Powiązane leki
(opisy)

Nerwobon

Passispasmol (Crataegus sp., Humulus lupulus, Passiflora incarnata, Valeriana officinalis)

Gincco plus

Żeń-szeń

Apatinac (Hypericum perforatum)

Urisan

Gardlox 7 syrop ziołowy bez cukru

Tymianek i Podbiał plus

Ziołowe oczyszczanie Detox

Angix ziołowy

Tagi

stresowac charwel trema atlantis stres uspokoic ziolowy sprobowac potrzebny wspomagacz

Fora dyskusyjne

zobacz Stres (3)

zobacz Bezsenność - pomocy (4)

zobacz Spóźniająca się miesiączka. (48)

zobacz Nie mogę zasnąć (29)

zobacz Częste wymioty (2)

zobacz Na uspokojenie coś ziołowego (3)

zobacz Czy coś mi jest? (2)

zobacz Ogormne napięcie ciała (1)

zobacz zatoki (1)

zobacz Bezsenność (6)

zobacz Słabo odczuwalne ruchy dziecka!!!! (1)

zobacz Po zabiegu wędzidełka (4)

zobacz Codzienna arytmia (3)

zobacz ogromny problem ze snem (3)

zobacz Osłabienia (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Sposób na stres,tremę?

Sposób na stres,tremę?

charwel (Oo)==:::, 25-03-2004, 20:00

Cześć. Znacie jakiśszybki i skuteczny sposób na opanowanie tremy? Drżenie rąk itp? Bardzo mi to jest potrzebne ponieważ w weekend znajdę sięw dosyć stresującej sytuaji a bardzo potrzebne mi bedzie opanowanie i spokój. Może jakieś ziołowe preparaty na uspokojenie? Coś co nie "zamuli" umysłu a pozwoli się uspokoić?

Bardzo was proszę o podzielenie się doświadczeniami.

pozdrawiam

charwel :)

www.zanim.prv.pl

Re: Sposób na | Hektor, 25-03-2004, 21:23

(...) 1) 200ml wodki 2) wczesniej mozna magnes wziac 3) jakies nalewki ziolowe, melise itp. itd. 4) odpowiedni wdech i wydech :)

Pozdr. Hektor

Re: Sposób na | Hektor, 25-03-2004, 21:24

1) 200ml wodki 2) wczesniej mozna magnes wziac 3) jakies nalewki ziolowe, melise itp. itd. 4) odpowiedni wdech i wydech :)
Oczywiscie sa to 4 rozne metody nie za jednym "zamachem" wszystkie naraz :))

Pozdr. Hektor

Re: Sposób na stres,tremę? | nonnocere, 25-03-2004, 22:28

Oo wrote:

Cześć. Znacie jakiśszybki i skuteczny sposób na opanowanie tremy? Drżenie rąk itp? Bardzo mi to jest potrzebne ponieważ w weekend znajdę sięw dosyć stresującej sytuaji a bardzo potrzebne mi bedzie opanowanie i spokój. Może jakieś ziołowe preparaty na uspokojenie? Coś co nie "zamuli" umysłu a pozwoli się uspokoić?

pozdrawiam
z tremą się walczy małymi kroczkami lub skokiem na głęboką wodę :) Sposób trzeba dobrać indywidualnie ;) Ja kiedyś miałam tremę przed zwykłym odpowiadaniem przy tablicy w szkole, a dziś prowadzę wykłady dla kilkudziesięciu obcych osób. Ale aby do tego dojść musiałam się trochę nacierpieć ;) Wszystko do zrobienia, wyznacz sobie po prostu taką strategię działania, która będzie najwłaściwsza dla Ciebie. Przede wszystkim obawiamy się tego, czego nie znamy. Więc dobrze poznaj to co Cię czeka, na ile możesz poznać. Mogą to być informacje na temat wyglądu miejsca czy charakterystyki osób, które tam będą. Świetnie się przygotuj do wystąpienia, poćwicz w domu na głos wiele razy, aż do znudzenia. Najlepiej zrób ściągę, plan do którego możesz się w każdej chwili odwołać. Choćby w punktach. Świadomość, że masz jakieś wspracie sama w sobie pomaga. A jak znajdziesz wsparcie kogoś obok siebie, to już super. Ja sobie lubię wizualizować moje występienie, analizując różne warianty. Nawet te najczarniejsze. Potem wszystko idzie z górki, bo te najczarniejsze scenariusze nie mają po prostu miejsca :). Co do ewentualnych wspomagaczy zawsze lepiej wcześniej sprawdzić, jak działają na Ciebie konkretne ziółka. Może się okazać, że najskuteczniejszy będziesz właśnie bez wspomagaczy. Bardziej spontaniczny i autentyczny. Stres może dodać powera, jak dla serfera śmigającego na fali. Spróbuj go wykorzystać, a przede wszystkim polubić.
Pazdrawiam, Magdalena S. (dzidzia ~IX,X 2004)

