Powiązane leki
(opisy)

Hemocal

Hemcort - HC (Hydrocortisoni acetas, Zinci sulfas)

Avenoc (maść)

Posterisan (Escherichia coli)

HemoClin

FitoroiD

Sapoven AT (Aesculus hippocastanum, Benzocainum, Troxerutinum)

Paeonia complexe Nr 104

Injectio Adrenalini WZF 0,1% (Epinephrinum)

Woda utleniona (Hydrogenii peroxidum)

Tagi

rozszerzac akcja swiad kolor odbyt biegunka strup hemoroidy skora tworzyc

Fora dyskusyjne

Hemoroidy? (10)

Swędzenie w okolicach odbytu (7)

Owsiki, Grzybica czy hemoroidy? Czy ktoś mi pomoże? (4)

hemoroidy? (5)

krew w kale, świąd odbytu (6)

uczucie świądu w okolicy odbytu (1)

krwawienie z odbytu (5)

Hemoroidy? Guzek? (1)

Swędzenie odbytu (3)

dziwny guzek na odbycie przy zatwardzeniu (5)

Oddawanie kału z krwią (5)

Bolesny bol odbytu (2)

babel w okolicach odbytu (2)

Problem z odbytem (1)

krew w stolcu (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » swiad odbytu - pomocy

swiad odbytu - pomocy

Ewa, 04-02-2004, 20:29

Witam!

dzis juz nie wytrzymalam i postanowilam sie Was zapytac, moze ktos mi pomoze, albo moze ktos mial cos podobnego. Strrrrrrrasznie dokucza mi swiad odbytu, mam rowniez wrazenie ze skora tam gdzies pekla i nie moze sie zagoic. Piecze i swedzi, a sami wiecie, ze zachowanie spokoju w takiej sytuacji (praca!) i mowienie o tym nie nalezy do rzeczy latwych. W nocy tez nie ustaje :( Najgorsze, ze od kilku dni mam czuje/wydaje mi sie, ze ta akcja sie rozszerza w kierunku pochwy. Problem trwa kilka dobrych lat. raz lepiej (wiosna, lato) raz gorzej. Kiedys lekarz poz zalecil mi Rectosol - pomoglo na chwile. Gastrolog kilka lat pozniej stwierdzil, ze hemoroidow tam raczej nie ma, chyba ze we wczesnym stadium. Badania ginek. mam w normie. Robaczkow nie widac, wiec raczej je wykluczam, choc kiedys je profilaktycznie, gdyby jakies przypadkiem gdzies sie znalazly, wytrulam. Aha, no i "wylot" nie wyglada jak "sloneczko" (chyba za bardzo obrazowo sie wyrazilam ;-), a ma takie male "kuleczki" w miejscu wychodzenia "promyczkow". Nie wiem czy mozemy tu mowic o hemoroidach. Wydaje mi sie, ze niezlym pomyslem byloby isc do lekarza, ale jakiego??? Choc z drugiej strony to wszystko mnie krepuje i boje sie ze kolejny lekarz powie, ze nic mi nie jest... Co ja mam z tym okropienstwem zrobic?! :(

Zdezorientowana i z lekka rozpaczona, Ewa

Re: swiad odbytu - pomocy | margo, 04-02-2004, 22:02

Najgorsze, ze od kilku dni mam czuje/wydaje mi sie, ze ta akcja sie rozszerza w kierunku pochwy. Problem trwa kilka dobrych lat. raz lepiej (wiosna, lato) raz gorzej.
Co rozumiesz przez to że "akcja" się rozszerza ... ???

Aha, no i "wylot" nie wyglada jak "sloneczko" (chyba za bardzo obrazowo
sie
wyrazilam ;-), a ma takie male "kuleczki" w miejscu wychodzenia "promyczkow".
Jakiej wielkości, konsystencji są te kuleczki ???

Jak wygląda stolec, wielkość, kolor itd, podbarwienia krwią ??? Czy wypróżnianie jest bolesne ?? Jaki kolor mają zmiany u ujścia odbytu, czy są suche, czy mokre, czy tworzą się strupy ???

Czy masz jakieś znane schorzenia gastryczne, czy są biegunki, wzdęcia itp ??? Czy miałaś kiedyś drożdżycę pochwy ? Na jaki stopień zaliczona cytologia ? ;-)

Pozdrówka Marcin

Re: swiad odbytu - pomocy | Ewa, 04-02-2004, 22:51

Użytkownik "margo" napisał w wiadomości news:bvrfdd$2s9$1 [at] news.onet.pl...
Co rozumiesz przez to że "akcja" się rozszerza ... ???
To znaczy ze swedzi mnie na coraz wiekszym obszarze.

