Powiązane leki
(opisy)

Tagi

gosia pogotowie zglosic dialog pilny szczur trutka piwnica absinth spozycie

Fora dyskusyjne

zobacz PILNIE PROSZE O RADĘ/ POMOC (4)

zobacz RTG ręki i prośba o opinię (0)

zobacz NIEPRAWIDŁOWY WYNIK EEG (0)

zobacz Niebezpieczenstwo dla pluc? (1)

zobacz Wątroba (1)

zobacz Czerwone naczyniowe plamki (3)

zobacz Perlak (1)

zobacz Wścieklizna (0)

zobacz Jestem wrakiem....... (7)

zobacz Powtarzanie tych samych czynności (14)

zobacz psychoza czy to ona? (10)

zobacz ciągłe obawy, że stanie się coś złego (4)

zobacz Założenie trutki i okropny ból przez dłuższy czas (5)

zobacz Ciągłe wylatywanie trutki? (0)

zobacz Coś nad górnymi szóstkami (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » trutka na szczury - pilne!

trutka na szczury - pilne!

Gosia, 10-03-2004, 13:59

Proszę mi powiedzieć jakie objawy występują po spożyciu przez człowieka odrobiny trutki na szczury. Nie było tego wiele. Co należy zrobić? Na pogotowie? Czego należy się spodziewać? Nudności, wymioty, bóle? Proszę o pilną odpowiedź!

Re: trutka na szczury - pilne! | Marek Bieniek, 10-03-2004, 12:57

On Wed, 10 Mar 2004 11:59:08 +0100, Gosia wrote:

Proszę mi powiedzieć jakie objawy występują po spożyciu przez człowieka odrobiny trutki na szczury. Nie było tego wiele. Co należy zrobić? Na pogotowie? Czego należy się spodziewać? Nudności, wymioty, bóle? Proszę o pilną odpowiedź!
Zgłosić się do lekarza. Można na pogotowie. Na pewno pilnie, ale bez niepotrzebnej paniki.

Z tego co pamiętam większość dostępnych na rynku trutek na gryzonie zawiera antagonistów witaminy K, które powodują drastyczne obniżenie parametrów krzepnięcia krwi - ale nie od razu po spożyciu oczywiście, poza tym odtrutka jest szeroko dostępna.

I nie zapomnij zabrać ze sobą opakowania po rzeczonej trutce.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek at onet pl) *Life is too complex for oral communication*

Re: trutka na szczury - pilne! | Marek Bieniek, 10-03-2004, 14:28

On Wed, 10 Mar 2004 12:44:52 +0100, Gosia wrote:

Sęk w tym, że dokładnie nie wiadomo, czy trutka została spożyta (to mogło być coś innego). Na razie żyję ;-) i czuję się nienajgorzej, co prawdopodobnie wyklucza zatrucie (minęła już godzina). Ale na wszelki wypadek, jakie objawy mają mi dac do zrozumienia, że cos jest nie tak? (opakowania nie mam, trutka była wysypana w piwnicy)
Powtarzam: Idź do lekarza. Powiedz, że być może zjadłaś trutkę na szczury; a skoro była wyłożona w piwnicy, to zadzwoń do administracji i nich Ci powiedzą jaka to była trutka. Nie żartuję.

Jak już pisałem działanie takiej trutki zaczyna się nie od razu po spożyciu (a po kilkunastu - kilkudziesięciu godzinach), więc jeszcze nie jest za późno na zapobieganie. A działanie takich trutek, o jakich ja piszę, objawia się tym, że jakiś czas po jej spożyciu szczury doznają krwotoków, prowadzących do ich śmierci.

Bez paniki, ale zdecydowanie: idź do lekarza.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek at onet pl) *Life is too complex for oral communication*

Re: trutka na szczury - pilne! | Gosia, 10-03-2004, 14:44

"> Zgłosić się do lekarza. Można na pogotowie.
Na pewno pilnie, ale bez niepotrzebnej paniki. Z tego co pamiętam większość dostępnych na rynku trutek na gryzonie zawiera antagonistów witaminy K, które powodują drastyczne obniżenie parametrów krzepnięcia krwi - ale nie od razu po spożyciu oczywiście, poza tym odtrutka jest szeroko dostępna. I nie zapomnij zabrać ze sobą opakowania po rzeczonej trutce.

