Powiązane leki
(opisy)

Tagi

sorfi varices odbyt hemoroidy wypadac zylak stopic krwawic haemorrhoidales stopien

Fora dyskusyjne

zobacz Hemoroidy? (1)

zobacz Pytanie do chirurga ! (0)

zobacz Narośl (1)

zobacz Owsiki czy hemoroidy? (2)

zobacz Krew w kale czy to hemoroidy, zylaki ? (7)

zobacz Ból w okolicach odbytu (9)

zobacz babel w okolicach odbytu (2)

zobacz hemoroidy (3)

zobacz PROBLEM Z ODBYTEM (5)

zobacz Ból odbytu / zapalenie prostaty (9)

zobacz Krew w kale (5)

zobacz odbyt- dziwna kulka przypominajaca odcisk (23)

zobacz dziwny guzek na odbycie przy zatwardzeniu (5)

zobacz Hemoroidy (1)

zobacz Hemoroidy (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Varices haemorrhoidales III stopien/IV stopien

Varices haemorrhoidales III stopien/IV stopien

sorfi, 01-03-2004, 16:55

moja mama ma takie rozpoznainie...czy ktos moze wyjasnic mi dokladnie co to oznacza

z gory dziekuje

Re: Varices haemorrhoidales III stopien/IV stopien | pestifer, 01-03-2004, 21:22

Użytkownik "sorfi" napisał w wiadomości news:c1vfe8$54b$1 [at] news.onet.pl...
moja mama ma takie rozpoznainie...czy ktos moze wyjasnic mi dokladnie co
to
oznacza
zylaki odbytu 3/4 st

Re: Varices haemorrhoidales III stopien/IV stopien | sorfi, 01-03-2004, 23:58

zylaki odbytu 3/4 st
no ze zylaki to wiem, ale co ozanczaja te stopnie?

Re: Varices haemorrhoidales III stopien/IV stopien | pestifer, 02-03-2004, 00:38

Użytkownik "sorfi" napisał w wiadomości news:c2084e$oha$1 [at] news.onet.pl...

no ze zylaki to wiem, ale co ozanczaja te stopnie?
a sam nie mozesz sobie poszukac?

W zależności od nasilenia wypadania hemoroidy dzieli się na 4 stopnie. Pierwszy: żylaki nie wypadają, a objawem jest tylko niewielkie krwawienie. W drugim stopniu wypadają tylko podczas parcia na stolec, ale chowają się samoczynnie, w przeciwieństwie do żylaków trzeciego stopnia, gdzie trzeba je już odprowadzić ręcznie. Oprócz krwawienia pojawia się tu ból, pieczenie i świąd. Hemoroidów czwartego stopnia nie udaje się już wprowadzić z powrotem do kanału odbytu.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Hemoroidy Hemoroidy

Choroby odbytu, odbytnicy i jelita grubego Choroby odbytu, odbytnicy i jelita grubego

Serce i układ krążenia Serce i układ krążenia

Uzdrawiające energie drzew Uzdrawiające energie drzew

Anatomia funkcjonalna człowieka Anatomia funkcjonalna człowieka