Jakiej wielkości, konsystencji są te kuleczki ???
ok. 0,5 cm srednicy, miekkie (galaretowate?)

Jak wygląda stolec, wielkość, kolor itd, podbarwienia krwią ???
luzny jasnobrazowy, biegunki od czasu do czasu, krwi nie stwierdzilam

Czy wypróżnianie jest bolesne ??
na szczescie nie

Jaki kolor mają zmiany u ujścia odbytu, czy są suche, czy mokre, czy
tworzą
się strupy ???
suche, nie tworza sie strupy, co najwyzej wyglada to jak peknieta lub otarta skora (chyba bardziej sa to urazy mechaniczne), krew czasem prz zetknieciu z bielizna kolor skory chyba normalny (bez np. bialych plam)
Czy masz jakieś znane schorzenia gastryczne, czy są biegunki, wzdęcia itp
niestety tak, czeste problemy z zoladkiem (niestrawnosci, zgaga, wzdecia, ale wrzodow brak), prawdopodobnie co z watroba (nie przebadana), dawniej zaparcia, no i ... moja mama ma cos w rodzaju hemoroidow jelitowych (prosze popraw mnie, jesli cos zle pisze), cos, co predysponuje ja do renty i ma zwiazek z jelitami.

Czy miałaś kiedyś drożdżycę pochwy ?
ok. 4 lata temu wykryta (IIst chyba) wyleczona.
Na jaki stopień zaliczona cytologia ? ;-)
nnno...pani doktor mi wpisala ze "status normalis" - bez szczegolow.

Dziekuje za szybka reakcje :)

Ewa

Re: swiad odbytu - pomocy | margo, 04-02-2004, 23:43

Jak się tego nie zobaczy to ciężko coś powiedzieć ... koncepcji może być wiele. Na hemeroidy to raczej nie wygląda. To może być jakaś infekcja bakteryjna albo grzybicza. Zrób badanie posiewowe / zeskrobinowe z tego miejsca pod kątem bakterii i grzybów, od razu z wrażliwością na leki . Co do pozostałych objawów to może(ale nie koniecznie) wskazywać w kierunku grzybów szczepu candida. Co do lekarza, zmiany skórne to raczej dermatolog-wenerolog.

Marcin

Użytkownik "Ewa" napisał w wiadomości news:bvrib9$2uin$1 [at] omega.artcom.pl...
Użytkownik "margo" napisał w wiadomości news:bvrfdd$2s9$1 [at] news.onet.pl...

To znaczy ze swedzi mnie na coraz wiekszym obszarze.

obrazowo
ok. 0,5 cm srednicy, miekkie (galaretowate?)

luzny jasnobrazowy, biegunki od czasu do czasu, krwi nie stwierdzilam

na szczescie nie

tworzą

suche, nie tworza sie strupy, co najwyzej wyglada to jak peknieta lub
otarta
skora (chyba bardziej sa to urazy mechaniczne), krew czasem prz zetknieciu
z
bielizna kolor skory chyba normalny (bez np. bialych plam)
itp
niestety tak, czeste problemy z zoladkiem (niestrawnosci, zgaga, wzdecia, ale wrzodow brak), prawdopodobnie co z watroba (nie przebadana), dawniej zaparcia, no i ... moja mama ma cos w rodzaju hemoroidow jelitowych (prosze popraw mnie,
jesli
cos zle pisze), cos, co predysponuje ja do renty i ma zwiazek z jelitami.

ok. 4 lata temu wykryta (IIst chyba) wyleczona.

nnno...pani doktor mi wpisala ze "status normalis" - bez szczegolow.

Dziekuje za szybka reakcje :)

Ewa

Re: swiad odbytu - pomocy | margo, 04-02-2004, 23:51

Jutro jeszcze popytam kolegów ... na co to może wyglądać ... napisz do mnie na priva Twój adres e-mail to jak coś wymyślimy to odpowiem.

Marcin

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Hemoroidy Hemoroidy

Choroby odbytu, odbytnicy i jelita grubego Choroby odbytu, odbytnicy i jelita grubego

Biegunki i zaparcia Biegunki i zaparcia

Zespół jelita drażliwego Zespół jelita drażliwego

Serce i układ krążenia Serce i układ krążenia