Powiązane leki
(opisy)

Osteoheel S

Dernilan (Allantoinum, Camphorum, Nicotinamidum, Acidum salicylicum)

Mirena (Levonorgestrelum)

Snoreeze (aerozol do gardła)

Datong

Snoreeze (listki doustne)

Garamycin (gąbka) (Gentamicinum)

R- 1 krople na stany zapalne

AzitroLEK (tabletki) (Azithromycinum)

Proxacin 1% (koncentrat do sporządzania infuzji) (Ciprofloxacinum)

Tagi

bola bolec baska ostroga pietowy pieta agatka achilles miekki wkladka

Fora dyskusyjne

zobacz ból pięty mojej mamy (1)

zobacz bóle pięt (1)

zobacz Opuchlizna pięty/ścięgna (3)

zobacz bóle kolan (10)

zobacz ostrogi (1)

zobacz Kontuzja pięty (prawdopodobnie ścięgno Achillesa). (0)

zobacz bół piety (2)

zobacz Ból pięt (2)

zobacz Ostroga piętowa. (4)

zobacz Ostrogi kostne- wynik badania rodiologicznego (1)

zobacz RTG KOSCI PIETOWEJ, OSTROGI PIETOWE (6)

zobacz bol stawow? (0)

zobacz Ból pięty (1)

zobacz Długi ból pięty lewej chyba po komarach (5)

zobacz Złamanie kości piętowej , proszę o opinie w sprawie zdjęcia. (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » boląca pięta

boląca pięta

agatka, 24-03-2004, 12:58

Już od kilku miesięcy z przerwami boli mnie bardzo pięta. Miałam robiony RTG ale nic nie wykazał, ortopeda mnie badał i mówi że to nie ścięgno achillesa ani podeszwowe bo by bolało przy naginaniu stopy a mnie boli tylko przy stąpaniu a czasem nawet samoistnie jak noga leży. Ból jest dokuczliwy, na obcasach chodzi mi się lepiej. Czy ktoś ma jakieś sugestie co z tym robić? Jakieś okłady? Pięta czasem jest trochę obrzmiała i cieplejsza. pozdrawiam i z góry dziękuję agatka

Re: boląca pięta | Andrzej, 24-03-2004, 14:16

Witam ja sądzę że to są po prostu ostrogi piętowe --ból podczas chodzenia> ostroga wbija się w tkanki miękkie > obcasy--chodzisz na śródstopiu i odciążasz pięte dlatego nei boli tak bardzo.Zrób RTG I najlepiej na fizykoterapię> ultradzwięki polecam pozdrawiam Użytkownik "agatka" napisał w wiadomości news:c3rm3j$9qm$1 [at] korweta.task.gda.pl...
Już od kilku miesięcy z przerwami boli mnie bardzo pięta. Miałam robiony
RTG
ale nic nie wykazał, ortopeda mnie badał i mówi że to nie ścięgno
achillesa
ani podeszwowe bo by bolało przy naginaniu stopy a mnie boli tylko przy stąpaniu a czasem nawet samoistnie jak noga leży. Ból jest dokuczliwy, na obcasach chodzi mi się lepiej. Czy ktoś ma jakieś sugestie co z tym robić? Jakieś okłady? Pięta czasem jest trochę obrzmiała i cieplejsza. pozdrawiam i z góry dziękuję agatka

Re: boląca pięta | batory, 24-03-2004, 14:37

Użytkownik "Andrzej" napisał w wiadomości news:c3rqmf$fdr$1 [at] princess.blt...
Witam ja sądzę że to są po prostu ostrogi piętowe ból podczas chodzenia
ostroga
wbija się w tkanki miękkieobcasychodzisz na śródstopiu i odciążasz pięte dlatego nei boli tak bardzo.Zrób RTG I najlepiej na fizykoterapię ultradzwięki polecam

Możesz zrobić, ale to niewiele pomaga. Natomiast specjalne wkładki ortopedyczne na ostrogi - jak najbardziej tak. Ale jeśli to ostrogi to RTG powinien to pokazać Pozdr. - Agnieszka

Odp: boląca pięta | Basiek, 24-03-2004, 15:29

RTG
achillesa
ani podeszwowe bo by bolało przy naginaniu stopy a mnie boli tylko przy stąpaniu a czasem nawet samoistnie jak noga leży. Ból jest dokuczliwy, na obcasach chodzi mi się lepiej. Czy ktoś ma jakieś sugestie co z tym robić? Jakieś okłady? Pięta czasem jest trochę obrzmiała i cieplejsza. pozdrawiam i z góry dziękuję
Ja mialam kilka lat temu takie same objawy i RTG nie wykazalo ostrog pietowych. Tak wiec do dzis nie wiem, co to jest, ale nauczylam sie z tym zyc, bo ani zastrzyki z jakims srodkiem przeciwzapalnym nie pomogly, ani fizykoterapia. Mam nadzieje, ze Tobie uda sie z tego wyleczyc. Pozdrawiam. Basiek.

