Powiązane leki
(opisy)

Mefacit (Acidum mefenamicum)

Amotaks Dis (Amoxicillinum)

Amotaks (Amoxicillinum)

Dexapolcort N (Dexamethasonum, Neomycini sulfas)

Oxycort A (Hydrocortisoni acetas, Oxytetracyclini hydrochloridum)

Apap (tabletki) (Paracetamolum)

Apap C Plus (Paracetamolum, Acidum ascorbicum)

Apap (zawiesina i krople) (Paracetamolum)

Apap Extra (Paracetamolum, Coffeinum)

Apap Noc (Paracetamolum, Diphenhydramini hydrochloridum)

Tagi

zapalny przejsc mefacit napisac bialy przepisac wyrwac antybiotyk apap dentysta

Fora dyskusyjne

zobacz Apap (15)

zobacz Stan zapalny (2)

zobacz do lekarza ginekologa-dentysty (5)

zobacz Usuwanie zeba a stan zapalny (12)

zobacz co to jest zmiana okolowierzcholkowa? (6)

zobacz Ból po wyrwaniu ósemki (5)

zobacz Aparat na zęby czy wyrwać ? co mam zrobić? (1)

zobacz Skuteczność antybiotyków na torbiel (1)

zobacz Popsute korzenie- grożne? (2)

zobacz Ropa (21)

zobacz Gojenie dziąsła (14)

zobacz wyrwany zab trzonowy (2)

zobacz Kilka leków przeciwbólowych naraz (8)

zobacz Stan zapalny, sama korona zeba (2)

zobacz Ból, spuchnięty policzek, obrzęk ? (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Wyrwanie zęba ..... Stan zapalny, coś białego ?

Wyrwanie zęba ..... Stan zapalny, coś białego ?

Coby Dick, 20-02-2004, 02:13

Ostatnio zabolał mnie leczony rok wcześniej ząb, sparaliżowało mi pół twarzy, migrena... nie mogłem się uczyć itd.... spałem cały dzień zażywając paracetamol (apap) w maksymalnych dawkach..

Byłem u dentysty okazało się, że to jest "ciężki stan zapalny" ząb był tylko zaplombowany i nie wyleczony. cały zniszcony od środka. - no cuż Doktor polecił mi usunięcie go (moja biedna szóstka ....) sparaliżowany bólem poddałem się zabiegowi ...a to był 1 usuwany ząb - (mam nadzieję że nigdy więcej nie będe musiał).

Mam pytania ... 1) Czy takiego zęba dało by się wyleczyć ? (wiadomo zależy od przypadku. A ten był poważny.)

Po wyrwaniu lało się strasznie dużo ropy (samo wyrwanie bolało - naprawdę - choć nie przyznałem się do tego- dentyscie), Tak jakby mi wyrywał zdrowego zęba.

2) Teraz patrze w lustro i miejsce wyrwania pokrywa się białą warstwą. Czy to normalne. ?

3) Byłem dziś u dentysty do kontroli a ten powiedział że wszystko w porządku - to dlaczego mnie nadal boli dziąsło w miejscu w którym był ząb ?

4) Zażywam leki przeciwbóloe dla reumatyków (przepisał mi je dentysta), są bardzo mocne- czy są one niezdrowe dla pracy serca. ? (Bez nich bym oszalał z bólu)

5) Jak długo trwa tki ból pourazowy (tzn po wyrwaniu biedaka) ??

pzdr cobydick

Re: Wyrwanie zęba ..... Stan zapalny, coś białego ? | , 20-02-2004, 11:34

jeżeli miałeś stan zapalny i z tego co piszesz nadal go masz, ponieważ dziąsło pokryte jest nadal ropą to dentysta powinien przede wszyskim przepisać ci antybiotyk (mój mąż właśnie to przeszedł niedawno, stąd wiem ) Jeśli chodzi o ból to przeszło mu właśnie dopiero kiedy zaczął przyjmować antybiotyk

