Powiązane leki
(opisy)

Pramolan (Opipramoli dihydrochloridum)

Elenium (Chlordiazepoxidum)

Lexotan (Bromazepamum)

Dobroson (Zopiclonum)

Lorafen (Lorazepamum)

Neurol (Alprazolamum)

Neurol SR (Alprazolamum)

Somnol (Zopiclonum)

Zomiren SR (Alprazolamum)

Zopitin (Zopiclonum)

Tagi

przeciwlekowy pramolanu ulotka bezpieczny drewniany uspokajac interakcja mlotek pramolan poprawic

Fora dyskusyjne

zobacz antydepresanty i antykoncepcja hormonalna (11)

zobacz pramolan (5)

zobacz Meridia - interakcje (1)

zobacz Czy medycyna niekonwencjonalna jest legalna ? (14)

zobacz hydroxyzinum i aerius (1)

zobacz interakcje miedzy lekami (14)

zobacz skutki uboczne leku singulair 10 (1)

zobacz wzdęcie bekanie odbijanie (3)

zobacz plastry evra (4)

zobacz Przerwa siedmiodniowa (6)

zobacz macmiror w ciązy (1)

zobacz tabletki antykoncepcyjne ovranette (4)

zobacz Plastry antykoncepcyjne (1)

zobacz odchody poporodowe (1)

zobacz Wzięłam pigułkę, ale... (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » interakcje? Pramolan

interakcje? Pramolan

, 09-02-2004, 16:50

To pytanie jest do lekarzy lub farmaceutów, przepraszam całą resztę ludzi dobrej woli :)

Czy Pramolan mozna zażywać doraźnie? Mam zapisany przez lekarkę, lecz nie dopytałam się o to - w związku ze stresową sytuacją mam problemy ze spaniem i to na to. Nie mam ochoty na stałe używanie tego chyba silnego (wynika z ulotki) leku. Zażywam orgametril 2x1 dziennie - nie koliduje? Na ile dni przez zabiegiem operacyjnym, w całkowitej narkozie mam nie brać już Pramolanu? były w ulotce ostrzeżenia, a operacja nieunikniona.
pzdrw, BM.

Re: interakcje? Pramolan | Marek Bieniek, 09-02-2004, 17:13

On Mon, 09 Feb 2004 14:50:35 +0100, user [at] domain.invalid wrote:

Czy Pramolan mozna zażywać doraźnie?
Można. Zasadniczo można. Pytanie, czy nie lepiej użyć leku uspokajającego / przeciwlękowego. Pramolan to słaby lek przeciwdepresujny, o 'dodatkowym' działaniu uspokajającym i przeciwlękowym, może również ułatwiać zasypianie, ale jego właściwe działanie pojawia się mniej więcej po 2 tygodniach systematycznego przyjmowania.

To trochę tak, jakby gwoździe wbijać drewnianym młotkiem. Da się, może to być to całkiem skuteczne, a nawet w miarę bezpieczne, ale drewniane młotki nie są stworzone do wbijania gwoździ.

IMHO oczywiście.

Mam zapisany przez lekarkę, lecz nie dopytałam się o to - w związku ze stresową sytuacją mam problemy ze spaniem i to na to. Nie mam ochoty na stałe używanie tego chyba silnego (wynika z ulotki) leku.
Pramolan to IMHO najsłabszy z dostępnych na rynku preparatów z tej grupy.

Zażywam orgametril 2x1 dziennie - nie koliduje?
Orgametril jako syntetyczny gestagen powinien IIRC wchodzić w pewne, słabe interakcje z pramolanem (powinien przedłużać jego czas półtrwania w organizmie).

Na ile dni przez zabiegiem operacyjnym, w całkowitej narkozie mam nie brać już Pramolanu?
Ponieważ czas półtrwania opipramolu to do ok. 9 godzin (przy jednoczesnym przyjmowaniu gestagenu może być dłuższy) myślę, że 48 godzin to bezpieczny odstęp. Poprawcie mnie jeśli się mylę:) (Zastanawiam się co też jest napisane w ulotce pramolanu - chodzi o interakcje z sympatykomimetykami?...)

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na onet pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

Re: interakcje? Pramolan | , 09-02-2004, 18:30

Użytkownik Marek Bieniek napisał:

Można. Zasadniczo można. Pytanie, czy nie lepiej użyć leku uspokajającego / przeciwlękowego.
Tak, ale mam zapisany ten i nie bardzo chce mi się gonic po kolejną receptę. To może po prostu sobie łyknąć jakies tabletki ziołowe?

Pramolan to słaby lek przeciwdepresujny, o 'dodatkowym' działaniu uspokajającym i przeciwlękowym, może również ułatwiać zasypianie, ale jego właściwe działanie pojawia się mniej więcej po 2 tygodniach systematycznego przyjmowania.
To faktycznie troszkę kula w płot... Myslałam, że to jest dobre na moment, gdy zamiast spania się przewracam z boku na bok, doraźnie.

Pramolan to IMHO najsłabszy z dostępnych na rynku preparatów z tej grupy.
:)

Ponieważ czas półtrwania opipramolu to do ok. 9 godzin (przy jednoczesnym przyjmowaniu gestagenu może być dłuższy) myślę, że 48 godzin to bezpieczny odstęp.
Dzięki :)

Poprawcie mnie jeśli się mylę:)
(Zastanawiam się co też jest napisane w ulotce pramolanu - chodzi o interakcje z sympatykomimetykami?...)
Nie wiem, co to są, te sympatyko... Nie wolno stosować razem z inhibitorami MAO, wg ulotki grozi to fatalnymi skutkami, z mozliwością zejścia włącznie. Nasila działanie leków stosowanych w chorobie Parkinsona i antyhistaminowych, barbiturany zmniejszaja jego skuteczność. W ogóle - zastrzeżeń mnóstwo.

Serdecznie dziękuję za solidne wyjasnienie :)
BM

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak uniknąć interakcji pomiędzy lekami a żywnością? Jak uniknąć interakcji pomiędzy lekami a żywnością?

Farmakologia w zarysie Farmakologia w zarysie

Przewodnik antybiotykoterapii 2011 Przewodnik antybiotykoterapii 2011

Charakter człowieka i jego wpływ na zdrowie Charakter człowieka i jego wpływ na zdrowie

Dieta na pamięć i koncentrację Dieta na pamięć i koncentrację