Re: boląca pięta | agatka, 25-03-2004, 09:51

A czy pięta była spuchnięta? Czy bolało Cię też samoistnie, np. przy leżeniu? agatka Użytkownik "Basiek" napisał w wiadomości news:c3ruuj$1pq$1 [at] topaz.icpnet.pl...
RTG achillesa
na
Ja mialam kilka lat temu takie same objawy i RTG nie wykazalo ostrog pietowych. Tak wiec do dzis nie wiem, co to jest, ale nauczylam sie z tym zyc, bo ani zastrzyki z jakims srodkiem przeciwzapalnym nie pomogly, ani fizykoterapia. Mam nadzieje, ze Tobie uda sie z tego wyleczyc. Pozdrawiam. Basiek.

Odp: boląca pięta | Basiek, 25-03-2004, 17:21

A czy pięta była spuchnięta? Czy bolało Cię też samoistnie, np. przy leżeniu? agatka
Moja pieta nie byla spucnieta, ale zdarzalo sie, ze pobolewala nawet, gdy jej nie uciskalam, tzn przy lezeniu. Na poczatku ortopeda podejrzewal, ze sie uderzylam, potem, ze to ostroga pietowa, a w koncu sam juz nie wiedzial co to jest i wyslal mnie na fizykoterapie. Jednak to tez nie pomoglo. Od tego czasu nie mam ani jednej pary butow bez tzw podpietek (takie miekkie wkladki po piete) i dzieki temu chodzi mi sie o wiele wygodniej. Pozdrawiam. Basiek.

Re: boląca pięta | agatka, 26-03-2004, 18:24

A te wkładki to jak konkretnie wyglądają (są na całą stopę?)i gdzie można je kupić? agatka Użytkownik "Basiek" napisał w wiadomości news:c3ups0$iab$1 [at] topaz.icpnet.pl...
Moja pieta nie byla spucnieta, ale zdarzalo sie, ze pobolewala nawet, gdy jej nie uciskalam, tzn przy lezeniu. Na poczatku ortopeda podejrzewal, ze sie uderzylam, potem, ze to ostroga pietowa, a w koncu sam juz nie wiedzial co to jest i wyslal mnie na fizykoterapie. Jednak to tez nie pomoglo. Od tego czasu nie mam ani jednej pary butow bez tzw podpietek (takie
miekkie
wkladki po piete) i dzieki temu chodzi mi sie o wiele wygodniej. Pozdrawiam. Basiek.

Odp: boląca pięta | Basiek, 26-03-2004, 19:33

A te wkładki to jak konkretnie wyglądają (są na całą stopę?)i gdzie można
je
kupić? agatka
To wyglada troche tak, jak kiedys korki do butow. Sa tylko po pięte. Widzialam, ze Scholl takie robi, ale sa dosc drogie. Ja ostatnio kupilam kilka par w Deichmanie po 6 zl i sa bardziej miekkie niz Scholla, co mnie bardziej odpowiada - im bardziej miekkie, tym wygodniej mi sie chodzi). Kupic je mozna tez w marketach i sklepach obuwniczych, tzn wszedzie tam, gdzie sprzedaja np sznurowadla, wkladki do butow itp. Czasami takie wkladki mozna tez kupic u ulicznych sprzedawcow sznurowadel. Pozdrawiam. Basiek.

Re: boląca pięta | Robert Pyzel, 31-03-2004, 13:52

W artykule Sebastian Smolarczyk tako rzecze:

2. Czy dobrze zrozumialem, ze zyjesz z tym od kilku lat ? Czy przez caly ten czas bola Cie piety? Jak wyglada sprawa chodzenia na dalsze trasy (np. wypad w gory)? Innymi slowy - czy jest cos, czym moglbym pocieszyc kogos, kogo prawdopodobnie czeka to samo?
Mam ostrogi piętowe (na przyczepach podeszwowych ścięgien Achillesa) od wielu lat. Był to koszmar. Brałem ultradźwięki (bardzo pomagały), terrapuls (chyba bez efektu), nosiłem wkładki i łaziłem nie dotykając piętami ziemi (jak baletnica - efekt dorobiłem się poprzecznego płaskostopia) :-( Wszyscy mówili, że kiedyś (parę lat) ostrogi się uwapnią i przestaną być tak dokuczliwe. Mieli racje, teraz jest OK, ale to były długe lata i momentami człek się parszywie czuł.

"Ćwiczenie Tai Chi jest doskonałym treningiem szybkości. Mający 90 lat mistrzowie Tai Chi, poruszają się równie szybko jak młodzi początkujący. Robert Pyzel r p y z e l [at] g a z e t a . p l (usuń BEZSPAMU z adresu)

Re: boląca pięta | Sebastian Smolarczyk, 31-03-2004, 15:08

Witam!