Re: Wyrwanie zęba ..... Stan zapalny, coś białego ? | Coby Dick, 20-02-2004, 17:25

jeżeli miałeś stan zapalny i z tego co piszesz nadal go masz, ponieważ dziąsło pokryte jest nadal ropą to dentysta powinien przede wszyskim przepisać ci antybiotyk (mój mąż właśnie to przeszedł niedawno, stąd
wiem )
Jeśli chodzi o ból to przeszło mu właśnie dopiero kiedy zaczął przyjmować antybiotyk
Tak przepisał mi antybiotyk : Doxycyclinum oraz lek przeciwbólowy Ketanal (ketoprofen) ale to nieprzestało boleć. Juz mija 3 dzien.

pzdr

Re: Wyrwanie zęba ..... Stan zapalny, coś białego ? | woo-cash, 20-02-2004, 20:26

Coby Dick był(a) tak miła/y i napisał(a) w wiadomości datowanej pią 20. lutego 2004 00:13:

1) Czy takiego zęba dało by się wyleczyć ? (wiadomo zależy od przypadku. A ten był poważny.)
Zależy od przypadku, jak sam napisałeś. Kiedyś miałem podobny - ze zgorzelą w środku. Ząb został wynerwiony, leczony około 2 miesięcy (zakładane sączki). Ostatecznie został uratowany na kilka lat. Niestety - sam się wykruszył po kawałku z biegiem czasu.

(samo wyrwanie bolało - naprawdę
Nieładnie. Oszczędzają już nawet na znieczuleniu? ;-)

3) Byłem dziś u dentysty do kontroli a ten powiedział że wszystko w porządku - to dlaczego mnie nadal boli dziąsło w miejscu w którym był ząb ?
Zapewne antybiotyk, który bierzesz, jeszcze nie przyniósł oczekiwanych efektów. Pilnuj tego, bo faktycznie takie stany zapelne mogą być groźne!

4) Zażywam leki przeciwbóloe dla reumatyków (przepisał mi je dentysta), są bardzo mocne- czy są one niezdrowe dla pracy serca. ? (Bez nich bym oszalał z bólu)
Czy próbowałeś się upomnieć o Mefacit (chyba tak się to nazywa)? Dość skuteczne, choć wątroba tego nie lubi. ;-) W skrajnych przypadkach Tramal.

5) Jak długo trwa tki ból pourazowy (tzn po wyrwaniu biedaka) ??
Mnie przeszło po kilku dniach, ale u mnie nie było aż tak źle - nie miałem stanu zapalnego, obeszło się bez antybiotykoterapii...

Pozdrawiam, Woo.

= Łukasz Dąbrowski vel Woo-cash = "Prawda jest jak dupa. = = Każdy ma swoją." = www.woo.strefa.pl = (C) K. Daukszewicz

Re: Wyrwanie zeba ..... Stan zapalny, coś bia3ego | Kaja, 20-02-2004, 21:01

Fri, 20 Feb 2004 15:25:39 +0100, na pl.sci.medycyna, *Coby Dick* napisał(a):

Tak przepisał mi antybiotyk : Doxycyclinum oraz lek przeciwbólowy Ketanal (ketoprofen) ale to nieprzestało boleć. Juz mija 3 dzien.
Pewnie nie całego korzenia Ci wyrwał i chociaż o tym doskonale wie - zapisał Ci antybiotyk, bo nie chce się w tym grzebać. Już to kiedyś przechodziłam.

Pozdrawiam, Kaja

Re: Wyrwanie zęba ..... S tan zapalny, coś białego ? | Dr Tus, 21-02-2004, 00:24

Ewa napisał(a):

Ból po wyrwaniu ropnego zęba może trwać dłużej niż normalnie ( ok. 2-3 dni). Antybiotyk nie jest lekiem przeciw bólowym tylkopomaga zlikwidować stan zapalny. Mefacid jest lekiem bardzo toksycznym i nie warto przez zęba niszczyć sobie wątroby. Myślę, że pomoże Ci Apap 3 x dziennie tabletka, Antybiotyk wg. przepisu, zimne okłady z Altacetu zewnętrznie oraz płukanie (delikatne !) mieszanką Rumianek+ Szałwia. Na pewno po paru dniach zapomnisz o wyrwaniu zęba i pozostanie tylko.......przerwa i żal!!!!! Pozdrawiam

