Powiązane leki
(opisy)

Olbas Oil

Movmax (Meloxicamum)

R-11

Leflunomide Medac (Leflunomidum)

Xefo (Lornoxicamum)

Borowina lecznicza

Ibuprofen AFL (Ibuprofenum)

Coxtral (Nimesulidum)

Feldene (Piroxicamum)

Naklofen (iniekcje) (Diclofenacum)

Tagi

letni stwierdzic staw bola kolano reumatyczny dziewczynka corka ortopeda bolec

Fora dyskusyjne

zobacz Niewyjaśniony ból kolana (4)

zobacz Ortopeda (64)

zobacz krwotoki z nosa a bóle stawów (5)

zobacz ból kolan-wszystkie wyniki (35)

zobacz Nie steroidowe leki na stawy (28)

zobacz bóle stawów (84)

zobacz Ból lewego kolana (0)

zobacz bóle stawów (3)

zobacz Upławy u 8-letniej dziewczynki (2)

zobacz Upławy u 8-letniej dziewczynki (1)

zobacz Ból w lewym kolanie (4)

zobacz Reumatyczne mlodziencze zapalenie stawow (1)

zobacz KOLANA (29)

zobacz USG kolana (4)

zobacz USG kolana (0)

rennin chocolate

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » ??? bolące kolana u 10 letniej dziewczynki !!! ???

??? bolące kolana u 10 letniej dziewczynki !!! ???

Urko, 16-02-2004, 20:47

od ok 1,5 roku córkę bolą kolana po przeciązeniach, tańczyła - przestała tańczyć, jeżdziął na nartach już nei jeździ itd ww czynności wykonywała typowo amatorsko, aktualnie ma 10,5 roku i problem wcale nie znika mimo bardzo ostrożnego obchodzenia się z kolanami, basen ma raz w tygodniu. Lekarz mówi że to wynik fazy wzrostu.

Poradzcie w którym kierunku się tym zająć! Może inni jakoś sobie z tym poradzili.

Urko GG 1521634

Re: ??? bolące kolana u 10 letniej dziewczynki !!! ??? | BarBarella, 16-02-2004, 20:51

Sprawdź, czy to nie gorączka reumatyczna (jest jakieś proste badanie krwii na to) ASO. pozdrawiam barbarella

Re: ??? bolące kolana u 10 letniej dziewczynki !!! ??? | Tomasz M., 16-02-2004, 20:57

Wazne jest czy bola stawy kolanowe czy kosci. Wazny jest tez rodzaj bolu. U jakiego lekarza corka byla?

Pozdrawiam.

Tomasz M. GG: 921910 multiserwis.gdansk.webpark.pl/

Re: ??? bolące kolana u 10 letniej dziewczynki !!! ??? | Urko, 16-02-2004, 21:08

Użytkownik "Tomasz M." napisał w wiadomości news:c0r097$kck$1 [at] kastor.ds.pg.gda.pl...
Wazne jest czy bola stawy kolanowe czy kosci. Wazny jest tez rodzaj bolu.
U
jakiego lekarza corka byla?
ortopeda i prowadzący ją od 7 lat

Urko GG 1521634

Re: ??? bolące kolana u 10 letniej dziewczynki !!! ??? | Tomasz M., 16-02-2004, 22:23

Jesli corka badana byla przez specjaliste i to w dodatku dobrze ja znajacego, to chyba nie trzeba sie tym przejmowac. Zawsze mozna przejsc sie do innego ortopedy i porownac diagnozy. Niestety nadal nie znam charakteru bolu i jego dokladnego umiejscowienia. Bole wzrostowe konczyc z reguly sa bolami czesto mylonymi z reumatyzmem i z reguly obejmuja kosci, a nie stawy. Moze warto sprobowac 6 tygodniowej kuracji lekiem o nazwie Arthryl lub Artresan.

Pozdrawiam.

Tomasz M. GG: 921910 multiserwis.gdansk.webpark.pl/

Re: ??? bolące kolana u 10 letniej dz | bella, 17-02-2004, 17:49

Dnia 2004-02-16 18:47, Użytkownik Urko napisał:
od ok 1,5 roku córkę bolą kolana po przeciązeniach, tańczyła - przestała tańczyć, jeżdziął na nartach już nei jeździ itd ww czynności wykonywała typowo amatorsko, aktualnie ma 10,5 roku i problem wcale nie znika mimo bardzo ostrożnego obchodzenia się z kolanami, basen ma raz w tygodniu. Lekarz mówi że to wynik fazy wzrostu.

