Tagi

kontrast oczyszczac zalamac jelito kolonoskopia zabieg trapez osolic woda organizm

Fora dyskusyjne

krew w kupce, lamblioza (2)

Lewatywa (2)

nieprawidłowe wydalanie (10)

Oczyszczenie organizmu. (2)

POLIP JELITA GRUBEGO, KOLONOSKOPIA (0)

czy robić kolonoskopię? (2)

wynik kolonoskopii (1)

Uszkodzona śluzówka jelita grubego (7)

Przewlekła szczelina i zaparcia (13)

Rozchwiana tarczyca? (1)

lojotokowe zapalenie skory (4)

ciąża a basen (1)

dziwny zapach w nosie (1)

Alergia, nie alergia? (1)

Nalot na języku (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » kolonoskopia i kontrast zalamany

kolonoskopia i kontrast zalamany

vl, 10-02-2004, 00:16

lekarz stwierdzil ze mam do wyboru kolonoskopie albo kontrast odbyt. walcze ze soba by isc i zalatwic ta sprawe przyznam boje sie moze lepiej isc na kontrast tylko czy on jest w miare wystarczajacy? pewnie jak cos bedzie nie tak to wysla na kolonoskopie i bede musial 2razy isc a kolonoskopia bardziej nieprzyjemna z tego co slyszalem czy mozna i co mozna wykryc za pomoca kontrastu czy pozniej mozna sie leczyc bez inwazyjnie problem swoj juz opisywalem jak ktos cos moze doradzic to jest on taki

"witam was wystepuje nastepujacy problem ale zaczne od poczatku ponad 9mies temu nastapilo codzienne oddawanie stolca (normalnego), wczesniej co pare dni po 3 miesiacach zaczela wystepowac duza ilosc gazow, az do bulu brzucha doprowadzajace po nastepnych 3 miesiacach doszlo rozwolnienie ktore trwa do dzis wizyty w toalecie srednio 2 razy dziennie czesto prawie sama woda, czasami "papka", dodatkowo pozostaly gazy. brzucha nie mozna sciaskac bo zaczyna bolec i zmusza do toalety spadek masy ciala. jak to powstrzymac, jak temu zaradzic lekarz stwierdzil ze nalezy zrobic kontrast ale odbytniczo co odpada sama mysl o czyms w ...., lewatywie, pobycie w szpitalu pare dni zalamuje czy isnieje jakis inny sposob badan bez inwazyjny? prosze o rade i pomoc z gory bardzo dziekuje

a moze mam zespol jelita drazliwego tylko czy przy nim biegunka wystepuje 365dni w roku czy co jaki czas i jak zmniejszyc ta biegunke a i ostatnie powiedziano mi ze musze lezec w szpitalu majac kolonoskopie lub kontrast ja slyszalem ze nie musze. mozna to jakos im wypersfadowac?

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | Trapez, 10-02-2004, 10:55

Użytkownik "vl" napisał w wiadomości

lekarz stwierdzil ze mam do wyboru kolonoskopie albo kontrast odbyt. [ciach] czy isnieje jakis inny sposob badan bez inwazyjny?
Spospób bezinwazyjny to głodówka na sucho, podczas której wiotczeją ścianki jelita, a potem zjedzenie czegoś co "zeskrobie" złogi z jelita, np. kapusta czy coś włóknistego. Zwierzeta mięsożerne jedzą czasem trawę, np. koty i to właśnie w takim celu. Jednak co do inwazyjnych metod polegających na płukaniu jelita nie masz czego się obawiać. O ile zabieg może być nie tyle nieprzyjemny co lekko upokarzający :), to profity jakie uzyskuje się poprzez mechaniczne oczyszczenie jelita grubego są nieporównywalne. Wiele razy stosowałem lewatywy, najpierw z wody, a potem z uryny i ze względu na to, że wiele razy w ciągu roku startuję w zawodach kolarskich mam dobre rozeznanie jak to wpływa na organizm. Z tego co odczułem, to poza poprawą samopoczucia, przede wszystkim skok formy jest znaczący. Jest to spowodowane zapewne tym, że oczyszczone jelita lepiej pracują i składniki pokarmowe są skuteczniej trawione i wchłaniane. Biorąc pod uwagę dolegliwości jakie odczuwasz, to Twoje jelita są pewnie mocno zanieczyszczone i usuwanie mechaniczne w postaci hydrokolonoskopii czy zwykłej lewatywy może spowodować odrywanie mocniej przytwierdzonych złogów, co może się wiazać z lekkim ubytkiem krwi. Nie należy tym się jednak martwić, bo rany szybko się zabliźnią. Jeśli masz jeszcze obiekcje natury naukowej czy jest to wskazane, to proponuję książkę, którą wiele razy tu już proponowałem, czyli G.P.Małachow "Oczyszczanie organizmu i prawidłowe odżywianie". Jeśli jednak mocno boisz się metod od tyłu, to polecam zabieg szankh prakszalana, tzw. gest muszli, który polega na przepłukaniu układu pokarmowego osolona wodą i wykonywaniu przy tym odpowiednich ćwiczeń. Ma to tą wyższość nad lewatywą, że skutecznie oczyszcza kosmyki jelitowe dzięki zjawisku osmozy, któe powoduje podejście większej ilości krwi do ścianek jelita i odwrócenie przepływu w kosmykach, co je oczyszcza. Jedynie na końcu trzeba zwymiotować z żołądka resztki osolonej wody i to może być bardziej nieprzyjemny moment zabiegu. Ten sposób tez jest opisany w książce. Niestety nic się samo nie zrobi i musisz pomóc swojemu organizmowi. Życzę powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam Trapez www.trapezonet.republika.pl

