Tagi

open kasztelowicz baba tetno anemia puls torun spoczynek jagaa serce

Fora dyskusyjne

zobacz Ciśnienie i puls (1)

zobacz Wysoki Puls (14)

zobacz serce i puls (13)

zobacz Zaburzenia rytmu serca (9)

zobacz ciśnienie (4)

zobacz Niskie ciśnienie rozkurczowe. Co mi może być? (6)

zobacz Problem z Tętnem. (2)

zobacz szybkie tętno (20)

zobacz Puls (1)

zobacz Zażywanie Neurotop retard 300mg a tętno (0)

zobacz Krew z nosa wynikiem wysokiego tętna? (3)

zobacz wysokie tętno- proszę o analizę testu wysiłkowego (0)

zobacz Aldosteron, Aktywnosc reninowa osocza. (0)

zobacz Niskie ciśnienie, wysoki puls. (1)

zobacz wysoki puls (0)

Puls serca

Baba Jagaa, 24-01-2004, 20:28

Witajcie, mam maly problemik, a niestety nigdzie w sieci nie znalazlam odpowiedzi. Chodzi mi otoz o norme pulsu serca. Ostatnio mierzylam dosc czesto cisnienie i za kazdym razem puls serca byl powyzej 100. Puls mierzony byl zawsze conajmniej po godzinnym relaksie (fotel, herbatka itp.) Niestety moj maz wymysla mi rozne choroby, kilka na dzien, i musze mu jakos kazda z nich wybijac z glowy :) Bardzo prosze o pomoc, moze ktos wie jaka powinna byc norma pulsu, okolo 60, 70 a moze wlasnie 100 ?

Pozdrawiam, Jagaa

Re: Puls serca | Piotr Kasztelowicz, 24-01-2004, 20:32

On Sat, 24 Jan 2004, Baba Jagaa wrote:

Bardzo prosze o pomoc, moze ktos wie jaka powinna byc norma pulsu, okolo 60, 70 a moze wlasnie 100 ?
hm - bardzo trudne pytanie - standardowo w spoczynku czestoskurcz zaczyna sie, gdy tetno przekracza 120/min, jednak w trakcie wysilku moze to byc wartosc prawidlowa. Trudno powiedziec - byc moze mozna stwierdzic u Ciebie sklonnosc do szybszego rytmu serca w spoczynku ale bez badania lekarskiego stawianie diagnoz tylko na tej podstawie jest ryzykowne. Zglos sie do lekarza bo mozliwe, ze faktczynie jakas przyczyna (np. anemia) tej sytuacji jest. Ostatnio zglosila sie do mnie kobieta lat 50 z objawami zmecznia, zniechecenia sugerujaca poczatki depresji (tak akurat na rozpoczecie leczenia lekami antydepresyjnymi) jednak po zrobieniu prostej morfologii krwi okazalo sie, ze jej hemoglobina ma ponizej 8 g/dl. Nie mowie, ze w Twoim przypadku musi byc tak samo ale byc moze warto pojsc z wizyta do lekarza aby problem wyjasnic

P.

Piotr Kasztelowicz *Sun Classic OpenBSD installation - to make an old computer young! We are open on Open(BSD)!-> renata.am.torun.pl* www.am.torun.pl/~pekasz

Re: Puls serca | Baba Jagaa, 24-01-2004, 20:41

Uzytkownik "Piotr Kasztelowicz" napisal w wiadomosci news:Pine.BSO.4.58.0401241828280.15571 [at] renata.am.torun.pl...

