Powiązane leki
(opisy)

Clopamid (Clopamidum)

Lotensin (Benazeprili hydrochloridum)

Co-Prenessa (Perindoprilum, Indapamidum)

Noliprel (Perindoprilum, Indapamidum)

Tertensif Bi-Kombi (Perindoprilum, Indapamidum)

Tertensif Kombi (Perindoprilum, Indapamidum)

Apo-Indap (Indapamidum)

DiabeCOL

Diabetocaps

GlucoNorm

Tagi

serce czuc nerka bolec bialy nadcisnienie niezyt dojsc lewy zebra

Fora dyskusyjne

zobacz Ból w lewym boku. (6)

zobacz Czy to choroba nerek? (6)

zobacz Ciśnienie tętnicze a sport (8)

zobacz Proszę o interpretację wyniku MR głowy + angio (1)

zobacz Ból brzucha po lewej stronie (0)

zobacz bolace serce? (8)

zobacz Bol glowy (to juz 5 dzien) (0)

zobacz Szybkie bicie serca (6)

zobacz powiekszona sylwetka serca!! (6)

zobacz ciśnienie 150/100 (6)

zobacz guz nadnercza (2)

zobacz guzy na żebrze i w innych miejscach (2)

zobacz Ból z lewej strony (0)

zobacz Obecność białka w moczu. (0)

zobacz ból brzucha z lewej strony (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » bol z lewej strony i pod zebrami + nadcisnienie

bol z lewej strony i pod zebrami + nadcisnienie

geiger, 19-12-2003, 01:58

Witam ! Boli mnie od dluzszego czasu w lewym boku, pod zebrami i z tylu, zwlaszcza w pozycji siedzacej. Od kilku lat cierpnie na nadcisnienie (mam dopiero 21 lat). Boje sie, ze to moze byc cos z tetnicami, jakis tetniak lub cos w tym stylu, moze wiencowka juz ??? . Mialem USG brzucha, tam pisze o jakichs naczyniach, ale to chyba nie tetnice ktore tamtedy biegna (wg badania brzucha sa ok) .... Robilem tez usg nerek i badanie moczu i tam jest wszystko ok. Nie mam pojecia, zaczynam sie bac ... lekarze sie tym zbytnio nie przejmuja, a ja sie boje, ze pewnego dnia cos sie wydarzy ... Zazywam 2xdziennie Propanorol, ale nie czuje sie po nich rewelacyjnie, wczesniej bralem Lockren, ale za bardzo obiznal mi tetno. Sam juz nei wiem co robic. Aha poza tym mam ciagle bialy osad na jezyku ... Jezeli jest jakis lekarz na grupie bardzo prosze o kontakt....pozdrawiam i z gory dziekuje Przemek

Re: bol z lewej strony i pod zebrami + nadcisnienie | hmmm, 20-12-2003, 13:50

Witam ! Boli mnie od dluzszego czasu w lewym boku, pod zebrami i z tylu, zwlaszcza
w
pozycji siedzacej. Od kilku lat cierpnie na nadcisnienie (mam dopiero 21 lat). Boje sie, ze to moze byc cos z tetnicami, jakis tetniak lub cos w
tym
stylu, moze wiencowka juz ??? .
Miałem to samo, u mnie stwierdzono nerwice. JA mialem te bolesci z zaburzeniami zoladkowymi - stwierdzono zapalenie dwunastnicy i zoladka. Stwierdzono rowniez silna nadkwasote. Moze to byc przeziebienie nerwu. Ja chyba miałem połpasca. Przeziebiasz sie czesto, chore migdalki ?

Mialem USG brzucha, tam pisze o jakichs naczyniach, ale to chyba nie tetnice ktore tamtedy biegna (wg badania brzucha sa ok) .... Robilem tez usg nerek i badanie moczu i tam jest wszystko ok.
No wlasnie tez robilem usg nerek i na poczatku wykryto u mnie kamien, ktory po paru miesiacach zginal. Po za tym mam ropne migdalki.

Ni e mam pojecia, zaczynam sie bac ... lekarze sie tym zbytnio nie przejmuja, a ja sie boje, ze pewnego dnia cos sie wydarzy ... Zazywam 2xdziennie Propanorol, ale nie czuje sie po nich rewelacyjnie, wczesniej bralem Lockren, ale za bardzo obiznal mi tetno. Sam juz nei wiem co robic.
Leki jak to leki :)

Aha poza tym mam ciagle bialy osad na jezyku ...
Oznaka nerwicy. Ja tez czasami mam. Lekko przeziebiony moze jestes ?