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | K, 10-02-2004, 12:07

Użytkownik "Trapez" napisał w wiadomości news:c0a2rf$lai$1 [at] news.telbank.pl...
prakszalana, tzw. gest muszli, który polega na przepłukaniu układu pokarmowego osolona wodą i wykonywaniu przy tym odpowiednich ćwiczeń. Ma
to
tą wyższość nad lewatywą, że skutecznie oczyszcza kosmyki jelitowe dzięki zjawisku osmozy, któe powoduje podejście większej ilości krwi do ścianek jelita i odwrócenie przepływu w kosmykach, co je oczyszcza. Jedynie na
końcu
trzeba zwymiotować z żołądka resztki osolonej wody i to może być bardziej nieprzyjemny moment zabiegu. Ten sposób tez jest opisany w książce.

.... i przy okazji mozna sie zatruc sola...

K.

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | Trapez, 10-02-2004, 13:03

Użytkownik "K" napisał w wiadomości

... i przy okazji mozna sie zatruc sola...

Jasne, przecież to straszna trucizna :) Gdy się przesadzi z solą, to organizm sam zareaguje poprzez odruch wymiotny. Z moich prób z tym zabiegiem, to najlepsze rezultaty są wtedy gdy woda jest osolona tak, że prawie powoduje powoduje wymioty. Zbyt mało soli spowoduje, że tylko oddamy dużo moczu z powodu wchłonięcia wody. A żeby się nie obciążać organizmu zbyt dużą ilością soli, na końcu nalezy właśnie wypić pewną ilość wody nieosolonej i zwymiotować. U mnie najlepiej wychodzi to gdy wypijam 3 kubki i po każdym puszczam pawia wsadzając palce w gardło. Ostatnio za pierwszym razem wyszło dużo soli, potem wyraźnie czułem smak krwi i woda była lekko czerwonawa, a po 3 kubku woda była czysta.

Należy pamiętać, że poza oczyszczaniem organizmu za pomocą przemywania jelit, dobrym sposobem są codzienne ćwiczenia na mięśnie brzucha i skręty tułowia. Są to tzw. Asany i wiele ćwiczeń z jakimi spotykamy się w podstawówce na lekcji WF, jest właśnie zapożyczonych z Asan.

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | Mosley Hicks, 10-02-2004, 14:52

ponad 9mies temu nastapilo codzienne oddawanie stolca (normalnego),
[ciach]
po nastepnych 3 miesiacach doszlo rozwolnienie ktore trwa do dzis wizyty w toalecie srednio 2 razy dziennie
co w tym dziwnego ? 2 stolce dziennie to normalka. Nienormalne moze to rozwolnienie ale to kwestia diety i ewentualnej regulacji. Ja oddaje tyle razy ile jem. Mniej wiecej to jest okolo 4 stolcow dziennie twardych i normalnych. Nienormalny bylby stolec co godzine albo jeszcze czestszy.

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | Marek Bieniek, 10-02-2004, 16:08

On Tue, 10 Feb 2004 08:55:06 +0100, Trapez wrote:

Jeśli masz jeszcze obiekcje natury naukowej czy jest to wskazane, to proponuję książkę, którą wiele razy tu już proponowałem, czyli G.P.Małachow "Oczyszczanie organizmu i prawidłowe odżywianie".
Dla porządku: raczej paranaukowej. Ta książka (z tego co Trapez tu pisuje) niewiele ma wspólnego ze współczesną nauką, a zwłaszcza medycyną.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na onet pl) Zadziwiające jest, że mało dokształcający sie lekarz może praktykować medycynę, nie dziwi jednak, że robi to źle /Sir William Osler/

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | Marek Bieniek, 10-02-2004, 16:40

On Tue, 10 Feb 2004 15:29:19 +0100, Trapez wrote:

Ciekawe czy w ogóle miałeś ją w rękach?
Nie, i dlatego piszę, że "z tego co pisuje Trapez".

