Powiązane leki
(opisy)

Citocartin (Articainum, Epinephrinum)

Lignocainum hydrochloricum (żel) (Lidocaini hydrochloridum)

Alcaine (Proxymetacaini hydrochloridum)

Chlorek etylu (Ethylis chloridum)

Polocainum hydrochloricum (Procaini hydrochloridum)

Bupivacainum hydrochloricum (Bupivacaini hydrochloridum)

Lignocainum hydrochloricum (iniekcje) (Lidocaini hydrochloridum)

Lignocainum hydrochloricum 2% cum noradrenalino 0,00125% (Lidocaini hydrochloridum, Norepinephrinum)

Lidocain (Lidocainum)

Emla (Lidocainum, Prilocainum)

Tagi

znieczulic dentysta znieczulac zastrzyk bodziec borowac plombowac znieczulenie igla sotsuje

Fora dyskusyjne

zobacz zamrożenie zęba (5)

zobacz znieczulenie a ból (5)

zobacz plombowanie kilku zębów na raz w znieczuleniu (2)

zobacz Załozenie leku i co potem? (16)

zobacz Ciaza a znieczulenie ? (7)

zobacz znieczulenie miejscowe (15)

zobacz Ból szczęki po znieczuleniu? (1)

zobacz Plomba bez borowania - jak, gdzie? (3)

zobacz Bezbolesne plombowanie (6)

zobacz Czarne Kropki (10)

zobacz uczulenie a znieczulenie: ważne bo mam jutro zabieg (3)

zobacz Ból zęba,do plombowania (4)

zobacz Borowanie zębów (9)

zobacz problem z pojsciem do stomatologa (7)

zobacz Dużo dziur i wielki strach przed dentystą (6)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Plombowanie, dentysta

Plombowanie, dentysta

stefan sztompke, 03-03-2004, 21:39

Witam.

Wiem że może wydam się beznadziejny, ale chciałbym zasięgnąć rady fachowców w tym temacie. Wyczuwam językiem dziurę w ostatnim zębie (szóstce?) w lewym górnym rogu, w ten sposób że między dziurą a dziąsłem nie ma nic. Rozmawiałem z kolegami i dowiedziałem się, że jeśli teraz nie pójdę na zaplombowanie tego, to czeka mnie za jakiś czas leczenie kanałowe, które jest podobno o wiele bardziej nieprzyjemne. Więc decyzja podjęta - muszę iść do dentysty ;( Pytanie jest proste: Jak wygląda taki zabieg? Jest potrzebne znieczulenie? Oby nie, mimo swoich 19 lat nie cierpię wszelkiego rodzaju igieł :/ Ile to trwa i co się dokładnie wtedy robi? Naturalnie zęby przed wizytą dokładnie umyję. Są szanse na jakieś komplikacje?

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość :) Ja się naprawdę boję wszelkiego rodzaju lekarzy, robiących coś inwazyjnego przy ciele, czyli chirurgów, igłowbijaczy każdego rodzaju i dentystów :/ Wiem, beznadziejny jestem.

____________________________________ don't tell me there's no hope at all together we stand... divided we fall stefan sztompke, atlantic gg 3868686

Re: Plombowanie, dentysta | Simonto, 03-03-2004, 22:07

sa znieczylenia cisnieniowe - urzadzenie pompuje plyn znieczulajacy przed ostrzem igly i znieczula tkanke w ktora wbija sie igla ze znieczuleniem. NIE CZUJESZ ABSOLUTNIE NIC !!! Nawet nacisku na dziaslo, ktore jest znieczulane. Polecam (choc drogie bo ok 80 PLN) - ma je niewielu dentystow.

Simonto Użytkownik "stefan sztompke" napisał w wiadomości news:vixie18.67 [at] bravo.pl...
Witam.

Wiem że może wydam się beznadziejny, ale chciałbym zasięgnąć rady fachowców w tym temacie. Wyczuwam językiem dziurę w ostatnim zębie (szóstce?) w lewym górnym rogu, w ten sposób że między dziurą a dziąsłem nie ma nic. Rozmawiałem z kolegami i dowiedziałem się, że jeśli teraz nie pójdę na zaplombowanie tego, to czeka mnie za jakiś czas leczenie kanałowe, które jest podobno o wiele bardziej nieprzyjemne. Więc decyzja podjęta - muszę iść do dentysty ;( Pytanie jest proste: Jak wygląda taki zabieg? Jest potrzebne znieczulenie? Oby nie, mimo swoich 19 lat nie cierpię wszelkiego rodzaju igieł :/ Ile to trwa i co się dokładnie wtedy robi? Naturalnie zęby przed wizytą dokładnie umyję. Są szanse na jakieś komplikacje?

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość :) Ja się naprawdę boję wszelkiego rodzaju lekarzy, robiących coś inwazyjnego przy ciele, czyli chirurgów, igłowbijaczy każdego rodzaju i dentystów :/ Wiem, beznadziejny jestem.

____________________________________ don't tell me there's no hope at all together we stand... divided we fall stefan sztompke, atlantic gg 3868686

Re: Plombowanie, dentysta | Art3, 04-03-2004, 18:38

Raczej przy zwyczajnym plombowaniu zeba nie jest konieczne znieczulenie w postaci zastrzyku...

BTW - istnieja jakies znieczulenia (oprocz zastrzykow) ktore sotsuje sie przed borowaniem?

Pozdrawiam, Art3

Re: Plombowanie, dentysta | Adam, 05-03-2004, 17:32

W artykule news:c27ihj$98u$1 [at] inews.gazeta.pl, niejaki(a): Art3 z adresu napisał(a):

:: BTW - istnieja jakies znieczulenia (oprocz zastrzykow) ktore sotsuje :: sie przed borowaniem?

np elektroanalgezja - znieczulenie bodzcami prądu które maja znosić bodzce bólowe. ale to w trakcie borowania :))

no i co jakis czas modna jest hipnoza.

miłego dnia Adam #gg 402495

Re: Plombowanie, dentysta | Adam, 05-03-2004, 17:32

W artykule news:c27ihj$98u$1 [at] inews.gazeta.pl, niejaki(a): Art3 z adresu napisał(a):

:: BTW - istnieja jakies znieczulenia (oprocz zastrzykow) ktore sotsuje :: sie przed borowaniem?

np elektroanalgezja - znieczulenie bodzcami prądu które maja znosić bodzce bólowe. ale to w trakcie borowania :))

no i co jakis czas modna jest hipnoza.

miłego dnia Adam #gg 402495

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.