Re: Sposób na stres,tremę? | charwel (Oo)==:::, 25-03-2004, 22:30

Odpada;)

To znaczy ile wczesniej?

Spróbuje :)

Na chwilkemoze pomoze:D

Oczywiscie sa to 4 rozne metody nie za jednym "zamachem" wszystkie naraz
Teraz mi to mówisz? = :O

:))
Dzieki Hektor :D

zdroofka charwel :)

Re: Sposób na stres,tremę? | charwel (Oo)==:::, 25-03-2004, 22:34

Wybacz Magdalenko że tak brutalnie wyciąłem:) Widz polega na tym że nie bedę przemiawiał tylko grał. A wiem sam po sobie że bedę zestresowany ponieważ pierwszy raz będę to robił w takich okolicznościach:) Dla tego też potrzebuję czegoś co zaradzi trzęseniu się rąk na kilka godzin nie tłumiąc myśli:D

Bardzo dziekują za odpowiedź :)

Pazdrawiam, Magdalena S.]
zdroofka

Re: Sposób na stres,tremę? | RobertSA, 25-03-2004, 23:09

c3vc92$mvh$1 [at] atlantis.news.tpi.pl, charwel (Oo)==::: :

Widz polega na tym że nie bedę przemiawiał tylko grał. A wiem sam po sobie że bedę zestresowany ponieważ pierwszy raz będę to robił w takich okolicznościach:) Dla tego też potrzebuję czegoś co zaradzi trzęseniu się rąk na kilka godzin nie tłumiąc myśli:D
Rozwaz z lekarzem propranolol jednorazowo przed występem.

Robert User in front of [at] is fake, actual user is: mkarta

Re: Sposób na stres,tremę? | TommyGun, 26-03-2004, 21:21

Ja tam jakis lekow uspokajacych nie polecam. Czesto moga sennym czlowieka zrobic i nieco przyglupialym (chyba, ze od psychiatry pobudzajace-uspokajace). Metoda na stres? To juz moze zalezec wiele od sytuacji.. Najlepiej naturalnie poodychac przed show. Polecam zazen, kilkanascie minut - bedziesz swiezy i spokojny.

Użytkownik "charwel (Oo)==:::" napisał w wiadomości news:c3v38k$bv4$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Cześć. Znacie jakiśszybki i skuteczny sposób na opanowanie tremy? Drżenie rąk itp? Bardzo mi to jest potrzebne ponieważ w weekend znajdę sięw dosyć
stresującej
sytuaji a bardzo potrzebne mi bedzie opanowanie i spokój. Może jakieś ziołowe preparaty na uspokojenie? Coś co nie "zamuli" umysłu a pozwoli się uspokoić?

pozdrawiam

www.zanim.prv.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Twoja szansa, twoja przyszłość, twoja radość Twoja szansa, twoja przyszłość, twoja radość

Zawsze szczupła, zawsze piękna, zawsze zdrowa Zawsze szczupła, zawsze piękna, zawsze zdrowa

Alergie. Naturalne sposoby leczenia Alergie. Naturalne sposoby leczenia

Domowe leki ziołowe. Leksykon Domowe leki ziołowe. Leksykon

Domowe porady ziołowe Domowe porady ziołowe