Tagi

ziele offtrg otreba smaczny zapart fizyczny wysilek nemesis zaparcie tabletka

Fora dyskusyjne

zobacz Prawdopodobna szczelina odbytu (4)

zobacz zaparcia, guz na odbycie (2)

zobacz Dziwny stolec- bobki (5)

zobacz Wrzody dwunastnicy a wysiłek fizyczny (1)

zobacz Bardzo długi zaparcie (0)

zobacz Immunoterapia (1)

zobacz Pytanie (1)

zobacz przepulkina, wysilek fizyczny. (0)

zobacz wysiłek fizyczny, trądzik (1)

zobacz HGH (1)

zobacz Biegunka i bole brzucha a wysilek fizyczny (0)

zobacz Hemoroidy (2)

zobacz Bardzo intensywna biegunka po ekstremalnym wysiłku fizycznym (3)

zobacz Wysiłek fizyczny a cykle (1)

zobacz dusznosci po stosunku (6)

zaparcie

offtrg, 11-03-2004, 13:15

jakie ziola mozecie polecic na zaparcie i na zbierajace sie gazy? chodzi mi o cos co mozna by stosowac codziennie. a moze jakies tabletki?

dzieki za pomoc.

Re: zaparcie | Meg, 11-03-2004, 13:39

Użytkownik "offtrg" napisał w wiadomości news:c2peb7$roh$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
jakie ziola mozecie polecic na zaparcie i na zbierajace sie gazy? chodzi mi o cos co mozna by stosowac codziennie. a moze jakies tabletki?

ja ziół ci raczej nie polecam , szczegónie tych mieszanek , przynajmniej u mnie działają drastycznie (okropne bóle), osobiście stosuje syrop Normalac (bez recepty), skuteczny i bez boleści , a na wzdęcia np. polecam Espumisan (także bez recepty)

pozdr Magda

Re: zaparcie | Robert Pyzel, 11-03-2004, 14:05

W news:c2peb7$roh$1 [at] nemesis.news.tpi.pl tako rzecze offtrg

jakie ziola mozecie polecic na zaparcie i na zbierajace sie gazy? chodzi mi o cos co mozna by stosowac codziennie.
Aktywność fizyczna - można codziennie

"Ćwiczenie Tai Chi jest doskonałym treningiem szybkości. Mający 90 lat mistrzowie Tai Chi, poruszają się równie szybko jak młodzi początkujący. Robert Pyzel r p y z e l [at] g a z e t a . p l (usuń BEZSPAMU z adresu)

Re: zaparcie | el(k)a, 11-03-2004, 14:40

"offtrg" wrote in message news:c2peb7$roh$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
jakie ziola mozecie polecic na zaparcie i na zbierajace sie gazy? chodzi
mi
o cos co mozna by stosowac codziennie. a moze jakies tabletki?

dzieki za pomoc.

Tabletki z rzewienia - działają rewelacyjnie i łagodnie, bez żadnych dolegliwości Są w dwóch postaciach: jedne za ok. 3,50 (10 zst), drugie 15 szt za 2 zł.

Ela

Re: zaparcie | Viktor, 11-03-2004, 14:48

Najlepiej udaj się do lekarza- nawet tego rodzinnego, Jeśli weźmiesz nie właściwy lek mogą zdarzyć Ci się tzw. zaparcia nawykowe które się ciężko leczy i stanowią spory problem... Dlatego do lekarza... Poza tym zaparcia mogą świadczyć o czymś poważniejszym... ale o tym Powie Tobie lekarz...

Pozdrawiam

Użytkownik "offtrg" napisał w wiadomości news:c2peb7$roh$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
mi
o cos co mozna by stosowac codziennie. a moze jakies tabletki?

dzieki za pomoc.