Jesli tak, to napisz proszę co jest tam takiego, odbiegającego od współczesnej nauki?
Jeśli Twoje posty są inspirowane właśnie tą książką, to niemal wszystko.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na onet pl) Umieranie człowieka jest większym problemem dla osób pozostających przy życiu, niż dla niego samego. /Tomasz Mann/

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | C.Jola, 10-02-2004, 17:12

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości news:1x2nr7x3jc9of$.dlg [at] always.coca.cola...
pisuje) niewiele ma wspólnego ze współczesną nauką, a zwłaszcza medycyną.
Hmmmm... z klawiatury mi to wyjąłeś.......... ;)) -- Jola Nakarm głodne dziecko www.pajacyk.pl

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | Trapez, 10-02-2004, 17:29

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości

Dla porządku: raczej paranaukowej. Ta książka (z tego co Trapez tu pisuje) niewiele ma wspólnego ze współczesną nauką, a zwłaszcza medycyną.

Ciekawe czy w ogóle miałeś ją w rękach? Jesli tak, to napisz proszę co jest tam takiego, odbiegającego od współczesnej nauki?

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | Trapez, 10-02-2004, 17:50

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości

Nie, i dlatego piszę, że "z tego co pisuje Trapez".

To co opisuję to przede wszystkim własne doświadczenie, które nabyłem kierując się głównie wiedzą zawartą w książkach tego autora.

Jeśli Twoje posty są inspirowane właśnie tą książką, to niemal wszystko.

Tylko, że współczesna nauka, a raczej to co sądzisz, że nią jest jakoś nie radzi sobie ze zwykłymi dolegliwościami takimi jak np. cukrzyca czy katar sienny. Stosując się do zaleceń Małachowa jakoś pozbyłem się wielu nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Oczywiście nie wszystko jest dobre dla każdego trzeba zdobyć trochę wiedzy i na jej podstawie nauczyć się obserwować własny organizm. Ale jeśli chodzi o czystośc jelita to nie wmówisz mi, że jest to jakaś podejrzana wiedza. Informacje o wpływie stanu jelita na zdrowie są w wielu źródłach, a lewatywy i różne sposoby oczyszczania są stosowane od tysiącleci.

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | K, 11-02-2004, 01:11

Użytkownik "Trapez" napisał w wiadomości news:c0aabl$9lk$1 [at] news.telbank.pl...
Użytkownik "K" napisał w wiadomości

Jasne, przecież to straszna trucizna :) Gdy się przesadzi z solą, to organizm sam zareaguje poprzez odruch
wymiotny.

O to chodzi ze nie zawsze.

Twierdzisz ze sol nie jest trujaca? Odsylam do archiwum. Jakis czas temu pisala tu dziewczyna ktora dla zartu zjadla 3 lyżki soli kuchennej, po czym dostala masywnych obrzeków. nie wiem jak ta historia sie skonczyla ale wiem ze zjedzenie okolo 6 duzych lyzek soli moze juz spowodowac smierc. Dla ciekawosci dodam, ze jest to stara metoda ukrytego usmiercania niemowlat - poprzez dodawanie duzych ilosci soli do mleka...

Z moich prób z tym zabiegiem, to najlepsze rezultaty są wtedy gdy woda
jest
osolona tak, że prawie powoduje powoduje wymioty. Zbyt mało soli
spowoduje,
że tylko oddamy dużo moczu z powodu wchłonięcia wody. A żeby się nie obciążać organizmu zbyt dużą ilością soli, na końcu nalezy właśnie wypić pewną ilość wody nieosolonej i zwymiotować. U mnie najlepiej wychodzi to
gdy
wypijam 3 kubki i po każdym puszczam pawia wsadzając palce w gardło. Ostatnio za pierwszym razem wyszło dużo soli, potem wyraźnie czułem smak krwi i woda była lekko czerwonawa, a po 3 kubku woda była czysta.
wow. toz to super terapia. najpierw wymioty, jeszcze z krwia. czyste zdrowie......

K.

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | Trapez, 11-02-2004, 10:27

Użytkownik "K" napisał w wiadomości news:40295711 [at] news.home.net.pl...
Użytkownik "Trapez" napisał w wiadomości news:c0aabl$9lk$1 [at] news.telbank.pl... wymiotny.

O to chodzi ze nie zawsze.

