Powiązane leki
(opisy)

Olejek sosnowy (Oleum Pini silvestris)

Droperteel

Ipeca compose

Mavena B12

Borax Dagomed 43 zapalenia i grzybice jamy ustnej

Chlorchinaldin H (Chlorquinaldolum, Hydrocortisoni acetas)

Encepur (Encephalitis tick borne vaccine)

Engerix B (Vaccinum hepatitidis B)

Euvax B (Vaccinum hepatitidis B)

FSME-IMMUN (Vaccinum encephalitidis ixodibus advectae inactivatum)

Tagi

welniany rozgrzewac bioptron topaz glowacki solux zatoka nagrzewac zapalenie lampa

Fora dyskusyjne

zobacz Sklerodermia - Pasini Pierini (0)

zobacz Lampa bioptron jak stosować? (2)

zobacz Lysienie plackowate - bioptron (1)

zobacz Torbiel ślinianki (0)

zobacz zabiegi na gardło jonoforeza czy lampa bioptron (1)

zobacz Nerw podoczodołowy (1)

zobacz Ból barku (3)

zobacz Ciągły powrót choroby ... (1)

zobacz domowe sposoby na zapalenie zatok (0)

zobacz Zatoki (6)

zobacz LASEROTERAPIA ZATOK (4)

zobacz 4latek a kołderka wełniana (8)

zobacz ostry bol w odcinku krzyzowym wyniki przeswietlenia (1)

zobacz bul kolana po operacji (3)

zobacz Magnetronic i inne zabiegi a ciąża (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Solux na zatoki?

Solux na zatoki?

goliat, 19-12-2003, 23:17

Czy mozna nagrzewac zatoki soluxem celem wyleczenia zapalenia zatok? g

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Solux na zatoki? | Michał Mraczek, 20-12-2003, 00:37

Użytkownik "goliat" napisał w wiadomości news:42df.0000079f.3fe36b02 [at] newsgate.onet.pl...
Czy mozna nagrzewac zatoki soluxem celem wyleczenia zapalenia zatok?
ZTCW to raczej nie, bo nagrzewanie powoduje pogorszenie stanu i nawrót choroby.

-- pozdrawiam Michał

Re: Solux na zatoki? | andrzej głowacki, 20-12-2003, 00:57

Użytkownik "goliat" napisał:

Czy mozna nagrzewac zatoki soluxem celem wyleczenia zapalenia zatok?
Można, tylko nie wolno po takim nagrzewaniu wychodzić na zimne powietrze i tu niestety jest problem. Najlepiej byłoby wypożyczyć lampę do domu i wykonać nagrzewanie przed pójściem do ciepłego łóżka ;-). Dlatego sugeruję wygrzać zatoki w inny sposób. Na przykład w domu można przyłożyć sobie do czoła przepaskę wełnianą i przywiązać ją do głowy sznureczkiem. Da się również z nią spać, ewentualnie można narzucić sobie grubą, szeroką, wełnianą skarpetę na oczy ;-).

Pozdrawiam, andrzej

www.glowacki.art.pl

Re: Solux na zatoki? | Robert, 20-12-2003, 01:00

brvs99$7hi$1 [at] news.onet.pl, andrzej głowacki :

Można, tylko nie wolno po takim nagrzewaniu wychodzić na zimne powietrze i tu niestety jest problem. Najlepiej byłoby wypożyczyć lampę do domu i wykonać nagrzewanie przed pójściem do ciepłego łóżka ;-).
Ja np. lampe podczerwona Philips kupilem jakis czas temu i mam w domu. Jakies wskazowki co do czasu i ilosci naswietlen moze masz lub ktos pod reka?

Robert User in front of [at] is fake, actual user is: mkarta

Odp: Solux na zatoki? | xyz, 20-12-2003, 03:03

Użytkownik Robert w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:brvsgb$8p5$1 [at] topaz.icpnet.pl...
brvs99$7hi$1 [at] news.onet.pl, andrzej głowacki :

A Bioptronem mozna tez nagrzewac zatoki (w domu) ??

Re: Solux na zatoki? | andrzej głowacki, 20-12-2003, 14:13

Użytkownik "xyz" napisał:

A Bioptronem mozna tez nagrzewac zatoki (w domu) ??
Pewnie, że można. Bioptron to nie jest lampa rozgrzewająca. Oczywiście troszeczkę ciepła ona wydziela, ale nie na tym polega jej działanie. Światło lampy bioptron wpływa "stymulująco" na ludzki organizm.

Pozdrawiam, andrzej

www.glowacki.art.pl

Re: Solux na zatoki? | andrzej głowacki, 20-12-2003, 14:21

Użytkownik "Robert" napisał:

Ja np. lampe podczerwona Philips kupilem jakis czas temu i mam w domu. Jakies wskazowki co do czasu i ilosci naswietlen moze masz lub ktos pod reka?
Niestety nie mam. Skontaktuj się z producentem, dystrybutorem - może emailem Ci przyślą.

Pozdrawiam, andrzej

Re: Solux na zatoki? | justy, 21-12-2003, 23:25

można. nie wiem, czy przy "ostrej fazie" zapalenia zatok, ale przy problemach z zatokami sollux może pomóc. mi seria takich zabiegów bardzo pomogła.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie

Jak radzić sobie z zapaleniem stawów - program ćwiczeń ruchowych Jak radzić sobie z zapaleniem stawów - program ćwiczeń ruchowych

Choroba Leśniowskiego-Crohna i inne nieswoiste zapalenia jelit Choroba Leśniowskiego-Crohna i inne nieswoiste zapalenia jelit

Choroby nerek i pęcherza Choroby nerek i pęcherza

Opiniowanie sądowo-lekarskie w sprawach roszczeń z tytułu zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B i C Opiniowanie sądowo-lekarskie w sprawach roszczeń z tytułu zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B i C