Poradzcie w którym kierunku się tym zająć! Może inni jakoś sobie z tym poradzili.
Witaj!

Nie pomoge ci, ale mam ten sam problem. Pytalam kilka razy na grupie ale bez odzewu :( Moja corka trenowala koszykowke. Po powrocie z obozu powiedziala, ze bola ja kolana. ortopeda kazal zrobic mnostwo bandan - wykluczyl reumatyczne sprawy a na podstawie zdjecia rtg i usg, ktore sam zrobil stwierdzil chorobe osgod-schattlera (nie wiem czy dobrze napisalam) i na 5 lat zakaz jakichkolwiek sportow, skakania itd.. Co 2 tygodnie chodzilismy prywatnie do kontroli. Pewnego razu postanowilam "sprawdzic" u innego ortopedy (panstwowo). Na podstawie tego samego zdjecia stwierdzil, ze absolutnie choroby tej nie widzi i ze pewno to przejsciowe bole. Zezwolil na basen i jazde konna. Ucieszylismy sie, ze to jednak nie ta "straszna" choroba Kiedy po 2 miesiacach nasilily sie bole znow poszlam do niego i znow powiedzil, zeby sie nei przejmowac, ewentualnie smarowac mascmi. Moja corka ma 12 lat - bole zaczely sie tak jak u twojej w wieku 10 lat i nie przechodza :(

Chetnie wyslucham opini innych.

Wiem, ze nasuwa sie: "idz do trzeciego ortopedy" tylko jak stwierdzic ktory z tych trzech ma racje? Nawet jesli dwoch powie to samo? Przeciez zdjecie jest jedno - kazdy go ogladal i kazdy stwerdzil co innego :( Ja tego nie rozumiem :(

pozdrawiam b. p.s. Jeśli chcesz napisać do mnie usuń [usunxxx] z mojego adresu

Re: ??? bolące kolana u 10 letniej dziewczynki !!! ??? | Urko, 17-02-2004, 18:46

Użytkownik "Tomasz M." napisał w wiadomości news:c0r5b4$1nt$1 [at] kastor.ds.pg.gda.pl...
Jesli corka badana byla przez specjaliste i to w dodatku dobrze ja znajacego, to chyba nie trzeba sie tym przejmowac. Zawsze mozna przejsc
sie
do innego ortopedy i porownac diagnozy. Niestety nadal nie znam charakteru bolu i jego dokladnego umiejscowienia. Bole wzrostowe konczyc z reguly sa bolami czesto mylonymi z reumatyzmem i z reguly obejmuja kosci, a nie
stawy.
Moze warto sprobowac 6 tygodniowej kuracji lekiem o nazwie Arthryl lub Artresan.
a jak ja / ona mamy odróżnic ból reumatyczny od bólu stawów? ostatnio była na obozie i sporo spacerowali po tygodniu takich spacerów kolana cały czas bolały, po drugim tygodniu totalnego oszczędziania kolan czyli zero spacerów zero wchodzenia po schodach i bolą mniej.

Urko GG 1521634

Re: ??? bolące kolana u 10 letniej dziewczynki !!! ??? | Urko, 17-02-2004, 18:59

Użytkownik "bella" napisał w wiadomości news:c0t95a$e7t$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Dnia 2004-02-16 18:47, Użytkownik Urko napisał:

Witaj!

Nie pomoge ci, ale mam ten sam problem. Pytalam kilka razy na grupie ale bez odzewu :( Moja corka trenowala koszykowke. Po powrocie z obozu powiedziala, ze bola ja kolana. ortopeda kazal zrobic mnostwo bandan - wykluczyl reumatyczne sprawy a na podstawie zdjecia rtg i usg, ktore sam zrobil stwierdzil chorobe osgod-schattlera (nie wiem czy dobrze napisalam) i na 5 lat zakaz jakichkolwiek sportow, skakania itd.. Co 2 tygodnie chodzilismy prywatnie do kontroli. Pewnego razu postanowilam "sprawdzic" u innego ortopedy (panstwowo). Na podstawie tego samego zdjecia stwierdzil, ze absolutnie choroby tej nie widzi i ze pewno to przejsciowe bole. Zezwolil na basen i jazde konna. Ucieszylismy sie, ze to jednak nie ta "straszna" choroba Kiedy po 2 miesiacach nasilily sie bole znow poszlam do niego i znow powiedzil, zeby sie nei przejmowac, ewentualnie smarowac mascmi. Moja corka ma 12 lat - bole zaczely sie tak jak u twojej w wieku 10 lat i nie przechodza :(

Chetnie wyslucham opini innych.