Twierdzisz ze sol nie jest trujaca? Odsylam do archiwum. Jakis czas temu pisala tu dziewczyna ktora dla zartu zjadla 3 lyżki soli kuchennej, po
czym
dostala masywnych obrzeków. nie wiem jak ta historia sie skonczyla ale
wiem
ze zjedzenie okolo 6 duzych lyzek soli moze juz spowodowac smierc. Dla ciekawosci dodam, ze jest to stara metoda ukrytego usmiercania niemowlat - poprzez dodawanie duzych ilosci soli do mleka...

No tak. Nie wiedząc o co chodzi w tym zabiegu od razu stwierdzasz, że może być trujący, Nie będę go tutaj całego opisywał, bo jak ktoś będzie ciekaw to zapozna się dokładnie z literaturą, a zabieg jest dosyć skomplikowany. Chodzi przede wszystkim o to, że podczas szankh prakszalany sól nie jest wchłaniana przez układ trawienny, tylko przemywa go, na końcu wydostając się falami poprzez odbyt, można by powiedzieć "z siłą wodospadu" :) Jesli by ktoś wypił tyle osolonej wody i po prostu sobie usiadł, to może by mu mogło zaszkodzić, ale tutaj właśnie chodzi o wykonywanie specjalnych ćwiczeń ułatwiających przepływ osolonej wody przez układ.

wow. toz to super terapia. najpierw wymioty, jeszcze z krwia. czyste zdrowie......

Krew bierze się właśnie dzięki odwróceniu kierunku przepływu powstałego na skutek osmozy, co odtyka na zasadzie odwróconego syfonu kanały (min. kosmyki jelitowe w dalszej części układu) którymi pobierane są substancje odżywcze. Dzięki temu np. niestrawione resztki, które gdzieś się zatkały, zostają wyciągnięte i zmyte.

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | Marek Bieniek, 11-02-2004, 16:12

On Wed, 11 Feb 2004 14:24:38 +0100, Kusunto wrote:

Skad masz te teorie??? Odsylam do podrecznikow histologii i fizjologii...
Przecież pisał skąd. Ma taką książkę:)

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na onet pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | K, 11-02-2004, 16:24

Użytkownik "Trapez" napisał w wiadomości news:c0clje$nsl$1 [at] news.telbank.pl...
No tak. Nie wiedząc o co chodzi w tym zabiegu od razu stwierdzasz, że może być trujący, Nie będę go tutaj całego opisywał, bo jak ktoś będzie ciekaw
to
zapozna się dokładnie z literaturą, a zabieg jest dosyć skomplikowany. Chodzi przede wszystkim o to, że podczas szankh prakszalany sól nie jest wchłaniana przez układ trawienny, tylko przemywa go, na końcu wydostając
się
falami poprzez odbyt, można by powiedzieć "z siłą wodospadu" :) Jesli by ktoś wypił tyle osolonej wody i po prostu sobie usiadł, to może by mu
mogło
zaszkodzić, ale tutaj właśnie chodzi o wykonywanie specjalnych ćwiczeń ułatwiających przepływ osolonej wody przez układ.

twierdzisz ze 3 szklankami wody z sola "przemyjesz" kilkaset m2 powierzchni jelit bez wchloniecia zawartej w wodzie soli?

Krew bierze się właśnie dzięki odwróceniu kierunku przepływu powstałego na skutek osmozy, co odtyka na zasadzie odwróconego syfonu kanały (min.
kosmyki
jelitowe w dalszej części układu) którymi pobierane są substancje
odżywcze.
Dzięki temu np. niestrawione resztki, które gdzieś się zatkały, zostają wyciągnięte i zmyte.
ROTFL

K.

Re: kolonoskopia i kontrast zalamany | Trapez, 11-02-2004, 18:38

Użytkownik "K" napisał w wiadomości news:402a2cfe [at] news.home.net.pl...

twierdzisz ze 3 szklankami wody z sola "przemyjesz" kilkaset m2
powierzchni
jelit bez wchloniecia zawartej w wodzie soli?

Czytaj uważnie proszę. 3 szklanki wody na końcu są nieosolone i służą do zwymiotowania większości soli pozostałej w żołądku.

Zajrzałem na jakąś stronę lekarską i tam było napisane, że jelito grube służy do formowania kału. ROTFL :)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

101 metod oczyszczania organizmu 101 metod oczyszczania organizmu

Oczyszczanie organizmu (okładka zielona) Oczyszczanie organizmu (okładka zielona)

Książka Kucharska. Plan wypłukiwania tłuszczu Książka Kucharska. Plan wypłukiwania tłuszczu

Wodne oczyszczanie organizmu Wodne oczyszczanie organizmu

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody