anatomia stretchingu

Podręcznik psychoedukacji w zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych Podręcznik psychoedukacji w zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia

Kolorowe tabletki Kolorowe tabletki

Twoje ciało wie jak cię wyleczyć Twoje ciało wie jak cię wyleczyć