Wiem, ze nasuwa sie: "idz do trzeciego ortopedy" tylko jak stwierdzic ktory z tych trzech ma racje? Nawet jesli dwoch powie to samo? Przeciez zdjecie jest jedno - kazdy go ogladal i kazdy stwerdzil co innego :( Ja tego nie rozumiem :(
To dość proste: kwalifikacje ! mialem osotatnio nuemal dokąłdnie to samo: mała miałą .... no wlasnie nawet nei wiadomo co miała w każdym razie mocno uderzyła łokciem, pogotowie - rtg - i ok 40 min zastanawiania sie wsadzac czy nie wsadzać w gips. Po tygodniu kolejny rtg i oba zdjecia zobaczyło 3 ortopedów każdy mówił co innego, przy czym jeden chciał dziecku wkręcać jakieś szpile w łokieć, pozostali dwaj co prawda nei byli zgodni ze sobą w 100% ale absolutnie nie wskazywali konieczności szpil.

Urko GG 1521634

Re: ??? bolące kolana u 10 letniej dz | bella, 18-02-2004, 11:17

Dnia 2004-02-17 16:46, Użytkownik Urko napisał:

Użytkownik "Tomasz M." napisał w wiadomości news:c0r5b4$1nt$1 [at] kastor.ds.pg.gda.pl...

sie

stawy.

a jak ja / ona mamy odróżnic ból reumatyczny od bólu stawów?
Wiesz co? Nie bardzo pamietam co to bylo ale na pewno bylo jakies badanie krwi, ktore u mojej corki wykluczylo "reumatycznosc":)

ostatnio była na obozie i sporo spacerowali po tygodniu takich spacerów kolana cały czas bolały, po drugim tygodniu totalnego oszczędziania kolan czyli zero spacerów zero wchodzenia po schodach i bolą mniej.
mam dokladnie to samo z moja.. bywa ze z bolu placze w nocy.. Jest to o tyle neipokojace, ze jest bardzo wytrzymala na bol, dlatego moge sobie tylko wyobrazic jaki to jest bol.. ja jestem bezradna

pozdrawiam b. p.s. Jeśli chcesz napisać do mnie usuń [usunxxx] z mojego adresu

Re: ??? bolące kolana u 10 letniej | Robert Pyzel, 18-02-2004, 12:16

W news:c0v6k3$b4k$1 [at] atlantis.news.tpi.pl tako rzecze bella

Wiesz co? Nie bardzo pamietam co to bylo ale na pewno bylo jakies badanie krwi, ktore u mojej corki wykluczylo "reumatycznosc":)

To może być zwykłe OB, czasem można też CRP.

"Ćwiczenie Tai Chi jest doskonałym treningiem szybkości. Mający 90 lat mistrzowie Tai Chi, poruszają się równie szybko jak młodzi początkujący. Robert Pyzel r p y z e l [at] g a z e t a . p l (usuń BEZSPAMU z adresu)

Re: ??? bolące kolana u 10 letniej dziewczynki !!! ??? | Urko, 19-02-2004, 21:31

Użytkownik "bella" napisał w wiadomości news:c0v6k3$b4k$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Dnia 2004-02-17 16:46, Użytkownik Urko napisał:

charakteru
sa
ASO, reumatycznosc juz jest wykluczona

kolan
mam dokladnie to samo z moja.. bywa ze z bolu placze w nocy.. Jest to o tyle neipokojace, ze jest bardzo wytrzymala na bol, dlatego moge sobie tylko wyobrazic jaki to jest bol.. ja jestem bezradna
ponoć jest jakiś "wirus" ortopedzi mówią że bardzo dużo dzieci ostatnio skarży się na stawy kolanowe

Urko GG 1521634

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Choroby reumatyczne Choroby reumatyczne

Zapalne choroby reumatyczne w wieku rozwojowym Zapalne choroby reumatyczne w wieku rozwojowym

Jak radzić sobie z chorobami stawów Jak radzić sobie z chorobami stawów

Polski jogin. Recepta na długowieczność 90-letniego mistrza jogi Polski jogin. Recepta na długowieczność 90-letniego mistrza jogi

Choroby zapalne stawów Choroby zapalne stawów