Powiązane leki
(opisy)

Disophrol Retard (Dexbrompheniramini maleas, Pseudoephedrini sulfas)

Kato Nasal Spray (Pyrlamini maleas, Phenylephrini hydrochloridum)

MaxFlu (Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Acidum ascorbicum)

NeoAfrin (Dexbrompheniramini maleas, Pseudoephedrini sulfas)

Oxalin (Oxymetazolini hydrochloridum)

Resoxym (Oxymetazolini hydrochloridum)

Grip Stop

Mistabron (Mesnum)

Tetrisal E

Gripex Noc (Dextromethorphani hydrobromidum, Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Pheniramini maleas)

Tagi

open nosowy tomografia laryngologiczny ciekawy wykazac kasztelowicz zatoka laryngolog torun

Fora dyskusyjne

zobacz łzawienie jednego oka (0)

zobacz tomografia zatok (1)

zobacz ZAPACH SPALENIZNY (0)

zobacz Pytanie do wszyskich po zabiegu prostowania przegrody nosowe (0)

zobacz Prośba o rzut okiem na RTG zatok (11)

zobacz rtg zatok (0)

zobacz Prośba o interpretacje badania tomografii komputerowej. (2)

zobacz Laryngolog TORUŃ (0)

zobacz Wydzielina w gardle-alergia?laryngolog nie pomógł (1)

zobacz TRUDNOSC Z ODDYCHANIEM PRZEZ NOS PO UDERZENIU (3)

zobacz Zatoki nosowe u dziecka (0)

zobacz Częste zapalenie gardła, katar całoroczny, krwawienie z nosa (0)

zobacz Czy to jest skrzywiona przegroda nosowa? (18)

zobacz dziwny problem (15)

zobacz zatoki co robic (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Ciekawy przypadek?

Ciekawy przypadek?

, 21-02-2004, 17:17

Witam.

Kochani. Jestescie moja ostatnia nadzieja. Od dwoch lat cierpie na lekkie bole nasady nosa, niekiedy promieniujace do potylicy, stan podgoraczkowy, oblozony jezyk, katar gesty zielony (czasami) z malymi kawalkami krwi splywajacy do gardla, wiecznie powiekszone migdalki, zaburzenia percepsji otoczenia. Mam 22 lata. Krew w normie. Rezonans magnetyczny glowy nic nie wykazal. Tomografia komputerowa zatok wykazala wygiecie przegrody nosowej z wytworzeniem mostu kostnego do malzowiny nosowej dolnej, concha bullosa obustronnie co zweza swiatlo lejkow sitowych, pogrubiala sluzowka malzowin nosowych siegajaca do poziomu nozdrzy tylnich, przerost 3 migdalka, w zachylku zebodlowym zatoki szczekowej niewielkie zgrubienia czesci miekkich. USG jamy brzusznej - w porzadku. Prześwietlenie kręgosłupa szyjnego nic nie wykaazło. Nie jestem narkomanem, palilem 2 lata, pilem sporadycznie. Ostatnio (od miesiaca) cierpie na ciezka depresje, lęki ktora prawdopodobnie wywolal moj stan zdrowia. Niedawno lekarz dermatolog stwierdzil, ze moj stan wywoluje "dermatopatia" (czy cos takiego) i przepisal mi leki antyhistaminowe, mimo ze nigdy nie bylem na nic uczulony. Boje sie, ze to powazna choroba (vide nowotwor, AIDS) zrobić? Do jakiego specjalisty sie udac? Co to moze byc? Proszę pomozcie. Chciałbym tak jak kilka lat temu uprawiać sport, uczyc sie, zyc jak normalny czlowiek.

Pozdrawiam Michal X

Re: Ciekawy przypadek? | news.tpi.pl, 21-02-2004, 19:49

Wez skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu i moze spróbuj wybrac sie
na
konsultacje do poradni laryngologicznej w Poznaniu, Warszawie lub Katowicach - takiej przy ichnich AM. Moze masz szanse np. na zabieg FESS (functional endoscopic sinus surgery) i pare innych laryngologicznych sztuczek, których nie robi sie w innych osrodkach. Pamietaj wziac wynik tomografii zatok i np. posiewu z gardla i nosa (o ile robiles).
A moze to kandydoza?

