Tagi

trwac grzybica recepta napletek krem odwiedzac ograniczyc kleic terapia mleczko

Fora dyskusyjne

Swędzenie napletka piecze (1)

problem z wędzidełkiem (6)

Przetarcie napletka (3)

Pękająca skórka na penisie (10)

Pieczenie napletka (1)

bolący żołądź (7)

zakażenie grzybicze żołędzi i napletka (7)

Okropne pieczenie (1)

Kropki na penisie (4)

Problem z napletkiem (3)

JAk radzi sobie z bardzo sucha skóra na ramionach i nogach (57)

Grzybica u dwulatka (4)

Zmiany na skórze (1)

łuszczenie skóry na wewnętrznej stronie dłoni (7)

Czerwone Pachwiny (29)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Grzybica napletka

Grzybica napletka

Marcin, 20-12-2003, 19:46

Mam już od dłuższego czasu grzybice napletka i okolic odbytu. Próbowałem wszystkiego: Citroseptu, olejku herbacianego, olejku czosnkowego, Clotrimazolum, Dactarin itd. Dermatolog przepisał mi tabletki Lamisil, mleczko Pimafucort oraz moczenie napletka w roztworze z nadmanganianu potasu. Terapia trwała chyba dwa miesiące i podczas jej trwania systematycznie odwiedzałem dermatologa. Trochę to wszystko pomogło - już skóra się tak bardzo nie "klei", obszar i "natężenie" zaczerwienienia się zmniejszyło, jednak dalej ono występuje. Teraz przymierzam się do kupienia kremu Lamisilatt. Właściwie to nie wiem tylko, co w moim przypadku będzie bardziej odpowiednie - krem czy żel. Ten lek jest bez recepty w tych dwóch postaciach. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dodam jeszcze, że zawsze nosiłem tylko i wyłącznie bawełnianą bieliznę, po każdym kąpaniu suszę chore okolice suszarką do włosów, mocno ograniczyłem spożywanie cukrów. Co jeszcze mógłbym zrobić?

Pozdrawiam, Marcin

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Grzybica napletka | Beatka, 21-12-2003, 00:14

Odwiedzaj regularnie lekarza i nie kupuj zadnych lekow bez recepty bo one nie zwalcza grzybicy. Moze zapytaj lekarza o jakies dousne srodki (oprocz miejscowych )

Pozdrawiam Beata

Re: Grzybica napletka | Kaja, 21-12-2003, 04:26

20 Dec 2003 19:46:21 +0100, na pl.sci.medycyna *Marcin* napisał(a):

suszę chore okolice suszarką do włosów
Suszarka chyba niewskazana, bo za bardzo wysusza skórę. Nawet do suszenia głowy powinno się jej jak najrzadziej używać.

Kaja Operę 7.23pl używam dzięki stronie www.operapl.net/nie/

Re: Grzybica napletka | Aneta, 21-12-2003, 15:20

Proponuję zrobić wymaz, w ten sposób poznasz rodzaj grzyba i od razu zostaną określone leki, jakie należy wziąć, aby go zniszczyć, najlepszy sposób, nie ma sensu w ślepo próbować wszystkiego,pozdrawiam A

Użytkownik "Marcin" napisał w wiadomości news:42df.0000091a.3fe498fd [at] newsgate.onet.pl...
Mam już od dłuższego czasu grzybice napletka i okolic odbytu. Próbowałem wszystkiego: Citroseptu, olejku herbacianego, olejku czosnkowego, Clotrimazolum, Dactarin itd. Dermatolog przepisał mi tabletki Lamisil,
mleczko
Pimafucort oraz moczenie napletka w roztworze z nadmanganianu potasu.
Terapia
trwała chyba dwa miesiące i podczas jej trwania systematycznie odwiedzałem dermatologa. Trochę to wszystko pomogło - już skóra się tak bardzo nie
"klei",
obszar i "natężenie" zaczerwienienia się zmniejszyło, jednak dalej ono występuje. Teraz przymierzam się do kupienia kremu Lamisilatt. Właściwie
to nie
wiem tylko, co w moim przypadku będzie bardziej odpowiednie - krem czy
żel. Ten
lek jest bez recepty w tych dwóch postaciach. Jakie jest Wasze zdanie na
ten
temat? Dodam jeszcze, że zawsze nosiłem tylko i wyłącznie bawełnianą
bieliznę,
po każdym kąpaniu suszę chore okolice suszarką do włosów, mocno
ograniczyłem
spożywanie cukrów. Co jeszcze mógłbym zrobić?

Pozdrawiam, Marcin

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Encyklopedia leków. Leki współczesnej terapii Encyklopedia leków. Leki współczesnej terapii

Zespół niespokojnych nóg Zespół niespokojnych nóg

Odżywianie w ciąży Odżywianie w ciąży

Zdrowe odżywianie według recept klasztornych Zdrowe odżywianie według recept klasztornych

Zdrowie Twojego dziecka Zdrowie Twojego dziecka