Re: zaparcie | Hania, 11-03-2004, 14:54

Tabletki z rzewienia - działają rewelacyjnie i łagodnie, bez żadnych dolegliwości Są w dwóch postaciach: jedne za ok. 3,50 (10 zst), drugie 15 szt za 2 zł.
Rany Boskie! Od tego sie mozna baaardzo uzaleznic (tzn. jelita sie uzalezniaja i rozleniwiaja). Polecam herbatke Pu Erh (pije ze slodzikiem, bo niesmaczna gorzka a dziala). Ostatnio bralam tabletki z aloesu - ze sklepu ze zdrowa zywnoscia i naturalnymi lekami-ale napisy to tylko chinskie krzaczki i nie wiem w sumie, co to zawiera. Za to ponoc nie uzaleznia. Zauwazylam, ze stosuje coraz zadziej i coraz mniej. Chodzilam do lekarzy - byli bezradni (tzn. przepisywali wszystko, co sie da, po odstawieniu lekow problem wracal)

Pozdrawiam, Hania
============= P o l N E W S ============== archiwum i przeszukiwanie newsów www.polnews.pl

Re: zaparcie | offtrg, 11-03-2004, 15:43

Użytkownik "Robert Pyzel" napisał w wiadomości news:c2po35.3vvnu5r.1 [at] to.robota.cypla.jest...
W news:c2peb7$roh$1 [at] nemesis.news.tpi.pl tako rzecze offtrg

Aktywność fizyczna - można codziennie
jak sie siedzi caly dzien w robocie, to trudno w tym samym czasie o wysilek fizyczny.

Re: zaparcie | el(k)a, 11-03-2004, 15:54

Nie wzywaj imienia Pana boga na daremnie. A uzależnic to sie można od wszystkiego jak sie nie mysli co sie robi

ela "Hania" wrote in message news:04031112540230 [at] polnews.pl...
Rany Boskie! Od tego sie mozna baaardzo uzaleznic (tzn. jelita sie
uzalezniaja
i rozleniwiaja). Polecam herbatke Pu Erh (pije ze slodzikiem, bo
niesmaczna
gorzka a dziala). Ostatnio bralam tabletki z aloesu - ze sklepu ze zdrowa zywnoscia i naturalnymi lekami-ale napisy to tylko chinskie krzaczki i nie wiem w sumie, co to zawiera. Za to ponoc nie uzaleznia. Zauwazylam, ze
stosuje
coraz zadziej i coraz mniej. Chodzilam do lekarzy - byli bezradni (tzn. przepisywali wszystko, co sie da, po odstawieniu lekow problem wracal)

Pozdrawiam, Hania

============= P o l N E W S ============== archiwum i przeszukiwanie newsów www.polnews.pl

Re: zaparcie | Hania, 11-03-2004, 17:52

Nie wzywaj imienia Pana boga na daremnie. A uzależnic to sie można od wszystkiego jak sie nie mysli co sie robi

dzis dzien religii na grupie? hmm moja sprawa, kogo wzywam. Jak sie nie mysli, to sie podaje niesprawdzone sposoby - mowilam o tym, ze srodki przez Ciebie podane po dluzszym stosowaniu powoduja zaparcia nawykowe, nie podalas tej wiadomosci, wiec ja dodalam.

Pozdrowka Hania

Re: zaparcie | Dunia, 11-03-2004, 18:21

offtrg wrote:

jak sie siedzi caly dzien w robocie, to trudno w tym samym czasie o wysilek fizyczny.

Polgodzinny spacer, basen, jazda z/do pracy na rowerze - to takie niewykonalne ? Jesli rzeczywiscie niewykonalne, to kiepsko wroze Twojemu zdrowiu...

A na zaparcie jest IMHO najlepszy sok z polowy cytryny.

All science is either physics or stamp collecting. Ernest Rutherford

Re: zaparcie | Beatka, 11-03-2004, 20:31

jak sie siedzi caly dzien w robocie, to trudno w tym samym czasie o
wysilek
fizyczny.
ale min 20 brzuszkow rano przed praca dobrze Ci zrobia, do tego ciemny, razowy chleb zamiast jasnego do kanapek(lub ewentualnie pol na pol jesli bardzo nie lubisz), jogurty, maslanki, platki owsiane (blyskawiczne mozna zalac mlekiem i z kakao i wkrojonym banankiem zjesc), otreby (mozna do jogurtu dodawac lub same jesc), a wogole super smaczne sa otreby granulowane z jablkiem lub sliwka(ok3zl) ale slabo dostepne, mniej czekolady.