Moja zona ma bardzo podobne objawy (wlasnie mialem pisac wlasnego posta z takim pytaniem). Ortopeda zalecil jej jakies wkladki ortopedyczne - kawalek korka z okraglym otworem pod pieta. Niestety nic nie daja - boli dalej. Stad moje pytania:

1. Czy te wkladki, o ktorych piszesz to jest cos podobnego (tylko pod piete, z dziurka na srodku)? 2. Czy dobrze zrozumialem, ze zyjesz z tym od kilku lat ? Czy przez caly ten czas bola Cie piety? Jak wyglada sprawa chodzenia na dalsze trasy (np. wypad w gory)? Innymi slowy - czy jest cos, czym moglbym pocieszyc kogos, kogo prawdopodobnie czeka to samo? 3. Czytalem kiedys, ze taki bol moze byc spowodowany poczatkowa faza osteoporozy (nawet u mlodych ludzi). Czy jakis lekarz cos o tym wspominal?

Pozdrawiam Sebastian

To wyglada troche tak, jak kiedys korki do butow. Sa tylko po pięte. Widzialam, ze Scholl takie robi, ale sa dosc drogie. Ja ostatnio kupilam kilka par w Deichmanie po 6 zl i sa bardziej miekkie niz Scholla, co mnie bardziej odpowiada - im bardziej miekkie, tym wygodniej mi sie chodzi). Kupic je mozna tez w marketach i sklepach obuwniczych, tzn wszedzie tam, gdzie sprzedaja np sznurowadla, wkladki do butow itp. Czasami takie wkladki mozna tez kupic u ulicznych sprzedawcow sznurowadel. Pozdrawiam. Basiek.

Re: boląca pięta | Sebastian Smolarczyk, 31-03-2004, 16:34

Witam ponownie!

Doszukalem sie przed chwila Twojego posta z lutowej dyskusji o ostrogach pietowych. Piszesz w nim, ze piety bola Cie kazdej zimy. Czy tak?

Ta sezonowosc wydaje mi sie bardzo istotna. Czy ktos z grupowiczow doswiadczonych w zagadnieniu moze mi powiedziec, czy ostrogi bola sezonowo. Na pierwszy rzut oka wydaje mi sie, ze powinny bolec caly czas.

Pozdrawiam Sebastian

RTG
achillesa
ani podeszwowe bo by bolało przy naginaniu stopy a mnie boli tylko przy stąpaniu a czasem nawet samoistnie jak noga leży. Ból jest dokuczliwy, na obcasach chodzi mi się lepiej. Czy ktoś ma jakieś sugestie co z tym robić? Jakieś okłady? Pięta czasem jest trochę obrzmiała i cieplejsza. pozdrawiam i z góry dziękuję agatka

Odp: boląca pięta | Basiek, 01-04-2004, 09:57

1. Czy te wkladki, o ktorych piszesz to jest cos podobnego (tylko pod
piete,
z dziurka na srodku)?
Tak, mniej wiecej o to mi chodzilo, ale ja nosze takie bez dziukrek. Uwazam, ze sa o wiele wygodniejsze. Tylko musza byc miekkie.

2. Czy dobrze zrozumialem, ze zyjesz z tym od kilku lat ? Czy przez caly
ten
czas bola Cie piety? Jak wyglada sprawa chodzenia na dalsze trasy (np.
wypad
w gory)? Innymi slowy - czy jest cos, czym moglbym pocieszyc kogos, kogo prawdopodobnie czeka to samo?
Zgadza sie. Zyje z tym od jakis co najmniej 5 lat. Piety nie bola caly czas. Zdarza sie to tylko, kiedy nadepne na cos twardego pieta. Mam teraz w kazdych butach takie wkladki, ale o dzwo w gorskich nie i w niczym mi to nie przeszkadza. Moze dlatego, ze maja bardzo miekka podeszwe. Chodzenie po gorach nie sprawialo mi zadnej trudnosci.

3. Czytalem kiedys, ze taki bol moze byc spowodowany poczatkowa faza osteoporozy (nawet u mlodych ludzi). Czy jakis lekarz cos o tym wspominal?
Zaden lekarz o tym nie wspominal, ale ostatnio czytalam w jakiejs gazecie krotki artykul o tym, ze to moga byc objawy zapalenia tkanki ?lacznej? (nie pamietam). Jednak ja mialam trzy razy robione zastrzyki w te piete ze srodkiem przeciwzapalnym i chyba to jednak jest cos innego, bo nie pomogly.

Pozdrawiam. Basiek.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jaja i mleko Jaja i mleko

Zdrowe stopy. Leczenie, pielęgnacja. kosmetyki, wkładki, buty Zdrowe stopy. Leczenie, pielęgnacja. kosmetyki, wkładki, buty

52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki 52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki

Asysty przy chorobach i urazach Asysty przy chorobach i urazach

Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania