Powiązane leki
(opisy)

Ramicor (Ramiprilum)

Omega-3 Extra

Ramistad (Ramiprilum)

Avasart (Valsartanum)

Ramve (Ramiprilum)

Sarve (Losartanum kalicum)

Asparaginian Cardio Duo

Clopamid (Clopamidum)

Losartan-Ratiopharm (Losartanum kalicum)

Lozap Zentiva (Losartanum kalicum)

Tagi

serce ecstasy amfetamina kwas cisnienie czuc filcia mdma zaliczac krazyc

Fora dyskusyjne

złe ciśnienie krwi 20 latek (1)

problemy z krążeniem? (3)

Problemy z sercem? (0)

zawroty głowy, ucisk w okolicach potylicya słabe krążenie (0)

Amfetamina a serce (1)

Problemy z sercem (3)

Cisnienie (13)

Częsty ból głowy (9)

tachykardia problem (9)

Nadciśnienie tętnicze a nerwica (14)

Wódka + Red Bull (12)

przyczyny nadciśnienia (4)

RZUCANIE PALENIA- SKUTKI UBOCZNE (5)

mocne bicie serca (2)

Wysokie ciśnienie od kilku dni, 20 lat, 180cm, 78 kg (12)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Amfetamina czy ecstasy ?

Amfetamina czy ecstasy ?

horrep, 12-03-2004, 18:11

Witam szanownych grupowiczów ! Chciał bym zapytać który z tych "środków" jest bardziej niebezpieczny. Chodzi mi o takie odziaływanie jak wzrost ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie akcji serca. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Re: Amfetamina czy ecstasy ? | FiLCiA, 12-03-2004, 19:37

Moim zdaniem ecstasy, gdyz zalicza sie do 'kwasow', a amfetamine zaliczaja do narkotykow lzejszych. Poza tym po amfetaminie czujesz pobudzenie, ale masz wrazenie, ze Twoj umysl jest wtedy chlonny, jestes tez bardziej wyczulony na bodzce. Przy kwasach jak ecstasy czy lsd cisnienie skacze jak szalone. Ludzie pod ich wplywem moga tanczyc czy biegac godzinami majac wielki przyplyw energii. W zwiazku z tym serce wali jakby zaraz mialo wybuchnac, a czlowiek przy okazji odwadnia sie, gdyz nie ma uczucia pragnienia.. takie jest moje subiektywne zdanie -> niestety z wlasnego doswiadczenia.. pozdrawiam Aga

--

Re: Amfetamina czy ecstasy ? | Tomek Jarzynka, 13-03-2004, 01:09

FiLCiA wrote:

Moim zdaniem ecstasy, gdyz zalicza sie do 'kwasow', a amfetamine zaliczaja do narkotykow lzejszych. Poza tym po amfetaminie czujesz pobudzenie, ale masz wrazenie, ze Twoj umysl jest wtedy chlonny, jestes tez bardziej wyczulony na bodzce. Przy kwasach jak ecstasy czy lsd cisnienie skacze jak szalone. Ludzie pod ich wplywem moga tanczyc czy biegac godzinami majac wielki przyplyw energii. W zwiazku z tym serce wali jakby zaraz mialo wybuchnac, a czlowiek przy okazji odwadnia sie, gdyz nie ma uczucia pragnienia.. takie jest moje subiektywne zdanie -niestety z wlasnego doswiadczenia..
Przepraszam za wyrazenie, ale bredzisz pod siebie. Z badan Ricaurte wynika, ze N-metyloamfetamina jest neurotoksyczna (i pewnie nie tylko z tych), a w przypadku normalnych dawek MDMA nie stwierdzono neurotoksycznosci, wszelkie zmiany sa odwracalne. Poza tym MDMA mozna brac kilka razy w miesiacu co najwyzej (bo po prostu przestaje dzialac i powoduje gleboka depresje), a amfetamina ma to do siebie, ze ciezko przestac. I powoduje stany paranoidalne.

PS. Oba te srodki zmuszaja uklad krazenia do ogromnego wysilku i ryzyko rozwiniecia chorob, lub nawet zawalu, mozliwe jest w obu przypadkach.

tomasz k. jarzynka / 601 706 601 / tomee (at) cpi (dot) pl KADU: kadu.net ZTM Search: ztm.moo.pl/search

|> VNV Nation - Kingdom

Re: Amfetamina czy ecstasy ? | FiLCiA, 13-03-2004, 01:22

Przeciez dodalam, ze mowie to na podstawie prywatnych obserwacji.. Ja wiem jak organizm na to reaguje, a nie sypie nazwami rodem z encyklopedii zdrowia. Poprostu okreslilam jak sie po tym czulam, wiec z wiadomych juz wzgledow moja ocena moze sie roznic od ksiazkowych formulek.. Aga

--

Re: Amfetamina czy ecstasy ? | Tomek Jarzynka, 13-03-2004, 14:39

FiLCiA wrote:

Przeciez dodalam, ze mowie to na podstawie prywatnych obserwacji.. Ja wiem jak organizm na to reaguje, a nie sypie nazwami rodem z encyklopedii zdrowia. Poprostu okreslilam jak sie po tym czulam, wiec z wiadomych juz wzgledow moja ocena moze sie roznic od ksiazkowych formulek.. Aga
To nie usprawiedliwia wprowadzania ludzi w blad stwierdzeniami typu "ecstasy zalicza sie do kwasow". Jakich kwasow? Karboksylowych? Nieorganicznych? A moze chodzilo Ci o LSD?

tomasz k. jarzynka / 601 706 601 / tomee (at) cpi (dot) pl KADU: kadu.net ZTM Search: ztm.moo.pl/search

|> Lacuna Coil - Daylight Dancer

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Cud oliwy Cud oliwy

Serce i układ krążenia Serce i układ krążenia

Jak uchronić się przed miażdżycą i chorobami serca Jak uchronić się przed miażdżycą i chorobami serca

Kardiologia dziecięca - tom 1 i 2 Kardiologia dziecięca - tom 1 i 2