Jezeli jest jakis lekarz na grupie bardzo prosze o kontakt....pozdrawiam i
z
gory dziekuje Przemek

Pozdrawiam, ale nie jestem lekarzem - potraktuj to jako przypadek, ktory mnie obejmowal. Moze u ciebie jest podobnie?

W_________

P.S. Poczytak rowniez o zywieniu w ogloszeniu dars'a "dieta optymalna w nadcisnienie"

Re: bol z lewej strony i pod zebrami + nadcisnienie | geiger, 20-12-2003, 14:41

Witam ! dzieki za odpowiedz ...

Miałem to samo, u mnie stwierdzono nerwice. JA mialem te bolesci z zaburzeniami zoladkowymi - stwierdzono zapalenie dwunastnicy i zoladka. Stwierdzono rowniez silna nadkwasote. Moze to byc przeziebienie nerwu. Ja chyba miałem połpasca. Przeziebiasz sie czesto, chore migdalki ?

przeziebiam sie dosyc czesto, a nerwowy jestem dosyc mocno ...

Leki jak to leki :)
zminilem wczoraj na lockren, bo kiepsko sie czulem po Propanorolu, teraz jest znacznie lepiej.

Pozdrawiam, ale nie jestem lekarzem - potraktuj to jako przypadek, ktory mnie obejmowal. Moze u ciebie jest podobnie?
no coz, mi tez stwierdzono nerwice, ale jakos nie wierze ze moze powodowac taki bol ... ???

jeszcze raz dzieki za pomoc !

pozdrawiam

Re: bol z lewej strony i pod zebrami + nadcisnienie | Arkadiusz Koziel, 20-12-2003, 19:14

Witam Ja mam podobne objawy, jednak bolało mnie pod żebrami po PRAWEJ stronie...... Po rocznych poszukiwaniach dosc przypadkowo trafilem podczas badan w Panstwowym Zakladzie Higieny na badanie w kierunku Salmonellozy (B,C1,C2,D,E G) Zrobiłem je ........i okazlało się ze mam az 2 rodzaje.......B i D........ Orzeczenie prof Dziubka.......NOSICIELSTWO SALMONELLOZY W DROGACH ŻÓŁCIOWYCH.......

Dodam ze chorowalem od 10 lat i nikt nie byl w stani mi pomóc...... Po kuracji Cipronexem(cyprofloksacyna) 30 dni moj stan BARDZO się poprawił....... badanie kosztuje ok 115zl......

pozdrawiam Arek P.S. też mam biały nalot na jezyku........całoroczny niezyt nosa i gardła......... dodatkowo ustaliliśmy ze mam bardzo podwyższony poziom przeciwciał przeciwko peroksydazie tarczycowej tzn antyTPO......(to sugeruje tzw. ukryte wewnetrzne zakażenie np. jersinia, drożdzyce, helicobakter pylori......) Ja zbadałem juz 90% stworzonek wymienianych w książce prof Dziubka "Choroby zakazne i pasożytnicze" i...........po za helicobakterem i salmonellą na razie nic........ (oba zakazenia wydaja sie byc zaleczone)

ah.......zapomnailem dodac......... jednym z moich głównych chorobowych objawów (od 1982 roku) jest spływanie gęstego śluzu z zatok szczekowych (pobolewanie zebów gornej szczęki)........

Moze ktoś poradził sobie z takim problemem?

Użytkownik "geiger" napisał w wiadomości news:bs1clb$mam$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Witam ! dzieki za odpowiedz ...

zoladka.

przeziebiam sie dosyc czesto, a nerwowy jestem dosyc mocno ...

zminilem wczoraj na lockren, bo kiepsko sie czulem po Propanorolu, teraz jest znacznie lepiej.

no coz, mi tez stwierdzono nerwice, ale jakos nie wierze ze moze powodowac taki bol ... ???

jeszcze raz dzieki za pomoc !

pozdrawiam

Re: bol z lewej strony i pod zebrami + nadcisnienie | thundrax(Wojtek), 20-12-2003, 22:11

Witam Ja mam podobne objawy, jednak bolało mnie pod żebrami po PRAWEJ stronie...... Po rocznych poszukiwaniach dosc przypadkowo trafilem podczas badan w Panstwowym Zakladzie Higieny na badanie w kierunku Salmonellozy
(B,C1,C2,D,E
G) Zrobiłem je ........i okazlało się ze mam az 2 rodzaje.......B i D........ Orzeczenie prof Dziubka.......NOSICIELSTWO SALMONELLOZY W DROGACH ŻÓŁCIOWYCH.......

Dodam ze chorowalem od 10 lat i nikt nie byl w stani mi pomóc...... Po kuracji Cipronexem(cyprofloksacyna) 30 dni moj stan BARDZO się poprawił....... badanie kosztuje ok 115zl......

