Powiązane leki
(opisy)

Kontracept (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Logest (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Sylvie (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Yaz (Ethinylestradiolum, Drospirenonum)

Asubtela (Ethinylestradiolum, Drospirenonum)

Azalia (Desogestrelum)

Cerazette (Desogestrelum)

Cilest (Ethinylestradiolum, Norgestimatum)

Femipol (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Femoden (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Tagi

ciaza odstawic reed eutyrox musiec zona ciazyc zalecic feminatalu jodid

Fora dyskusyjne

zobacz euthyrox100 a ciąża (3)

zobacz Leczenie sterydami mojej łuszczycy a ciąża żony (0)

zobacz ciaza, badanie B-HCG (20)

zobacz Usunięcie tarczycy a ciąża (1)

zobacz ciaza a praca?? (4)

zobacz Leczenie sterydami mojej łuszczycy a ciąża żony (0)

zobacz Czarne plamy. (0)

zobacz krew (6)

zobacz zapalenie oskrzeli a ciąża (0)

zobacz niedoczynnośc tarczycy - ciąża (8)

zobacz ciąża (1)

zobacz guz i przyjmowanie euthyroxu a ciąza (4)

zobacz ciąża a niedoczynność tarczycy (2)

zobacz Brak okresu po odstawieniu lekow (22)

zobacz Plastry antykoncepcyjne a miesiączka (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » eutyrox i jod w ciąży

eutyrox i jod w ciąży

acreed, 16-12-2003, 15:15

Witam Żona bierze eutyrox, teraz jest w ciąży. Dodatkowo zalecone ma preparaty witaminowe dla kobiet w ciąży. Jeden z endokrynologów zdecydowanie zabronił zażywania feminatalu, gdzyż zawiera jod, zalecił prenatal w którym go nie ma. Drugi natomiast nie widzi przeciwskazań co do feminatalu lub prenatalu+jodit.

Do wskazówek którego stosować się tak by nie ucierpiała ani żona ani dziecko?

z góry dziękuję za odpowiedź

Ac Reed

Re: eutyrox i jod w ciąży | Edyta, 17-12-2003, 10:35

Żona bierze eutyrox, teraz jest w ciąży. Dodatkowo zalecone ma preparaty witaminowe dla kobiet w ciąży. Jeden z endokrynologów zdecydowanie zabronił zażywania feminatalu, gdzyż zawiera jod, zalecił prenatal w którym go nie ma. Drugi natomiast nie widzi przeciwskazań co do feminatalu lub prenatalu+jodit.

Do wskazówek którego stosować się tak by nie ucierpiała ani żona ani dziecko?
Ja przed ciążą również brałam eutrynox i jodid, w czasie ciąży musiałam odstawić (po konsultacji z endykrynologiem i badaniach) i nie brać w 1 trymestrze. Po 3 miesiącu ciąży mam mieć kolejne badania i wtedy endykrynolog zadecyduje co dalej.

Wg. mnie to zależy od tego jakie żona ma wyniki (nadczynność/niedoczynność) tarczycy.

Pozdrawiam, Edyta.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowa ciąża Zdrowa ciąża

Ciąża i poród. Wielki praktyczny poradnik Ciąża i poród. Wielki praktyczny poradnik

Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu

Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia

Ciąża tydzień po tygodniu Ciąża tydzień po tygodniu