Powiązane leki
(opisy)

Specific Slim Lekkie Nogi

Disophrol Retard (Dexbrompheniramini maleas, Pseudoephedrini sulfas)

NeoAfrin (Dexbrompheniramini maleas, Pseudoephedrini sulfas)

Panaxan (Panax ginseng)

Zdrovit Activ

Tagi

lekki wypelnic wyczyscic goracy kanalowy doczekac zimny kanal reagowac bolec

Fora dyskusyjne

zobacz Problem-leczenie kanałowe (0)

zobacz Moje zmagania z zębami (0)

zobacz Ból zęba po leczeniu kanałowym. (50)

zobacz ból po leczeniu kanałowym (3)

zobacz Leczenie kanałowe (6)

zobacz Powtórne leczenie kanałowe (3)

zobacz Ból zęba po leczeniu kanałowym (5)

zobacz Pęknięta jedynka (4)

zobacz leczyć kanałowo czy nie?? (2)

zobacz Ból bezpośrednio po kanałowym (8)

zobacz Leczenie kanałowe i poszerzanie kanałów (3)

zobacz Ból w po leczeniu kanałowym (2)

zobacz wypełnianie kanałow (1)

zobacz Silny ból głowy po leczeniu kanałowym? (2)

zobacz Zapalenie zęba? (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » leczenie kanalowe a bol zeba

leczenie kanalowe a bol zeba

magda, 28-12-2003, 23:38

witam!

tydzien temu mialam leczony zab kanalowo (gorna czworke). kanaly zostaly wyczyszczone i wypelnione, a zab zaplombowany. jednak do tej pory zab zachowuje sie dziwnie...jest caly obolaly, wrazliwy na dotyk, a przy nagryzaniu czuje lekki bol. czy ktos z Was orientuje sie czy cos mozna z tym zrobic? i co oznacza ten bol zeba? czy to znaczy ze kanaly zostaly zle wyczyszczone??? a jesli tak, to czy teraz po ich wypelnieniu mozna cokolwiek jeszcze zrobic...

z gory dziekuje za odpowiedzi

pozdrawiam

magda

Re: leczenie kanalowe a bol zeba | Adam, 28-12-2003, 23:49

W wiadomości: bsnelf$40f$1 [at] atlantis.news.tpi.pl , której nadawcą było magda zostało napisane:

witam!

tydzien temu mialam leczony zab kanalowo (gorna czworke). kanaly zostaly wyczyszczone i wypelnione, a zab zaplombowany. jednak do tej pory zab zachowuje sie dziwnie...jest caly obolaly, wrazliwy na dotyk, a przy nagryzaniu czuje lekki bol. czy ktos z Was orientuje sie czy cos mozna z tym zrobic? i co oznacza ten bol zeba? czy to znaczy ze kanaly zostaly zle wyczyszczone??? a jesli tak, to czy teraz po ich wypelnieniu mozna cokolwiek jeszcze zrobic...
po leczeniu kanalowym zab moze bolec. ale ból bólowi nierowny.. - moze bolec na skutek podraznienia tkanek otaczajacych zeba - wtedy po paru dniach i po kilku tabl. ibuprofenu powinno minac na dobre. - moze bolec na skutek zle przeprowadzonego leczenia kanalowego - co wiecej - moze sie to uspokoic, ale predzej czy pozniej 'wybuchnie'.

to tyle tak na szybko - oczywiscie to zawsze bedzie, jak to 'netowa diagnoza' przypuszczenie. sytuacje troszke rozjasniloby rtg zeba. ponowne leczenie jest mozliwe, wiec jeszcze nie rozpaczaj nad strata zeba ;)

milego dnia adam, gg# 402495

Re: leczenie kanalowe a bol zeba | , 30-12-2003, 00:24

nie wiem jak jest w twoim przypadku, ale mnie ząb po kanałowym leczeniu
bolał jeszcze chyba przez pół roku ( reagował cały czas na zimno, lub na gorąco ) no ale doczekałam się i już nie boli

Marysia

Re: leczenie kanalowe a bol zeba | agatka, 30-12-2003, 10:15

Ja miałam kanałaowe leczenie ponad pół roku temu i przy każdej lekkiej infekcji szczęka mi pęka... Moja Pani doktor mówi że te kanały często mają połączenie z zatokami i wtedy tak to już bywa. Ale radzę Ci - o ile ból nie jest nie do zniesienia - poczekać trochę na samoistne wyciszenie agatka

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Uzdrawianie energia kolorów Uzdrawianie energia kolorów

Metoda naturalnej kontroli wagi ciała Metoda naturalnej kontroli wagi ciała

Zaburzenia świadomości u dzieci. Wybrane zagadnienia Zaburzenia świadomości u dzieci. Wybrane zagadnienia