Powiązane leki
(opisy)

Euphorbium compositum SN (krople)

Nasivin (Oxymetazolini hydrochloridum)

Cinnabaris Dagomed 3 stany zapalne zatok, katar

Physiomer Nasal

Quixx nasal

Coldrex Maxgrip (Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum, Acidum ascorbicum)

Xylogel (Xylometazolini hydrochloridum)

Oxalin (Oxymetazolini hydrochloridum)

Fitonasal

Grip Stop

Tagi

ucho zatykac zatoka glowa katar zatkac uczuc czuc anka oxalin

Fora dyskusyjne

zobacz Zatkane uszy , nie mogę wytrzymać. (3)

zobacz Katar zatyka mi uszy (1)

zobacz Przeziebienie i problem z uchem (1)

zobacz pykanie w uszach i ścisk w głowie (0)

zobacz Wiecznie zatkana jedna dziurka w nosie. (4)

zobacz zatkane ucho (1)

zobacz uczucie zatkanego ucha lewego (0)

zobacz Zatykanie uszu (1)

zobacz zatkany nos (2)

zobacz Zatkany nos...dziwna sprawa. (6)

zobacz Nieustanne problemy ze zdrowiem (0)

zobacz wiecznie zielony katar (1)

zobacz Uczucie zatkanego ucha (1)

zobacz Dicortineff do nosa a sulfarinol (2)

zobacz Zatkane uszy, ciśnienie w uszach (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » dziwne uczucie

dziwne uczucie

Anka Łazowska, 05-02-2004, 18:35

W poniedzialek sie podziebilam - nic powaznego, katar, kaszel, bol glowy. Dzisiaj juz czuje sie calkiem niezle. Martwi mnie tylko jedna rzecz. Mianowicie mam dziwne uczucie, zwiazane prawdopodobnie z katarem - zatkane uszy. Tzn. to jest takie dziwne wrazenie jak po locie samolotem albo zatkaniu uszu po kapieli. Co to moze byc? Martwic sie i panikowac czy poczekc jeszcze? Na katar stosuje Oxalin.

Pozdrowienia, Anka

Re: dziwne uczucie | g ka, 05-02-2004, 21:39

Zatkalo sie ujscie gardlowe trabki sluchowej bo sluzowka spuchla.

Nic nie rob. Samo przejdzie. Chyba ze sie dolacza bol uszu - wtedy do laryngologa. pozdr gka "Anka Łazowska" wrote in message news:bvtnqo$gnd$1 [at] news.onet.pl...
W poniedzialek sie podziebilam - nic powaznego, katar, kaszel, bol glowy. Dzisiaj juz czuje sie calkiem niezle. Martwi mnie tylko jedna rzecz. Mianowicie mam dziwne uczucie, zwiazane prawdopodobnie z katarem - zatkane uszy. Tzn. to jest takie dziwne wrazenie jak po locie samolotem albo zatkaniu uszu po kapieli. Co to moze byc? Martwic sie i panikowac czy poczekc jeszcze? Na katar stosuje Oxalin.

Pozdrowienia, Anka

Re: dziwne uczucie | Hektor, 05-02-2004, 22:19

Tez to mam. wrr nic milego ;(

Re: dziwne uczucie | justy, 06-02-2004, 00:14

Mianowicie mam dziwne uczucie, zwiazane prawdopodobnie z katarem - zatkane uszy. Tzn. to jest takie dziwne wrazenie jak po locie samolotem albo zatkaniu uszu po kapieli. Na katar stosuje Oxalin.
jeśli bardzo ci to przeszkadza, to odstaw oxalin i zastosuj disophrol (tbl; niektóre osoby mogą się czuc po nim senne)- lepiej sobie radzi z tego typu dolegliwościami, a kropli do nosa i tak nie należy dlugo stosować

Re: dziwne uczucie | Anka Łazowska, 06-02-2004, 00:58

Użytkownik "justy" napisał w wiadomości news:bvuc0k$ph9$2 [at] news.onet.pl...
zatkane
jeśli bardzo ci to przeszkadza, to odstaw oxalin i zastosuj disophrol
(tbl;
niektóre osoby mogą się czuc po nim senne)- lepiej sobie radzi z tego typu dolegliwościami, a kropli do nosa i tak nie należy dlugo stosować
Dzieki, faktycznie troche mi to przeszkadza, tym bardziej, ze pierwszy raz tak sie czuje. Kropli na razie nie naduzywalam, ale faktycnie chyba sie przerzuce.

Anka

Re: dziwne uczucie | Trapez, 06-02-2004, 12:40

Użytkownik "Anka Łazowska" napisał w wiadomości

Mianowicie mam dziwne uczucie, zwiazane prawdopodobnie z katarem - zatkane uszy. Tzn. to jest takie dziwne wrazenie jak po locie samolotem albo zatkaniu uszu po kapieli. Co to moze byc? Martwic sie i panikowac czy poczekc jeszcze? Na katar stosuje Oxalin.

To proste. Kanały w głowie są ze sobą połączone, więc przy katarze, zwłaszcza gdy mocno wydmuchujesz nos, zatykając na przemian dziórki część śluzu ze strony zatykanej przedostaje się do zatok i w inne miejsca. Spróbuj wydmuchiwać nos obiema dziórkami na raz, tak jak to organizm robi naturalnie podczas kichania. A o oczyszczaniu zatok i wolnych przestrzeni w głowie już odpowiadałem w temacie "Zatoki- jak rozwiazac problem ??".

Pozdrawiam Trapez www.trapezonet.republika.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć? Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć?

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie

Badania czynnościowe układu oddechowego Badania czynnościowe układu oddechowego

Katar sienny Katar sienny

Co radzi lekarz. Najczęstsze problemy zdrowotne Co radzi lekarz. Najczęstsze problemy zdrowotne