Re: zaparcie | Beatka, 12-03-2004, 00:55

ale zabojczy dla zebow

Re: zaparcie | drtf, 12-03-2004, 11:36

Użytkownik "Dunia" napisał w wiadomości news:40508417.6080103 [at] nielubiespamu.o2.pl...
wysilek
Polgodzinny spacer, basen, jazda z/do pracy na rowerze - to takie niewykonalne ? Jesli rzeczywiscie niewykonalne, to kiepsko wroze Twojemu zdrowiu...
polgodzinny spacer - nie traktuje tego jako wysilek fizyczny; jazda do roboty na rowerze przez samo centrum warszawy to glupi pomysl; basen odpada bo jestem uczulona.

dzieki za rade.

pozdrawiam!

Re: zaparcie | drtf, 12-03-2004, 11:39

Użytkownik "Beatka" napisał w wiadomości news:c2q7ou$s7b$1 [at] serwer.infinity.net.pl...
wysilek

ale min 20 brzuszkow rano przed praca dobrze Ci zrobia, do tego ciemny, razowy chleb zamiast jasnego do kanapek(lub ewentualnie pol na pol jesli bardzo nie lubisz), jogurty, maslanki, platki owsiane (blyskawiczne mozna zalac mlekiem i z kakao i wkrojonym banankiem zjesc), otreby (mozna do jogurtu dodawac lub same jesc), a wogole super smaczne sa otreby
granulowane
z jablkiem lub sliwka(ok3zl) ale slabo dostepne, mniej czekolady.
no i tak: chleba nei jem w ogole poza chrupkim wasa (kukurydzinym lub pszennym) i to tylko ze 2-3 kromki dziennie, jogurt codziennie, platki owsiane czesto, czekolady wcale. no i nie bardzo pomaga :( a te otreby musze zakupic - juz o nich slyszalam.

dzieki za rady

Re: zaparcie | Rto, 12-03-2004, 12:10

Użytkownik "Beatka" napisał w wiadomości news:c2qn7s$ht9$1 [at] serwer.infinity.net.pl...
ale zabojczy dla zebow
Jednorazowo nawet duża ilość soku owocowego nie jest w stanie zaszkodzić zębom. Ślina dość skutecznie wypłucze taki sok. Gorzej, gdy ktoś popija soki regularnie (niekoniecznie z cytryny). Tego zęby mogą nie wytrzymać...

Pozdrawiam, Artek

Re: zaparcie | justy, 13-03-2004, 00:02

mi
o cos co mozna by stosowac codziennie.
zioła? żadnych nie można stosować często. z roślin- mozesz jeść siemię lniane, stosować nasiona babki (np. Husk, Laxacur) na wzdęcia: koper włoski do zaparzania, a z nie-ziół: espumisan, esputicon, gastrosil po "błędzie dietetycznym" możesz użyć "tabletek na niestrawność" firmy Labofarm lub np. herbatki Regulavit z bezpieczniejszych do częstego stosowania środków przeczyszczających (nie zastepują racjonalnej diety i trybu życia): forlax, lactulosum, laxacur

Re: zaparcie | Beatka, 13-03-2004, 14:38

P.S. suszone siwki , truskawki z kompotu

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Gimnastyka diabetyka. Cukrzyca a wysiłek fizyczny Gimnastyka diabetyka. Cukrzyca a wysiłek fizyczny

Właściwe i smaczne przy zaparciach Właściwe i smaczne przy zaparciach

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia

Kolorowe tabletki Kolorowe tabletki

Biegunki i zaparcia Biegunki i zaparcia