Powiązane leki
(opisy)

Thiamazole Merck (Thiamazolum)

Thyrosan (Propylthiouracilum)

Thyrozol (Thiamazolum)

Activita Tribuactiv B6

Tribulus 40000

Androtop (Testosteronum)

Tostran (Testosteronum)

Eltroxin (Levothyroxinum natricum)

Euthyrox N (Levothyroxinum natricum)

Jodthyrox (Levothyroxinum natricum , Kalium iodidum)

Tagi

cykl zbadac tarczyca okolica libido testosteron wizyta endokrynolog hormon cera

Fora dyskusyjne

zobacz Spadek libido (2)

zobacz Tarczyca w ciąży moje wyniki (9)

zobacz Jakie hormony zbadać? (1)

zobacz jak dlugo trzeba czekac na efekty po euthyroxie? (10)

zobacz brak libido (52)

zobacz Prolaktyna- pomocy (19)

zobacz Problemy z miesiaczka (3)

zobacz Przekroczenie ilości testosteronu i prolaktyny (9)

zobacz po wizycie u endokrynologa (0)

zobacz Hormony a libido (12)

zobacz Zaburzenia Libido po lekach psychotropowych (3)

zobacz interpretacja wyników (16)

zobacz Brak oddawania moczy rano wzwód (5)

zobacz wyniki (1)

zobacz rosnące tsh mimo brania leków (14)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » jakie hormony zrobic (tarczyca, libido, cera)?

jakie hormony zrobic (tarczyca, libido, cera)?

piotrek, 17-01-2004, 18:43

hej,

Jestesmy z Lubą po wizycie u seksuologa (zanizone libido), kazal udac sie do endokrynologa na badania hormonow, na endokrynologa musimy czekac do marca i podejrzewamy, ze kaze nam wykonac badania i pojawic sie z wynikami na kolejnej wizycie - czyli za nastepne kilka miesiecy... pewnie gdzies kolo czerwca. Chcielibysmy zrobic juz teraz badania i isc na wizyte z nimi zeby niepotrzebnie czasu nie marnowac.

Nasze pytanie zatem: -jakie zbadac hormony i w jakich dniach cyklu jesli chodzi o poziom libido -kiedy bada sie TSH (problemy z tarczyca, pol roku temu TSH bylo 4,6) -czy problemy z cera moga miec podloze hormonalne? (jakie hormony wtedy zbadac i kiedy?)

A moze ktos wie gdzie w okolicach Katowic nie czeka sie do endokrynologa miesiacami?

dzieki, a. i p. :-)

Re: jakie hormony zrobic (tarczyca, libido, cera)? | Goha, 19-01-2004, 17:47

hmmm Mozna by zrobic wiele badan, ale kazde oznaczenie to ok 23-25 zl, wiec warto by najpierw dokladnie zebrac i zanalizowac wywiad: *czy wystepuja zaburzenia cyklu i jakiego typu *czy sa problemy z tradzikowa cera, przetluszczajacymi sie wlosami, lojotokiem - sugeruje podwyzszenie androgenow, czyli testosteronu i/lub DHEAS *czy wystepuje owlosienie w miejscach nietypowych dla kobiet - tzn glownie kresa biala (czyli taka linia na srodku brzucha od pepka w dol), wewnetrzna powierzchnia ud, okolice kosci krzyzowej, okolice twarzy (pod nosem i podbrodek) itd *czy wystepuje jakis wyciek z brodawek sutkowych *zmiana barwy glosu na nizsza, sklonnosc do tycia *pod katem niedoczynnosci tarczycy - nietolerancja zimna, spowolnienie psychoruchowe, tycie, apatia itd

Moze warto zatem wybrac sie do zwyklego ginekologa, ktory porozmawia z Twoja dziewczyna i moze uda mu sie zawezic "front diagnostyki"

takie badania mi w tej chwili przychodza do glowy - najlepiej wszystkie za jednym kluciem - miedzy 7 a 9 dniem cyklu PRL - czyli prolaktyne FSH i LH - czyli tzw. gonadotropiny E2 - estradiol wolny testosteron SHBG - bialko wiazace hormony plciowe DHEAS - siarczan dehydroepiandrostendionu - ocena nadnerczy TSH- fT3 - --- te trzy ostatnie dotycza tarczycy i mozna je robic bez wzgledu na faze cyklu fT4 -

pozdrawiam i zycze pomyslnego rozwiazania sprawy Myszka PS. tabletki antykoncepcyjne tez moga obnizac libido - to tak na marginesie

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Uzdrawiająca moc hormonów. Poradnik dla kobiet Uzdrawiająca moc hormonów. Poradnik dla kobiet

Dieta odtruwająca. Program na 28 dni i dłużej Dieta odtruwająca. Program na 28 dni i dłużej

Chcę mieć zdrową tarczycę Chcę mieć zdrową tarczycę

Co mi dolega? Co mi dolega?

Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży