Powiązane leki
(opisy)

Aspirin przeciw migrenowym bólom głowy (Acidum acetylsalicylicum)

Coffecorn forte (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Coffecorn mite (Ergotamini tartras, Coffeinum)

Apinorm (Alo sp., Carum carvi, Pimpinella anisum)

Stawo-Vit

Zeel T (iniekcje)

Nurofen (żel) (Ibuprofenum)

Ultrafastin (Ketoprofenum)

R- 1 krople na stany zapalne

Artresan Active

Tagi

uderzenie dachowac bolec przeswietlic uraz bola glowa kregoslup rabac rozbolaly

Fora dyskusyjne

zobacz Ból kręgosłupa po uderzeniu się w głowę (1)

zobacz Częste bóle głowy po upadku (3)

zobacz ból kregosłupa (3)

zobacz kość guziczna (0)

zobacz uderzenie w głowe (4)

zobacz Ból głowy (7)

zobacz Odbicia głową. (4)

zobacz Krwiak mózgu. (1)

zobacz Bóle głowy (0)

zobacz Problem mózgiem? (3)

zobacz Ból po urazie głowy. (1)

zobacz Ból kręgosłupa po między łopatkami (3)

zobacz Zawroty głowy, podczas leżenia (1)

zobacz Od dawna boli mnie głowa (0)

zobacz Ból oczu (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » ból głowy po urazie

ból głowy po urazie

Piotr Kusiak, 21-01-2004, 11:49

Dzien przed wigilia (23 grudnia) mialem dachowanie. Uderzylem sie przy tym w glowe, konkretnie w bok glowy trochę powyzej ciemienia. Poniewaz czulem sie dobrze (tzn. brak zawrotow glowy, nudnosci itp.) nie poszedlem do lekarza. Glowa mnie wprawdzie bolala w miejscu uderzenia, a takze czasami w karku, ale uznalem, ze jest to normalne po uderzeniu glowa i szarpnieciu pasow.

Bol jednak nie przechodzil. Dlatego zrobilem sobie prywatnie przeswietlenie rtg glowy. Dostalem zdjecie i kartke z rozpoznaniem mniej wiecej takim: "brak zlaman kosci z widocznymi wgnieceniami".

Uspokoilo mnie to, bo po przeswietleniu bol przeszedl.

Kilka dni pozniej jednak rabalem drzewo na opal. Bylo twarde i zle sie rabalo i rozbolala mnie przy tym glowa. Od tego czasu boli mnie z przerwami praktycznie do dzisiaj.

Czy jest mozliwe, ze jednak mam krwiaka, czy jest to normalne i glowa ma prawo tak dlugo bolec po uderzeniu i tylko z tejk ?

A moze jest to spowodowane bolem oczu, gdyz mniej wiecej w tym samym czasie dostalem podraznienia spojowek, i bola (a wlasciwie kluja) mnie oczy?

Piotr K.

Re: ból głowy po urazie | Mosley Hicks, 21-01-2004, 13:07

Dzien przed wigilia (23 grudnia) mialem dachowanie. Uderzylem sie przy tym
w
glowe, konkretnie w bok glowy trochę powyzej ciemienia. Poniewaz czulem
sie
dobrze (tzn. brak zawrotow glowy, nudnosci itp.) nie poszedlem do lekarza. Glowa mnie wprawdzie bolala w miejscu uderzenia, a takze czasami w karku, ale uznalem, ze jest to normalne po uderzeniu glowa i szarpnieciu pasow.

Bol jednak nie przechodzil. Dlatego zrobilem sobie prywatnie
przeswietlenie
rtg glowy. Dostalem zdjecie i kartke z rozpoznaniem mniej wiecej takim: "brak zlaman kosci z widocznymi wgnieceniami".
ja zrobilbym RTG czesci szyjnej kregoslupa. Znajomy mial dachowanie po ktorym cos zlego zrobilo mu sie w kregoslupie ale dowiedzial sie o tym pol roku po fakcie. Zglos sie do ortopedy i to szybko.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania

Bóle kręgosłupa w pytaniach i odpowiedziach Bóle kręgosłupa w pytaniach i odpowiedziach

Asysty przy chorobach i urazach Asysty przy chorobach i urazach

Bóle kręgosłupa Bóle kręgosłupa

Naturalna terapia bólu kręgosłupa Naturalna terapia bólu kręgosłupa