Tagi

tabletka pigulka czytac blad watpliwosc zapytac wizyta zarzywanie kasek opakowac

Fora dyskusyjne

torbiel jajnika (2)

Tabletki (3)

jak odstawić MICROGYNON (1)

Krwawienie przed przerwą (6)

jak często można nie robić przerwy w pigułkach (2)

pigułka 72h po a tabletki antykoncepcyjne (5)

pigułka antykoncepcyjna (4)

biore po raz pierwszy tabletki antykoncepcyjne (2)

TEST MCP (0)

antybiotyk a pigułka (1)

Stosowanie metod naturalnych przy pigułkach (5)

zapomniana pigułka (2)

tsh 0,53+ciąża (1)

YAZ tabletki antykoncepcyjne (2)

Branie tabletek (7)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » tabletki - co mam zrobić teraz ?

tabletki - co mam zrobić teraz ?

Kaska, 28-01-2004, 23:43

Witam

Mam problemik. Otoz po raz pierwszy zazywalam tabletki antykoncepcyjne - dokładniej - Microgynon 21. Lekarz przypisał mi od razu dwa opakowania i wytłumaczył jak je zarzywać. Ale teraz mam wątpliwosci - chyba niewystarczająco rozwiałam zwoje wątpliwości podczas wizyty - ale wtedy nie zastanawiałam się nad problemem. Otóż po zakończeniu przyjmowania pierwszego opakowania, trzeciego dnia dostałam miesiączki. I jakoś bez zastanowienia się zarzyłam pierwszą tabletke z drugoego opakowania. A teraz czytam i na kartce informacyjnej leku jest napisane, że drugie opakowanie powinno sie zacząć zarzywać 8-go dnia po zaprzestaniu zarzywania pierwszego opakowania - niezaleznie od tego, czy krwawienie ustąpiło, czy też nie. Co więc teraz powinnam zrobić ? Czy zaprzestać zarzywania tabletek i poczekać do jeszcze te 5 dni (do osmmego dnia od zakonczenia zarzywania I opakowania) mimo wziecia juz pierwszej tabletki dzisiaj - czyli w dniu rozpoczęcia krwawienia ? Czy skoro zarzyłam dzisiaj tabletkę z II opakowania kontynuować ich zarzywanie ?

Ja wiem, że najlepiej byłoby pójść do lekarza i zapytać, ale znowu musiałabym zapłacić za wizytę, a poza tym jesli mam kontynuować zarzywanie tabletek, powinnam przyjąć kolejną z samego rana !

Pomóżcie proszę - co mam robić ?

Dziękuję Kaśka

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: tabletki - co mam zrobić teraz ? | justy, 29-01-2004, 03:11

po zakończeniu przyjmowania pierwszego opakowania, trzeciego dnia dostałam miesiączki. I jakoś bez zastanowienia się zarzyłam pierwszą tabletke z
drugoego
opakowania. Co więc teraz powinnam zrobić ? Czy zaprzestać zarzywania tabletek i poczekać do jeszcze te 5 dni (do
osmmego
dnia od zakonczenia zarzywania I opakowania) mimo wziecia juz pierwszej tabletki dzisiaj - czyli w dniu rozpoczęcia krwawienia ? Czy skoro zarzyłam dzisiaj tabletkę z II opakowania kontynuować ich
zarzywanie ?

kontynuować zażywanie pigułek. zabezpieczenie jest. przerwa ma wynosić maksimum 7 dni- nie wolno jej wydłuzać (chyba, ze nie zależy ci na ochronie anty), lecz można ją skracać.

Re: tabletki - co mam zrobić teraz ? | pamana, 29-01-2004, 11:37

Mam problemik. Otoz po raz pierwszy zazywalam tabletki antykoncepcyjne - dokładniej - Microgynon 21. Lekarz przypisał mi od razu dwa opakowania i wytłumaczył
jak je
zarzywać.

nie wiem ile masz lata ale słownik orto. by sie przydał i trzeba czytac ulotki a nie bez zastanowienia zażywaz pigułki i oczywisce pyac lekarza a nie czekac na jego wyjasnienia ktorych ma juz po dziurki w nosie. p.>
Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: tabletki - co mam zrobić teraz ? | =sve@na=, 29-01-2004, 12:00

"pamana" skrev i meddelandet
nie wiem ile masz lata ale słownik orto. by sie przydał i trzeba czytac ulotki a nie bez zastanowienia zażywaz pigułki i oczywisce pyac lekarza a nie czekac na jego wyjasnienia ktorych ma juz po dziurki w nosie.
PMS?

A.

Re: tabletki - co mam zrobić teraz ? | pamana, 29-01-2004, 12:16

PMS?

odczep sie .i zajmi sie swoim duzym domkiem i dziecmi

Re: tabletki - co mam zrobić teraz ? | woo-cash, 29-01-2004, 13:48

Kaska był(a) tak miła/y i napisał(a) w wiadomości datowanej śro 28. stycznia 2004 23:43:

Czy skoro zarzyłam dzisiaj tabletkę z II opakowania kontynuować ich zarzywanie ?
Absolutnie kontynouwać. Pożreć to opakowanie do końca i potem już zgodnie z ulotką - 7 dni przerwy.