MichalX

Re: Ciekawy przypadek? | Olga, 21-02-2004, 19:51

Uzytkownik "Michal" napisal w wiadomosci news:c17sq7$rc4$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Witam.

Kochani. Jestescie moja ostatnia nadzieja. Od dwoch lat cierpie na lekkie bole nasady nosa, niekiedy promieniujace do potylicy, stan podgoraczkowy, oblozony jezyk, katar gesty zielony (czasami) z malymi kawalkami krwi splywajacy do gardla, wiecznie powiekszone migdalki, zaburzenia percepsji otoczenia. Mam 22 lata. Krew w normie. Rezonans magnetyczny glowy nic nie wykazal. Tomografia komputerowa zatok wykazala wygiecie przegrody nosowej z wytworzeniem mostu kostnego do malzowiny nosowej dolnej, concha bullosa obustronnie co zweza swiatlo lejkow sitowych, pogrubiala sluzowka malzowin nosowych siegajaca do poziomu nozdrzy tylnich, przerost 3 migdalka, w zachylku zebodlowym zatoki szczekowej niewielkie zgrubienia czesci miekkich.
Wez skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu i moze spróbuj wybrac sie na konsultacje do poradni laryngologicznej w Poznaniu, Warszawie lub Katowicach - takiej przy ichnich AM. Moze masz szanse np. na zabieg FESS (functional endoscopic sinus surgery) i pare innych laryngologicznych sztuczek, których nie robi sie w innych osrodkach. Pamietaj wziac wynik tomografii zatok i np. posiewu z gardla i nosa (o ile robiles). O.

Re: Ciekawy przypadek? | Olga, 21-02-2004, 20:10

Użytkownik "news.tpi.pl" napisał w wiadomości news:c182ac$ded$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

na
ile
A moze to kandydoza?
Nie jestem lekarzem, ale kompetentny laryngolog na pewno Ci nie zaszkodzi. Odpisałam, bo miałam podobne objawy. O.

Re: Ciekawy przypadek? | Piotr Kasztelowicz, 22-02-2004, 10:29

On Sat, 21 Feb 2004, Michal wrote:

zrobić? Do jakiego specjalisty sie udac? Co to moze byc? Proszę pomozcie.
a co zalecil laryngolog - od tego nalezaloby zaczac

P.

Piotr Kasztelowicz *Sun Classic OpenBSD installation - to make an old computer young! We are open on Open(BSD)!-> renata.am.torun.pl* www.am.torun.pl/~pekasz

Re: Ciekawy przypadek? | Alergik, 22-02-2004, 11:50

Użytkownik "Piotr Kasztelowicz" napisał w wiadomości news:Pine.BSO.4.58L0.0402220829300.17317 [at] renata.am.torun.pl... On Sat, 21 Feb 2004, Michal wrote:

zrobić? Do jakiego specjalisty sie udac? Co to moze byc? Proszę pomozcie.
a co zalecil laryngolog - od tego nalezaloby zaczac ___ laryngolog najpierw powiedzial, ze to zapalenie zatok, pozniej po dwoch kuracjach antybiotykowych zmienil zdanie i stwierdzil, ze ja juz tak mam (co jest nieprawda, bo rzeczywiscie mam to...od trzech lat i z tygodnia na tydzien czuje sie jakby o dziesiec lat starszy) i polecil wizyte u psychiatry. aktualnie jestem po lekach antydepresyjnych...jakby mialy zalatwic sprawe mojego gardla i objawow, ktore opisalem. Jakies pomysly?

Pozdrawiam Michal X

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie

Norma kliniczna w pediatrii Norma kliniczna w pediatrii

Druga dojrzałość.  W poszukiwaniu pomysłu na życie Druga dojrzałość. W poszukiwaniu pomysłu na życie

Zaburzenia osobowości Zaburzenia osobowości