A ja dodam jeszcze 1- zdjęcie zęmba 2- zamiast apapu może Ibuprom

Cholera kto przepisał ketonal lub Mefacit ketonal -świństwo ,niszczy jelita Mefacit - przeciez to na nic nie pomaga tylko niszczy wantrobe

weż któeyś z takich leków homeopatycznych BELADONNA APIS MELLFICA PYROGENIUM

pozdrawiam

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Wyrwanie zęba ..... Stan zapalny, coś białego ? | Ewa, 21-02-2004, 00:47

Ból po wyrwaniu ropnego zęba może trwać dłużej niż normalnie ( ok. 2-3 dni). Antybiotyk nie jest lekiem przeciw bólowym tylkopomaga zlikwidować stan zapalny. Mefacid jest lekiem bardzo toksycznym i nie warto przez zęba niszczyć sobie wątroby. Myślę, że pomoże Ci Apap 3 x dziennie tabletka, Antybiotyk wg. przepisu, zimne okłady z Altacetu zewnętrznie oraz płukanie (delikatne !) mieszanką Rumianek+ Szałwia. Na pewno po paru dniach zapomnisz o wyrwaniu zęba i pozostanie tylko.......przerwa i żal!!!!! Pozdrawiam

Re: Wyrwanie zęba ..... Stan zapalny, coś białego ? | Coby Dick, 21-02-2004, 03:26

Mefacid jest lekiem bardzo toksycznym i nie warto przez zęba niszczyć sobie wątroby. Myślę, że pomoże Ci Apap 3 x dziennie tabletka,
ketonal -świństwo ,niszczy jelita Mefacit - przeciez to na nic nie pomaga tylko niszczy wantrobe
Dziękuje za wszelki rady. Zwłaszacza jeżeli chodzi o to świństwo przeciwbólowe, już je wyrzucam przez okno i biegne do sklepu (nocnego) po APAP.

Pozdrawiam cobydick

Re: Wyrwanie zęba ..... Stan zapalny, coś białego ? | Adam, 21-02-2004, 22:39

W wiadomości: c15g49$agv$2 [at] nemesis.news.tpi.pl , której nadawcą było woo-cash zostało napisane:

Zależy od przypadku, jak sam napisałeś. Kiedyś miałem podobny - ze zgorzelą w środku. Ząb został wynerwiony, leczony około 2 miesięcy (zakładane sączki). Ostatecznie został uratowany na kilka lat. Niestety - sam się wykruszył po kawałku z biegiem czasu.
bo nie zostal wzmocniony koroną. zęby po leczeniu kanałowym statystycznie częściej ulegają złamaniom niż zęby żywe. o wiele częściej.

milego dnia adam, gg# 402495

Re: Wyrwanie zęba ..... Stan zapalny, coś białego ? | Adam, 21-02-2004, 22:43

W wiadomości: c161eo$2nl$1 [at] inews.gazeta.pl , której nadawcą było Dr Tus zostało napisane:

A ja dodam jeszcze 1- zdjęcie zęmba 2- zamiast apapu może Ibuprom
3. słownik ort.

Cholera kto przepisał ketonal lub Mefacit ketonal -świństwo ,niszczy jelita Mefacit - przeciez to na nic nie pomaga tylko niszczy wantrobe
a Ibuprofen i paracetamol to niby samo zdrowie? wez przestań... wszystko zalezy od dawki...

weż któeyś z takich leków homeopatycznych BELADONNA APIS MELLFICA PYROGENIUM
tak, oczywiscie. i jeszcze trzy oddechy nietoperza. ehhh...

milego dnia adam, gg# 402495

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Asysty przy chorobach i urazach Asysty przy chorobach i urazach

Pokochaj wegetarianizm Pokochaj wegetarianizm

Przekroczyć zwrotnik raka, opowieści osób które przeszły choroba nowotworową Przekroczyć zwrotnik raka, opowieści osób które przeszły choroba nowotworową

Wróćmy do ziół leczniczych Wróćmy do ziół leczniczych

Choroby zapalne stawów Choroby zapalne stawów