Powiązane leki
(opisy)

Atrovent N (Ipratropii bromidum)

Berotec N (Fenoteroli hydrobromidum)

Velaspir (Salbutamolum)

Aminofilina (Aminophyllinum)

Diffumax Easyhaler (Formoteroli fumaras)

Montest (Montelukastum natricum)

Drimon (Montelukastum natricum)

Eonic (Montelukastum natricum)

Astmirex (Montelukastum natricum)

Neplit Easyhaler (Budesonidum)

Tagi

oskrzela astma zaniedbac inhalator funkcjonowac dusznosc alergia mecz regularny dziecko

Fora dyskusyjne

obturacja oskrzeli (36)

astma (1)

Symbicort skutki uboczne? (8)

Czy to astma? (1)

alergia na grzyby plesniowe (3)

1,5 roku na lekach i nic nie wiadomo? (0)

Czy to początek astmy? (8)

duszności (2)

Astma , Alergia (12)

czy to może być astma???? (12)

Dziwne uczucie duszności (48)

Duszności, alergia, astma, Flixiotide, Flixonase (2)

Czy to alergia czy astma? (2)

astma (13)

Czy to może być astma alergiczna? (1)

Alergia

Kama, 24-03-2004, 23:01

Witam

Bedac dzieckiem, co jakis czas regularnie chodzilam do alergologa,pumologa, nie pamietam jednak,aby alergia jakos szczegolnie dala mi sie we znaki, a mimo to caly czas zazywalam inhalatory i inne lekarstwa. Od kilku lat, a dokladnie po skonczeniu 18 roku zycia, zrezygnowalam z wizyt u lekrza (chyba utkwily mi slowa pewnej lekarki, ze inhalatory przyzwyczajaja organizm do siebie i pozniej bez niego w ogole nie bede mogla normalnie funkcjonowac).Jednak dopiero teraz odczuwam skutki tej choroby: Za kazdym razem jak sie zmecze ( np. po dlugim lub szybkim biegu,itp), ciezej mi sie oddycha i slysze swisty w moich oskrzelach, to samo jest w nocy,kiedy meczy mnie katar. Czy jesli nie zaniedbalabym tej choroby i dalej regularnie leczyla sie inhalacyjnie, to teraz nie mialabym takich problemow? A moze to przerodzilo sie juz w astme? Wiem ze powinnam isc do lekrza,ale jakos nie moge sie zmobilizowac, nie mam az tak ciezkich dusznosci, chociaz czasami zdarzaja sie momenty w ktorych ostro walcze o powietrze,ale wtedy zazywam jedynego inhalatorka jaki mi zostal, ktory odgania wszystko z moich oskrzeli.

Pozdrawiam serdecznie

Re: Alergia | Kasik, 25-03-2004, 10:41

Użytkownik "Kama" napisał w wiadomości news:c3ssvq$gas$1 [at] serwer.infinity.net.pl...
Witam

Bedac dzieckiem, co jakis czas regularnie chodzilam do
alergologa,pumologa,
nie pamietam jednak,aby alergia jakos szczegolnie dala mi sie we znaki, a mimo to caly czas zazywalam inhalatory i inne lekarstwa. Od kilku lat, a dokladnie po skonczeniu 18 roku zycia, zrezygnowalam z wizyt u lekrza
(chyba
utkwily mi slowa pewnej lekarki, ze inhalatory przyzwyczajaja organizm do siebie i pozniej bez niego w ogole nie bede mogla normalnie funkcjonowac).Jednak dopiero teraz odczuwam skutki tej choroby: Za kazdym razem jak sie zmecze ( np. po dlugim lub szybkim biegu,itp), ciezej mi sie oddycha i slysze swisty w moich oskrzelach, to samo jest w nocy,kiedy
meczy
mnie katar. Czy jesli nie zaniedbalabym tej choroby i dalej regularnie leczyla sie inhalacyjnie, to teraz nie mialabym takich problemow? A moze
to
przerodzilo sie juz w astme? Wiem ze powinnam isc do lekrza,ale jakos nie moge sie zmobilizowac, nie mam az tak ciezkich dusznosci, chociaz czasami zdarzaja sie momenty w ktorych ostro walcze o powietrze,ale wtedy zazywam jedynego inhalatorka jaki mi zostal, ktory odgania wszystko z moich oskrzeli. Pozdrawiam serdecznie
Kiedy mój 13-letni syn trafił do kliniki pulmunologii dziecięcej, myślałam, że blokujemy miejsce bardziej chorym dzieciom. Jednak po dokładnym przebadaniu okazało się, ze syn ma astmę, na szczęście w łagodnej postaci. Duszności występują sporadycznie, najczęściej podczas infekcji dróg oddechowych lub gdy podrażni go jakiś zapach lub pył. Syn normalnie funkcjonuje, ćwiczy na lekcjach wf, można by pomyśleć, że jest zdrowy. Jednak dzięki regularnemu przyjmowaniu leków przeciwzapalnych i rozkurczających oskrzela (inhalatory), jest szansa, że choroba nie zaostrzy się w późniejszym wieku. Ostatnie zdanie nie jest moją opinią tylko opinią lekarzy specjalistów. Pozdrawiam Kasik

Re: Alergia | rydzo, 25-03-2004, 12:18

Czy jesli nie zaniedbalabym tej choroby i dalej regularnie
leczyla sie inhalacyjnie, to teraz nie mialabym takich problemow? A moze
to
przerodzilo sie juz w astme? Wiem ze powinnam isc do lekrza,ale jakos nie moge sie zmobilizowac, nie mam az tak ciezkich dusznosci, chociaz czasami zdarzaja sie momenty w ktorych ostro walcze o powietrze,ale wtedy zazywam jedynego inhalatorka jaki mi zostal, ktory odgania wszystko z moich oskrzeli.

IMHO powinnas sie jak najszybciej udac do lekarza bo to na poczatek astmy wyglada

pozdro rydzo

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie

Astma i alergie. Wszystko o chorobach Astma i alergie. Wszystko o chorobach

Alergie. Pytania i odpowiedzi Alergie. Pytania i odpowiedzi

W świecie ADHD. Zaburzenia uwagi u dzieci i dorosłych W świecie ADHD. Zaburzenia uwagi u dzieci i dorosłych

Funkcjonowanie systemu rodziny z dzieckiem przewlekle chorym dermatologicznie Funkcjonowanie systemu rodziny z dzieckiem przewlekle chorym dermatologicznie