Hmmm, ale to cos innego bo poprawej to z watroba zwiazane. A po lewej to z zoladkiem, hipohondria, przemeczeniem.

pozdrawiam Arek P.S. też mam biały nalot na jezyku........całoroczny niezyt nosa i gardła......... dodatkowo ustaliliśmy ze mam bardzo podwyższony poziom przeciwciał
przeciwko
peroksydazie tarczycowej tzn antyTPO......(to sugeruje tzw. ukryte wewnetrzne zakażenie np. jersinia, drożdzyce, helicobakter pylori......)
Gdzie to zrobic to mnie interesuje ? Pobierana jest krew, czy to sa granulocyty podwyzszone ?

Ja zbadałem juz 90% stworzonek wymienianych w książce prof Dziubka
"Choroby
zakazne i pasożytnicze" i...........po za helicobakterem i salmonellą na razie nic........ (oba zakazenia wydaja sie byc zaleczone)

ah.......zapomnailem dodac......... jednym z moich głównych chorobowych objawów (od 1982 roku) jest spływanie gęstego śluzu z zatok szczekowych (pobolewanie zebów gornej
szczęki)........
Moze ktoś poradził sobie z takim problemem?

Czy masz twarde dziasla i one czasami cie bola? Tak ? Bo ja mam twarde dziasla, ktore mnie bola. Ja mialem robiony wymaz z gardla i nie bylo tych strasznych bakterii.

A to, ze ci sluz splywa to chyba dobrze , gorzej jakby w srodku zostal. Oczyszaczasz organizm !!!

Pzdr.

Re: bol z lewej strony i pod zebrami + nadcisnienie | Arkadiusz Koziel, 21-12-2003, 01:48

Hmmm, ale to cos innego bo poprawej to z watroba zwiazane. A po lewej to z zoladkiem, hipohondria, przemeczeniem.
Przez 10 lat wlasnie tak uzasadniano moje problemy................to smutne.......

Gdzie to zrobic to mnie interesuje ? Pobierana jest krew, czy to sa granulocyty podwyzszone ?
Większośc badań to pobranie krwii........i badanie poziomów przeciwciał...... czasami IgM (wskazujacych na czynny proces), czasami IgG (świadczących o CONAJMNIEJ przebytej chorobie.......innymi słowy proces moze rownie dobrze toczyć się w momencie badania)......

Czy masz twarde dziasla i one czasami cie bola? Tak ? Bo ja mam twarde dziasla, ktore mnie bola. Ja mialem robiony wymaz z gardla i nie bylo tych strasznych bakterii.
Nie.....takiego objawu nie mam......i przyznam że sporo czytając nie spotkałem takiego objawu...

Jako jeden z nielicznych złych wyników mam podwyższony poziom limfocytów (rozmaz reczny krwii).....natomiast OB jest idealne.......i zawsze było........

A to, ze ci sluz splywa to chyba dobrze , gorzej jakby w srodku zostal. Oczyszaczasz organizm !!!
No ........nie za bardzo ..........bo nie ma właściwego nawilżania......... i skutkiem tego jest stały niezyt.....brak apetytu...... i powoduje to brak bariery ochronnej.......stąd bardzo często choruję.........:-(

Re: bol z lewej strony i pod zebrami + nadcisnienie | thundrax(Wojtek), 21-12-2003, 13:35

z
Przez 10 lat wlasnie tak uzasadniano moje problemy................to smutne.......
Hehe, ja przestałem chodzic do doctora, a jak jestem to po recepte.

Większośc badań to pobranie krwii........i badanie poziomów przeciwciał...... czasami IgM (wskazujacych na czynny proces), czasami IgG (świadczących o CONAJMNIEJ przebytej chorobie.......innymi słowy proces moze rownie
dobrze
toczyć się w momencie badania)...... Jako jeden z nielicznych złych wyników mam podwyższony poziom limfocytów (rozmaz reczny krwii).....]
1)Interesuje mnie to siedlisko tych zlosliwych bakterii. Czasami czuje taka aktywacje w organizmie (atak) i automatyczna ochote na jedzonko i bul pod lewym i prawym zebrem. Czasami boli nawet tez zebro. Wtedy zjadam marchewke. 2) moje badania, mozesz zinnterpretowac: Granulocyty : 65% Limfocyty 33% Monocyty 2% Lączna ilosc krwinek bialych: 5*10do9/l

natomiast OB jest idealne.......i zawsze było........
U mnie OB=2

No ........nie za bardzo ..........bo nie ma właściwego
nawilżania.........
i skutkiem tego jest stały niezyt.....brak apetytu...... i powoduje to brak bariery ochronnej.......stąd bardzo często choruję.........:-(
Miałem to niezyt gardla, chujowo sie je i chujowo oddycha. Kup nawilzacz, alo klac recznik mokry(foremke z woda) na kaloryfer.