Sęk w tym, że dokładnie nie wiadomo, czy trutka została spożyta (to mogło być coś innego). Na razie żyję ;-) i czuję się nienajgorzej, co prawdopodobnie wyklucza zatrucie (minęła już godzina). Ale na wszelki wypadek, jakie objawy mają mi dac do zrozumienia, że cos jest nie tak? (opakowania nie mam, trutka była wysypana w piwnicy)

dziękuję za odpowiedź

Re: trutka na szczury - pilne! | pamana, 10-03-2004, 15:37

Proszę mi powiedzieć jakie objawy występują po spożyciu przez człowieka odrobiny trutki na szczury.
zaciekawiło mnie jak mozna zjejsc trutke na szczury? p.>

Re: trutka na szczury - pilne! | Gosia, 10-03-2004, 15:42

Jak już pisałem działanie takiej trutki zaczyna się nie od razu po spożyciu (a po kilkunastu - kilkudziesięciu godzinach), więc jeszcze nie jest za późno na zapobieganie. A działanie takich trutek, o jakich ja piszę, objawia się tym, że jakiś czas po jej spożyciu szczury doznają krwotoków, prowadzących do ich śmierci.

Bez paniki, ale zdecydowanie: idź do lekarza.
Dziękuję, przekonałeś mnie. Serdecznie pozdrawiam.

Re: trutka na szczury - pilne! | Pit, 10-03-2004, 16:00

To takie przyzwyczajenie z dziecinstwa "co do raczki to do buzi". :)

Użytkownik pamana w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:c2n281$brt$1 [at] absinth.dialog.net.pl...
zaciekawiło mnie jak mozna zjejsc trutke na szczury? p.

Re: trutka na szczury - pilne! | Adam, 10-03-2004, 16:31

W artykule news:c2n281$brt$1 [at] absinth.dialog.net.pl, niejaki(a): pamana z adresu napisał(a):

::: Proszę mi powiedzieć jakie objawy występują po spożyciu przez ::: człowieka odrobiny trutki na szczury. :: :: zaciekawiło mnie jak mozna zjejsc trutke na szczury? :: p.>

normalnie - zamieniasz sie w szczura, biegasz po piwnicy, nagle - OO!! aaaale góra jedzenia!!! i jesz...

MSPANC :)

miłego dnia Adam #gg 402495

Re: trutka na szczury - pilne! | krzysiek, 10-03-2004, 17:45

O ile wiem trutka na szczury ,o ile miała kształt różowych glutków, Działa głównie na układ hemostazy - czyli krzepniecia i rozpuszczania skrzepów. Powoduje przewagę rozpuszcznia prze blokowanie któregoś z czynników krzepnięcia związanych z witaminą K. Odtrutką jest najprawdopodobniej zwykła wit. K która przyspiesza syntezę tych czynników i powoduje przełamanie blokady. Nie mniej Powinnaś zgłosić się do lekarza z kawałkiem trucizny którą połknełaś /lub nie i lekarz zadecyduje co dalej. Panikować nie ma co bo objawy zaczną się późno a poza Tym trzeba naprawdę sporo trutki wsunąć ,żeby zadziałało.... Szczur waży najwyżej z 0.5 kg a Ty koło 50 więc musiałabyś znacznie więcej zjeść... Ale jeśli w tej trutce nie było tego składnika co myślę to problem może być poważniejszy dlatego wizyta z kawałkiem trutki u lekarza byłaby potrzebna... i mądrze zrobisz zgłaszając się.... Pozdrawiam :)

Użytkownik "Gosia" napisał w wiadomości news:c2mrpu$6a0$1 [at] absinth.dialog.net.pl...

Re: trutka na szczury - pilne! | , 20-03-2004, 00:30

Gosia napisał(a):

No jak się sprawa skończyła

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dialogi z Mistrzem. Psychologiczne studium relacji mistrz - uczeń Dialogi z Mistrzem. Psychologiczne studium relacji mistrz - uczeń

Co mi dolega? Co mi dolega?

Su Dżok Su Dżok

Tracheotomia Tracheotomia