Tagi

wizyta zalozyc kosztowac dziecko aparat stala zdejmowac zakladac stac nosic

Fora dyskusyjne

zobacz ząb na podniebieniu (5)

zobacz Aparat Hassa (6)

zobacz Problem z aparatem? (1)

zobacz aparat ruchomy (0)

zobacz Błąd lekarski? (0)

zobacz Aparat stały (3)

zobacz aparat stały (4)

zobacz Aparat na zęby (1)

zobacz Jednodniowe soczewki (1)

zobacz Pytanie odnośnie aparatu (2)

zobacz Krzywe zęby (1)

zobacz Aparat ortodontyczny- ruchomy (1)

zobacz soczewki kontaktowe (1)

zobacz Aparat ruchomy (1)

zobacz siny zab (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » aparat na zeby

aparat na zeby

bella, 15-03-2004, 13:40

Witam!

Mam pytanie dotyczace aparatow na zeby. Chodze z dziecmi do ortodonty i od okolo roku czekamy na zrobienie aparatu. Niestety kazda wizyta wyglada tak, ze Pan doktor mowi, ze NFZ nie ma jeszcze pieniedzy i umawia mnie na kolejna wizyte (tym razem na 30.VII) a dzieci rosna.. Prosze o informacje, czy ja moge zakupic taki aparat? Ile kosztuje? I gdzie o to pytac? Przeciez ten aparat musi zatwierdzic fachowiec.

- chodzi mi o ceny stalych aparatow i aparatow zakladanych na kilka godzin dziennie.

bede wdzieczna za informacje.

pozdrawiam b. p.s. Jeśli chcesz napisać do mnie usuń [usunxxx] z mojego adresu

Re: aparat na zeby | pamana, 15-03-2004, 13:52

oczywiscie ze mozesz prywatnie założą aparat w ciagu tygodnia trzbeba zrobic zdjecie zębów i najlepiej wyleczc zęby.

Ile kosztuje?

ja płaciłam za jeden łuk 1300 zł.
gdzie o to pytac?
jesli cię na to stac to prywatnie ale do 14 roku zycia aparat jest refundowany, nie wiem w czym problem kilka moich sąsiadek ponizej 14 roku zycia założyły aparat na NFZ w ciagu 2 tygodni od zgłoszenia do przychodni. co do aparatów zdejmowanych to nie sprawdzaja sie przy duzych wadach i negatywnym nastawieniu dziecka (tez taki miałam ale go nienawidziłam i nie nosiłam)dopiero jak dorosłam założyłam stały ,teraz juz go nie mam ale bardzo go lubiłam ;)

pzdr. p.

>

Re: aparat na zeby | bella, 15-03-2004, 15:23

pamana, 2004-03-15 11:52, wrote...

Witaj!

Bardzo dziekuje za odpowiedz.

jesli cię na to stac to prywatnie ale do 14 roku zycia aparat jest refundowany, nie wiem w czym problem kilka moich sąsiadek ponizej 14 roku zycia założyły aparat na NFZ w ciagu 2 tygodni od zgłoszenia do przychodni.
Moje dzieci maja 10 i 12 lat. Na aparat czekam od roku. Kzada wizyta to zapisywanie sie na kolejna wizyte :(

co do aparatów zdejmowanych to nie sprawdzaja sie przy duzych wadach i negatywnym nastawieniu dziecka (tez taki miałam ale go nienawidziłam i nie nosiłam)dopiero jak dorosłam założyłam stały ,teraz juz go nie mam ale bardzo go lubiłam ;)
Sama nie wiem jaki .. lekarz sugerowal ten zdejmowany ale teraz nie wiem dlaczego czy ten staly nie byl refundowany? nie wiem ..

No nic, sprobuje popytac w tej przychodni co mam robic.. Juz mnie rok odsylaja.. moze kolejny rok przedemna .. szkoda czasu... tylko to takie drogie

serdecznie dziekuje za informacje

Re: aparat na zeby | m@rkop, 15-03-2004, 16:09

Dnia 15-3-2004 o 11:40:54, *bella* napisal(a):

Aparat zdejmowany, w Toruniu kosztuje ok. 350 zł.

Pozdrawiam :) m [at] rkop

Re: aparat na zeby | Mermaind, 15-03-2004, 17:16

Użytkownik "bella" napisał w wiadomości news:c346ng$j26$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...:

Sama nie wiem jaki .. lekarz sugerowal ten zdejmowany ale teraz nie wiem dlaczego czy ten staly nie byl refundowany?
Aparaty stałe nie są refundowane. Zdejmowany kosztuje około 500-600 zł (może teraz więcej?). I jest to jeden aparat, więc kosztów nie mnożymy przez dwa :) Robiony jest już dla dzieci, które mają stałe jedynki i dwójki.Aparaty stałe są dla dzieci, które mają już więcej stałych zębów.

Pozdrawiam Jola

Re: aparat na zeby | VanVonVen, 16-03-2004, 04:11

Mam pytanie dotyczace aparatow na zeby.
To ja wykorzystam watek i dorzuca swoje pytanie. Do jakiego wieku mozna z sukcesami stosowac aparat na zebach? Czy powyzej 22 lat jest w ogole sens zakladania aparatu? No i jakie ewentualnie inne metody byscie polecili do korekcji zgryzu ( w takim wieku)

VanVonVen

Re: aparat na zeby | bella, 16-03-2004, 11:56

Dziekuje wszystkim za pomoc i informacje.

Re: aparat na zeby | Mosley Hicks, 17-03-2004, 16:25

Użytkownik "VanVonVen" napisał w wiadomości news:wnt5c.122042$Or1.55410 [at] news.chello.at...

To ja wykorzystam watek i dorzuca swoje pytanie. Do jakiego wieku mozna z sukcesami stosowac aparat na zebach? Czy powyzej 22 lat jest w ogole sens zakladania aparatu? No i jakie ewentualnie inne metody byscie polecili do korekcji zgryzu ( w takim wieku)
ma sens praktycznie w kazdym wieku. (np. Kazia Szczuka) Oczywiscie im pozniej zalozysz tym dluzej sie trzeba z tym nosic bo kosci nie sa juz takie mlode i miekkie. Sa juz aparaty niewidoczne zakladane od srodka ale nie zawsze mozna je zalozyc i sa one odpowiednio drozsze. Sam nosze aparat juz 3,5 roku na gorze i jakies 1,5 roku na dole. (tego wymagala moja wada) Postep byl raczej powolny bo zaczalem nosic w wieku 26 lat.

Re: aparat na zeby | quirky, 21-03-2004, 16:30

Aparaty stałe nie są refundowane. Zdejmowany kosztuje około 500-600 zł (może teraz więcej?). I jest to jeden aparat, więc kosztów nie mnożymy przez dwa :)
twoja wypowiedz jest malo precyzyjna, masz na mysli 1 aparat dla 2 dzieci????? To smieszne. Aparat robi sie "pod" wade zgryzu.

Robiony jest już dla dzieci, które mają stałe jedynki i dwójki.Aparaty stałe są dla dzieci, które mają już więcej stałych zębów.
aparatow stalych nie powinno sie zakladac dzieciom do 15 roku zycia (ale to zdanie mojej dentystki)

Pozdrawiam Jola
pozdrawiam quirky

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży Wszystko co powinnaś wiedzieć o ciąży

Edukacja i rehabilitacja osób z upośledzeniem umysłowym Edukacja i rehabilitacja osób z upośledzeniem umysłowym

Czas naszego życia Czas naszego życia

Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi

Zespół jelita drażliwego Zespół jelita drażliwego