Nic złego się nie stało. Przerwa może być krótsza niż 7 dni, nie może być dłuższa.

Pozdrawiam, Woo.

= Łukasz Dąbrowski vel Woo-cash = "Prawda jest jak dupa. = = Każdy ma swoją." = www.woo.strefa.pl = (C) K. Daukszewicz

Re: tabletki - co mam zrobić teraz ? | woo-cash, 29-01-2004, 13:51

pamana był(a) tak miła/y i napisał(a) w wiadomości

nie wiem ile masz lata ale słownik orto.
Bardzo konstruktywna uwaga. ;-)

by sie przydał i trzeba czytac ulotki a nie bez zastanowienia zażywaz pigułki
No, ta już jest bardziej konstruktywna, ale skoro przepadło... :-)

i oczywisce pyac lekarza a nie czekac na jego wyjasnienia ktorych ma juz po dziurki w nosie.
No tak. Czasem jednak tak bywa, że człowiek nie wie o co zapytać, kiedy nie ma doświadczenia w jakiejś kwestii. Nie zawsze można wszystko przewidzieć, wszystkie potencjalne problemy i wątpliwości i z góry wiedzieć o co zapytać. A lekarz? No cóż, jeśli ma tych pytań "już po dziurki w nosie", to znaczy, że padają często, zatem może standardowo powinien udzielać takiej informacji? :-)

Pozdrawiam, Woo.

= Łukasz Dąbrowski vel Woo-cash = "Prawda jest jak dupa. = = Każdy ma swoją." = www.woo.strefa.pl = (C) K. Daukszewicz

Re: tabletki - co mam zrobić teraz ? | DRka, 29-01-2004, 16:20

nie wiem ile masz lata ale słownik orto. by sie przydał i trzeba czytac ulotki a nie bez zastanowienia zażywaz pigułki i oczywisce pyac lekarza a nie czekac na jego wyjasnienia ktorych ma juz po dziurki w nosie.
A Ty ? Równiez nie wiem kim jesteś i ile Ty masz lat, ale co to ma tu do rzeczy ? Mam wrażenie, że błąd ortograficzny nie jest jakimś wielkim przewinieniem. To tylko błąd, przeoczenie, ale nie powód do pisania takich odpowiedzi jak Twoja. Ale szczerze mówiąc, wolę czytać posty z błędami, niż takie jak Twój - bo te drugie nic nie wnoszą do tematu, a są jedynie przejawem jakiejś nieuzasadnionej złośliwości...? Ale jeśli aż tak bardzo Cię uraziłam tym błędem i masz przeze mnie gorszy dzień, to najmocniej przepraszam, a na następny raz życzę więcej wyrozumiałości i serdeczności do innych ludzi, bo wiesz... błąd to błąd, może się każdemu zdarzyć, a my przecież jesteśmy tylko ludźmi !

Pozdrawiam Kaśka

Re: tabletki - co mam zrobić teraz ? | DRka, 29-01-2004, 16:21

kontynuować zażywanie pigułek. zabezpieczenie jest. przerwa ma wynosić maksimum 7 dni- nie wolno jej wydłuzać (chyba, ze nie zależy ci na
ochronie
anty), lecz można ją skracać.
Dziekuję. To właśnie chciałam wiedzieć.

Pozdrawiam Kaśka

Re: tabletki - co mam zrobić teraz ? | DRka, 29-01-2004, 16:24

Bardzo konstruktywna uwaga. ;-)
Nie wiem na ile konstruktywna, przecież nic nie wnosi do tematu. A błąd... coż, przecież każdemu zdarzyć się może.

No tak. Czasem jednak tak bywa, że człowiek nie wie o co zapytać, kiedy
nie
ma doświadczenia w jakiejś kwestii. Nie zawsze można wszystko przewidzieć, wszystkie potencjalne problemy i wątpliwości i z góry wiedzieć o co zapytać.
Tak, zgadzam się, dlatego właśnie nie zapytałam o swój problem podczas wizyty u lekarza i dlatego właśnie zadałam pytanie tutaj. I bardzo dziękuję za odpowiedź, szczególnie za kolejnego posta ;-).

Pozdrawiam Kaska

Re: tabletki - co mam zrobi? teraz ? | POKREC, 01-02-2004, 17:58

Kaska wrote:

[ciach]

Wywal to swinstwo do zsypu i ,,zarzyj'' porcje z dziel zebranych W. Taszyckiego i S. Jodlowskiego. Wyraznie te pigulki nie poprawiaja zdolnosci intelektualnych. ;-))) Ale o wywaleniu tego swinstwa do zsypu mowie powaznie. Zdrowie jest wazniejsze, niz ,,bezstresowa'' przyjemnosc paru skurczow miesni w okolicach pachwiny. Pzdr, POKREC.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowie na własne życzenie 2. Oświecenie Zdrowie na własne życzenie 2. Oświecenie

Medycyna w pigułce Medycyna w pigułce

Medycyna naturalna w pigułce Medycyna naturalna w pigułce

Przewodnik antybiotykoterapii 2011 Przewodnik antybiotykoterapii 2011

Objawy chorobowe A-Z. poradnik rodzinny Objawy chorobowe A-Z. poradnik rodzinny