Powiązane leki
(opisy)

Mucokehl (maść)

Propolis (czopki)

Procto-Hemolan Protect

Biohemoril (Bismuthi subgallas, Zinci oxidum, Tanninum)

Doculax (Docusatum natricum)

Procto Emorect

Proktis-M (czopki)

Proktosanol

Ruskorex (Ruscogeninum, Tetracaini hydrochloridum)

Klimasol (Cimicifuga racemosa)

Tagi

piers serdeczny wyczuc guzek mammograf skierowac okres dziewczyna mowic zniknac

Fora dyskusyjne

zobacz guzek w piersi (41)

zobacz Problem z piersią (1)

zobacz Guzek w prawym sutku (2)

zobacz rak piersi u mężczyzn (2)

zobacz Guzek na piersi (2)

zobacz narośl na sutku (1)

zobacz Guzek w okolicach pachwiny (8)

zobacz guzek (0)

zobacz Guzek w piersi ? (1)

zobacz guz piersi (1)

zobacz Dziwne stwardnienie na piersi (2)

zobacz Guzek piersi (3)

zobacz cień w płucu (8)

zobacz Jak Leczyc Tradzik sposobami Bez Pomocy lekarza (3)

zobacz GUZEK MIĘDZY PIERSIAMI (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Guzki w piersi

Guzki w piersi

Kamil Piętka, 02-03-2004, 11:36

Witam serdecznie grupowiczów.

Moja dziewczyna lat 22 wyczuła u siepie podczas samobadania "guzka " w prawej piersi , poszła do onkologa , lekarz też wyczół , ale kilka , mówiąc ,że to napewno nic groźnego pewnie "gruczolaki" . Moja dziewczyna prosiła o skierowanie na mammografie , a lekarz stwierdził , że to badanie jest za drogie i nie widzi powodu aby wysyłać ją na takie kosztowne badanie . W końcu skierował ją na USG. Moje pytania brzmią: Czy USG jest badaniem wiarygodnym przy określaniu tego typu problemów? Czy można wykonać mammografie prywatnie i ile to kosztuje? Czy tak młoda dziewczyna bez uwarunkowanie genetycznego (nikt w rodzinie nigdy nie miał guza na piersi , ani nawet raka , czy nowotworu) , moźe mieć guzki na piersi ?

Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam. KaM

Re: Guzki w piersi | pamana, 02-03-2004, 11:58

Moja dziewczyna lat 22 wyczuła u siepie podczas samobadania "guzka " w prawej piersi ,

witam

pierwsze pyatnie kiedy go wyczuła przed ,po okresie? drugie stwierdzenia usg piersi jest znacznie skuteczniejsze niz mammografia.

ja tez miałam takie włókniaki ,przed okresem ,poszłam na usg okazało sie ze mam bardzo włókniste piersi ;) i po okresie wszystko zniknęło oprócz tego lekarz ginekolog zmienił mi pigułki antykoncepcyjne z cilestu na minulet ,biore go od ok. 2 lat i nic sie nie dzieje. pzdr. p.>

Re: Guzki w piersi | Kamil Piętka, 02-03-2004, 12:10

Nie wiem kiedy ona sama u siebie wyczuła ,ale u lekarza była w 6-7 dniu cyklu. Dodam jeszcze , że bierze tabletki antykoncepcyjne DIANA (od 1,5 roku , wcześniej CILEST). PZDR. KaM

Re: Guzki w piersi | Gosia, 02-03-2004, 12:17

Czy USG jest badaniem wiarygodnym przy określaniu tego typu problemów? Czy można wykonać mammografie prywatnie i ile to kosztuje? Czy tak młoda dziewczyna bez uwarunkowanie genetycznego (nikt w rodzinie nigdy nie miał guza na piersi , ani nawet raka , czy nowotworu) , moźe mieć guzki na piersi ?

Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam. KaM

W tak młodym wieku podstawowym badaniem jest właśnie USG, mammografię wykoknuje się u kobiet starszych. Ja też kiedyś wyczułam guzki w piersi (trochę ponad 10 lat temu, byłam wtedy w podobnym wieku co Twoja dziewczyna). Lekarz dał mi wtedy skierowanie na mammografię i przez długie lata nasłuchałam się co za kretyn skierował mnie w tym wieku na mammografię, a nie na USG. U mnie były to tylko zmiany dysplastyczne czy coś w tym stylu.

Gosia

Re: Guzki w piersi | pamana, 02-03-2004, 13:01

Nie wiem kiedy ona sama u siebie wyczuła ,ale u lekarza była w 6-7 dniu cyklu.
czyli w czasie okresu więc guzki powinny zniknąc po okresie jesli sa nadal to koniecznie u lekarza

Dodam jeszcze , że bierze tabletki antykoncepcyjne DIANA (od 1,5 roku , wcześniej CILEST). zmienił cilest na diane?przeciez diane to stara generacja pigułek
p.

Re: Guzki w piersi | Ewa, 02-03-2004, 21:59

Użytkownik "Kamil Piętka" napisał w wiadomości news:c21h1k$fve$1 [at] topaz.icpnet.pl...
Witam serdecznie grupowiczów.

Moja dziewczyna lat 22 wyczuła u siepie podczas samobadania "guzka " w prawej piersi , poszła do onkologa , lekarz też wyczół , ale kilka ,
mówiąc
,że to napewno nic groźnego pewnie "gruczolaki" . Moja dziewczyna prosiła
o
skierowanie na mammografie , a lekarz stwierdził , że to badanie jest za drogie i nie widzi powodu aby wysyłać ją na takie kosztowne badanie . W końcu skierował ją na USG.
Moim zdaniem lekarz przeprowadzający badanie USG, jeżeli znajdzie coś niepokojącego, skieruje na mammografię lub biopsję, co pozwoli zdiagnozować. Jako doświadczona ,,guzkowo łagodnie - na szczęście" twierdzę, że nie należy nic bagatelizować i czym prędzej zgłosić się na USG. Jeżeli coś mogę dodać, to należy na początku powiedzieć lekarzowi o tym, że bierze się środki hormonalne.Pozdrawiam Was serdecznie.

Re: Guzki w piersi | Kamil Piętka, 03-03-2004, 12:20

Dziękuje wszystkim za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam. KaM

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Powiedz życiu tak! - poradnik dobrostanu Powiedz życiu tak! - poradnik dobrostanu

Zaburzenia lękowe Zaburzenia lękowe

Badania cytogenetyczne w praktyce klinicznej Badania cytogenetyczne w praktyce klinicznej

Zrozumieć osteporozę Zrozumieć osteporozę

Po odjęciu piersi Po odjęciu piersi