60,
hm - bardzo trudne pytanie - standardowo w spoczynku czestoskurcz zaczyna sie, gdy tetno przekracza 120/min, jednak w trakcie wysilku moze to byc wartosc prawidlowa. Trudno powiedziec - byc moze mozna stwierdzic u Ciebie sklonnosc do szybszego rytmu serca w spoczynku ale bez badania lekarskiego stawianie diagnoz tylko na tej podstawie jest ryzykowne. Zglos sie do lekarza bo mozliwe, ze faktczynie jakas przyczyna (np. anemia) tej sytuacji jest. Ostatnio zglosila sie do mnie kobieta lat 50 z objawami zmecznia, zniechecenia sugerujaca poczatki depresji (tak akurat na rozpoczecie leczenia lekami antydepresyjnymi) jednak po zrobieniu prostej morfologii krwi okazalo sie, ze jej hemoglobina ma ponizej 8 g/dl. Nie mowie, ze w Twoim przypadku musi byc tak samo ale byc moze warto pojsc z wizyta do lekarza aby problem wyjasnic

P.

Piotr Kasztelowicz *Sun Classic OpenBSD installation - to make an old computer young! We are open on Open(BSD)!-renata.am.torun.pl* www.am.torun.pl/~pekasz
Dziekuje bardzo za odpowiedz. Chcialabym sie jeszcze dopytac o szczegoly, bo niecale 3 miesiace temu urodzilam dziecko, mialam silna anemie, biore hemofer, nie wiem czy juz mi przeszlo, dopiero w poniedzialek ide na badanie krwi. Co oznacza hemoglobina ponizej 8 g/dl ?

Pozdrawiam, Jagaa

Re: Puls serca | Piotr Kasztelowicz, 24-01-2004, 20:44

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Chcialabym sie jeszcze dopytac o szczegoly, bo niecale 3 miesiace temu urodzilam dziecko, mialam silna anemie, biore hemofer, nie wiem czy juz mi przeszlo, dopiero w poniedzialek ide na badanie
podwyzszenie spoczynkoweg tetna jest jednym z czestych objawow anemii a czas pelnego wyrownania anemii moze byc dlugi. Innymi slowy byc moze to troche zbyt wysokie w spoczynku tetno jest objawem anemii a moze tez i objawem stresu, zmeczenia i niewyspania zwiazanego z urodzeniem dziecka, koniecznoscia czestego wstawania do niego i niewyspania

krwi. Co oznacza hemoglobina ponizej 8 g/dl ?
dosc duza niedokrwistosc

P.>

Piotr Kasztelowicz *Sun Classic OpenBSD installation - to make an old computer young! We are open on Open(BSD)!-> renata.am.torun.pl* www.am.torun.pl/~pekasz

Re: Puls serca | Mrowka, 25-01-2004, 02:27

Uzytkownik "Piotr Kasztelowicz" napisal w wiadomosci news:Pine.BSO.4.58.0401241842160.17413 [at] renata.am.torun.pl...

podwyzszenie spoczynkoweg tetna jest jednym z czestych objawow anemii a czas pelnego wyrownania anemii moze byc dlugi. Innymi slowy byc moze to troche zbyt wysokie w spoczynku tetno jest objawem anemii a moze tez i objawem stresu, zmeczenia i niewyspania zwiazanego z urodzeniem dziecka, koniecznoscia czestego wstawania do niego i niewyspania

A jaki moze byc powod niskiego tetna? Ja mam bardzo slabo wyczuwalne tetno,ale jak juz sie go wyczuje to rzadko mam powyzej 100. I co dziwne,mam anemie....

Magda

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Subkliniczne uszkodzenia narządowe w nadciśnieniu tętniczym Subkliniczne uszkodzenia narządowe w nadciśnieniu tętniczym

Biblia leczy. Choroby serca Biblia leczy. Choroby serca

Podstawy EKG u pacjenta ze stymulatorem serca Podstawy EKG u pacjenta ze stymulatorem serca

Stymulacja serca Stymulacja serca

Zdrowe serce.Jak zapobiegać chorobom serca i leczyć je za pomocą diety i suplementów. Zdrowe serce.Jak zapobiegać chorobom serca i leczyć je za pomocą diety i suplementów.