1)Ej, miales szczepionke ochronna na produkcje przeciwcial? Ja mialem. 2)sprawa jak masz niezyt kup w aptece biostymine - ampulki z alesem. Przelam i pij nadczo przed jedzonkiem - dobre w ryj :D

Pzdr.

Re: bol z lewej strony i pod zebrami + nadcisnienie | CanoE, 25-12-2003, 02:18

Boli mnie od dluzszego czasu w lewym boku, pod zebrami i z tylu, zwlaszcza w pozycji siedzacej. Od kilku lat cierpnie na nadcisnienie (mam dopiero 21 lat).
ja przy podobnych objawach mialam problemy z nerka.. samo podwyzszone cisnienie moze wskazywac na jakas chorobe nerek.. sprawdz nerki u urologa a nie u ogolnego

Re: bol z lewej strony i pod zebrami + nadcisnienie | Pipi, 26-12-2003, 22:58

Witam ! Boli mnie od dluzszego czasu w lewym boku, pod zebrami i z tylu, zwlaszcza w pozycji siedzacej. Od kilku lat cierpnie na nadcisnienie (mam dopiero 21 lat). Boje sie, ze to moze byc cos z tetnicami, jakis tetniak lub cos w tym stylu, moze wiencowka juz ??? . Mialem USG brzucha, tam pisze o jakichs naczyniach, ale to chyba nie tetnice ktore tamtedy biegna (wg badania brzucha sa ok) .... Robilem tez usg nerek i badanie moczu i tam jest wszystko ok. Nie mam pojecia, zaczynam sie bac ... lekarze sie tym zbytnio nie przejmuja, a ja sie boje, ze pewnego dnia cos sie wydarzy ... Zazywam 2xdziennie Propanorol, ale nie czuje sie po nich rewelacyjnie, wczesniej bralem Lockren, ale za bardzo obiznal mi tetno. Sam juz nei wiem co robic.
Co to bialego osadu na jezyku - nie mam pojecia. Co do nadcisnienia - ja mam taka teorie. Otoz na poczatku jak pijesz kawet i herbate wszystko jest ok. Ale z czasem serce zaczyna nietolerowac tych uzywek, niszczy sie. Jednemu szybciej, drugiemu wolniej. I wtedy zaczyna bolec. Ja tez mam takie bole w klatce piersiowej, niestety kardiolodzy mnie ignoruja. Tez biore propranolol. Ale mi pomaga. Jednak tylko po spelnieniu powyzszych warunkow: 1. nie pije kawy 2. nie pije herbaty 3. nie pije zadnych innych uzywek typu redbulle, herbatki energetyzujace, albo te soki z jakiegos tam paskudztwa z Ameryki Polduniowej ktore dziala jak kawa 4. nie biore lekow ktore zle dzialaja na serce - przeciwastmatyczne albo antybiotyki 5. nie uprawiam (niestety :( ) sportow wysilkowych (w tym jezdzenia na rowerze) 6. nie jem czekolady (!!!) 7. nie objadam sie 8. jak sie zdenerwuje biore dodatkowe pol propranololu 9. pije melise

Polecam echo serca i wszelkie inne badania (ok 75 zl za badanie, dzwonisz, umawias sie i Ci robia). Moim zdaniem cos jest nie tak z Twoim sercem i trzeba sie DOKLADNIE przebadac. To kosztuje, ale w koncu dojdziesz powodu swoich problemow. Mnie tez lekarze totalnie ignorowali. Ladowalam na pogotowiu kilka razy w miesiacu i mowili mi ze to moja histeria, albo ze jestem chora psychicznie. Jednak potem sie okazalo ze mam wypadajaca zastawke oraz tetniaka w sercu. Ja i tak twierdze ze to sa skutki czegos innego i dojde co to jest. Ale do tego wszystkiego doszlam sama, nie licz na to ze lekarze Ci doradza takie badania. Zrob je sam, wtedy sie dowiesz co jest nie tak.

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Nefropatia nadciśnieniowa. Nadciśnienie tętnicze w chorobach nerek Nefropatia nadciśnieniowa. Nadciśnienie tętnicze w chorobach nerek

Mantry i leczenie dźwiękiem. Jak korzystać z mocy samouzdrawiania Mantry i leczenie dźwiękiem. Jak korzystać z mocy samouzdrawiania

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Choroby układu sercowo-naczyniowego Choroby układu sercowo-naczyniowego

Alergie. Pytania i odpowiedzi Alergie. Pytania i odpowiedzi