Powiązane leki
(opisy)

Tagi

grudka tworzyc ustny przyjemny laryngolog biala gardlo zapach plukac migdalek

Fora dyskusyjne

zobacz ropne grudki na migdalku (0)

zobacz Problem z gardlem (2)

zobacz zgaga,zatoki,białe kulki z gardł i nieprzyjemny zapach z ust (6)

zobacz Podejrzenie perlaka. Pytanie o dokładne objawy? (2)

zobacz Biala plamka na migdale pojawia sie i znika ? (11)

zobacz Duże migdały-białe grudki (6)

zobacz Problemy z gardlem, nieprzyjemny zapach rano, zatkane gardlo (3)

zobacz Nieprzyjemny zapach z buzi dziecka- czy to refluks? (18)

zobacz Białe kulki w kryptach migdałów (18)

zobacz Smród (2)

zobacz Grudki z gardła? (4)

zobacz Przeszkoda w gardle (2)

zobacz MIGDAŁY i GARDŁO-DUŻY PROBLEM (3)

zobacz "Biały kropki" na migdałkach (1)

zobacz Język, sluzówki jamy ustnej i migdałki... (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » dziwne grudki w gardle

dziwne grudki w gardle

alek, 17-12-2003, 00:25

czesc

czasami zauwazam, ze z mojego przelyku wydobywaja sie takie male biale grudki o dosc nieprzyjemnym zapachu. Czy moze byc to zwiazane z jakas choroba przelyku albo zoladka ? prosze o pomoc

Re: dziwne grudki w gardle | Zbyszek, 17-12-2003, 01:14

to są najprawdopodobniej resztki jedzenia które zagnieździły sie w jakimś zachyłku w gardle :) a nie przyjemnie pachną bo juz muszą leżeć tam dość długo i zaczęły fermentować

Re: dziwne grudki w gardle | andrzej głowacki, 17-12-2003, 01:18

Re: Dlaczego co jakis czas wypluwam białe grudki? Autor: Gość: pediatra IP: *.magma-net.pl Data: 24.11.2002 18:38 + odpowiedz na list

---------------------------------------------------------------------------- ---- Te białe grudki mają nieco cuchnący zapach i są miękkiej konsystencji? Dają się rozgnieść? W niewielu miejscach w literaturze (nawet fachowej) znajdziesz informacje na ten temat. W migdałkach podniebiennych po infekcjach tworzą się zagłebienia zwane kryptami. Stopniowo wypełniają się drobnymi cząstkami pokarmów i leukocytami i co jakiś czas wydostają się. Wtedy moga być połknięte lub wyplute. Badający lekarze często mylą się rozpoznając czopy ropne na migdałkach, laryngolodzy raczej nie mylą się.

Źródło: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22&w=3416177&a=3732834

Pozdrawiam, andrzej

www.glowacki.art.pl

Re: dziwne grudki w gardle | alek, 17-12-2003, 01:27

--
Te białe grudki mają nieco cuchnący zapach i są miękkiej konsystencji?
Dają
się rozgnieść?
tak, dokladnie czy mozna jakos zaradzic temu zeby tam sie nie tworzyly czy moga byc one powodem brzydkiego zapachu z ust?

W niewielu miejscach w literaturze (nawet fachowej) znajdziesz informacje na ten temat. W migdałkach podniebiennych po infekcjach tworzą się zagłebienia zwane kryptami. Stopniowo wypełniają się drobnymi cząstkami pokarmów i
leukocytami
i co jakiś czas wydostają się. Wtedy moga być połknięte lub wyplute.
Badający
lekarze często mylą się rozpoznając czopy ropne na migdałkach,
laryngolodzy
raczej nie mylą się.
mialem usuniete kiedys migdaly czy to moze od tego ?

Re: dziwne grudki w gardle | andrzej głowacki, 17-12-2003, 01:31

Użytkownik "alek" napisał:

[...] czy mozna jakos zaradzic temu zeby tam sie nie tworzyly
Trudna sprawa. Najlepiej udać się do laryngologa a w międzyczasie przeczytać cały wątek, do którego odnośnik podałem wcześniej.

czy moga byc one powodem brzydkiego zapachu z ust?
Myślę, że tak.

mialem usuniete kiedys migdaly czy to moze od tego ?
Całkiem możliwe.

Pozdrawiam, andrzej

Re: dziwne grudki w gardle | Zbyszek, 17-12-2003, 02:16

czy mozna jakos zaradzic temu zeby tam sie nie tworzyly
według mnie należy dokładnie płukać jamę ustną przepłukując przy tym gardło (tak jak czasami sie płucze solą emską jak ciebie boli ) najlepiej stosować też płyn do płukania jamy ustnej one są bakteriobójcze i likwidują nie przyjemny zapach

Re: dziwne grudki w gardle | Rafalski, 17-12-2003, 15:20

Usador Zbyszek escribió:

według mnie należy dokładnie płukać jamę ustną przepłukując przy tym gardło (tak jak czasami sie płucze solą emską jak ciebie boli ) najlepiej stosować też płyn do płukania jamy ustnej one są bakteriobójcze i likwidują nie przyjemny zapach
Większość płukanek wysusza jamę ustną, w ten sposób wzmagając problem nieświeżego oddechu - zwłaszcza, jeśli zawierają alkohol. Beztlenowym bakteriom produkującym siarkowy odór suche środowisko bardzo służy. Pomagają rozwiązać problem specjalne płukanki natleniające, np. z dwutlenkiem chloru.

www.therabreath.c...lstones.asp

Rafalski

Re: dziwne grudki w gardle | Tomek, 17-12-2003, 17:46

Ja tez cos takiego mialem, ostatnio usuwalem migdalki podniebienne. Laryngolog mowil mi, ze po ich usunieciu tego ma nie byc. Na razie nie moge nic powiedziec bo jestem 3 tygodnie po zabiegu i jeszcze nie wiem czy dalej beda mi sie robily. A gdy bylem w szpitalu byla ze mna dziewczyna, ktora usuwala migdalki tylko ze wzgledu na te grudki, ktore jej bardzo przeszkadzaly przez zapach. Mi laryngolog mowil, ze te grudki sie tworza wlasnie miedzy migdalkami.

czesc

czasami zauwazam, ze z mojego przelyku wydobywaja sie takie male biale grudki o dosc nieprzyjemnym zapachu. Czy moze byc to zwiazane z jakas choroba przelyku albo zoladka ? prosze o pomoc

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowie bez tabu. Szczerze o wstydliwych dolegliwościach Zdrowie bez tabu. Szczerze o wstydliwych dolegliwościach

Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć? Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć?

Masaż Masaż

Właściwe i smaczne żywienie po zawale Właściwe i smaczne żywienie po zawale

Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu